Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ennek a "jóságos és igazságos"...

Ennek a "jóságos és igazságos" istennek a világában megéri bűnösnek lenni?

Figyelt kérdés

Azok, akik másokat eltiporva meggazdagodnak, lopnak, csalnak, hazudnak , életük végéig boldogan élnek, nem betegszenek meg és sokáig élnek, gazdagok, mindenük megvan. Azok, akik még az utolsó szem kenyerüket is megosztják más szegényekkel, és azok, akik sosem átranának senkinek, akik nem tiporják el a gyengét, hanem segítenek rajta, szegények és betegek. A jó emberek idő előtt meghalnak, vagy egész életükben szenvednek. A cigányok, akik rajtunk élősködnek, egytől egyig annyi gyereket tudnak szülni, amennyit csak akarnak, és vannak olyan magyar párok, akik becsületesen dolgoznak, felépítették a kis körülményeiket a saját erejükből, mégsem akar megérkezni nekik a gyermekáldás.

Ha ez a mindenható isten, akit mindenki ok nélkül imád, olyan igazságos és bölcs, mint ahogy a kitalálói állítják, miért a rosszakat jutalmazza, és a becsületesekre küld szenvedést? Ha létezik, akkor biztos vagyok benne, hogy eredendően gonosz lény... de ezt miért nem ismerik fel az emberek?


2009. jan. 27. 12:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
ha van lélekvándorlás, akkor minderre van magyarázat
2009. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Azért ilyen éles ellentétek nincsenek. Amilyen embereket te leírtál, azok vagy lehetetlen mértékben gonoszak, vagy lehetetlen mértékben jók. Ilyen azért nincs. Hidd el, mindenkinek megvannak a maga barátai, gondjai, stb. csak mindenkinek mást jelentenek ezek a szavak...

De... Nem éri meg bűnösnek lenni, inkább legyél az "arany középúton".

2009. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Nos, a hagyományos választ bizonyára ismered: a földi élet csak a "felmérő", ami pedig utána jön, az az "igazi lényeg". Lehet harácsolni és dőzsölni pár évtizedig, de utána készüljön fel az ember örökkévaló büntetésre. Aki pedig jóságos és emiatt akár korán is hal, nos, neki legalább annál kevesebbet kell itt szenvednie és annál hamarabb elnyeri az örök jutalmát.


Ez egy kitűnő támaszideológia a szenvedőknek, viszont a harácsolókat nem hatja meg, mert ők leginkább azt hiszik, amit látnak.


És éppen ez a baj ezzel az egész "Isten majd kiválogatja"-hozzáállással, hogy leveszi a felelősséget az emberek válláról, holott sokkal jobban élhetne mindenki akkor, ha már életünkben megválogatnánk a dolgokat mi magunk.


Ajánlom figyelmedbe ezt a dokumentumfilmet: terjedelmes és sok témát érint, de esik szó benne egyebek mellett erről is:


[link]

2009. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az ellentétek, amiket leírtál, ezek igazolják a vallások évezredes léptékű totális csődjét. Amíg Isten csak egy 1850 éves bizonytalan eredetű írást hagyott saját léte bizonyságául, addig ne várd el hogy az ember által egymásnak okozott igazságtalanságok az Istenfélés miatt megszűnjenek. A vallási ideológiák az alapjai a háborúskodásoknak, nélkülük a világ békésebb lehetne. Az egészségügyi problémák megoldásai is előrehaladottabbak lennének a keresztény egyházak nélkül, akik szisztematikusan megakadályozzák az őssejtkutatást, pusztán Bibliai kiokoskodások alapján.
2009. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Akik mocskolják Istent, meg rágalmazzák már egy jó ideje, kizárták az életükből. Miért segítsen egyáltalán? De a Biblia szerint eljön az idő amikor minden Isten nevét ért több évszázados gyalázattól megtisztítja azt. Egy bibliai kiadványban az olvasható, hogy Armageddonban vívják meg azt a csatát, mely megszenteli Isten nevét (Máté 6:9). De miért is: "Armageddont azért vívják meg, mert Isten igazságos és nem tűri meg többé a gonoszt (Zsoltárok 11:7). Sátán, az Ördög szervezete, mind a démonokat mind, a lázadó embereket beleértve, felelős a gonoszság és jajok évezredeiért, ezért el kell pusztulnia. (Vö. 1Mózes 3:15.) Jehova egyetemes szuverenitása Armageddonkor igazolást nyer és ez a háború megtisztítja az ő nevét az évszázadok alatt rászórt gyalázattól. Ahogyan Isten kijelentette prófétája, Ezékiel által: „Nem hagyom többé káromolni szent nevemet, és a nemzeteknek meg kell tudniuk, hogy én vagyok Jehova” (Ezékiel 39:7)."
2009. jan. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
te jó ég...ennyi erővel én is írhatnék egy könyvet egy kitalált világgal és istennel, és azt mondanám, hogy ez ez évezredekkel ezelőtt élt próféta által megírt igaz sztori....én meggazdagodnék, a sok hülye meg el is hinné...én nem azt kértem, hogy idézzetek mesekönyvet :( de úgy látom többen is megértették kérdésem lényegét, mert kimerítő választ kaptam rá, főleg a tegnap 16:21-esnek köszönném meg...így már minden világos
2009. jan. 28. 13:15
 7/23 anonim ***** válasza:

Biblia kódja könyv:

hol is van Harmageddon ?!

2009. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

ki mondta hogy joságos és igazságos az isten mert nem hinném

és bünösnek lenni lehet a hivőknek is sőt ők a legbünösebbek mert ahejett hogy dolgoznának inkább imádkoznak hátha ledob nekik isten egy kis kenyeret :)

2009. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
lol :D
2009. jan. 28. 17:30
 10/23 anonim ***** válasza:

1. helyett


2. ismersz olyan réteget, akik nem dolgoznak, és várják a segélyt?

én is ismerek, de NEM ŐK A KERESZTÉNYEK !!!!

Ahhoz, hogy megismerd őket, ajánlom, azt figyeld, hogy ki dolgozik a legtöbbet, ki a legáldozatosabb....

2009. jan. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!