Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van Isten? Lehet hogy nem...

Van Isten? Lehet hogy nem igazsagos? Mert ami biztos az az, hogy nem egyforma a kereszt amit hordozunk es akkor hol az igazsag?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 21:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nincs, de ez egy 0%-os válasz lesz, vagyis el se olvasd...
2009. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem van Isten. De abban én sem hiszek, hogy jó. Néha rossz dolgokat is "tesz".
2009. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen kérdésekre hogy "van-e Isten?" nem lehet válaszolni. Majd megtudjuk ha meghalunk.
2009. jún. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
52%

Attól, hogy van Isten, még nem azt jelenti, hogy ő irányít mindent. Akkor kis marionettbábuk lennénk, akik egy előre megírt darabot játszanak.

Szabad akaratunk van, mi irányítunk. Mindannyian. Ez lett belőle.

2009. jún. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
43%

Isten születésünkkor mindannyiunk hátára akkora keresztet tesz amekkorát ő lát hogy te elbírsz, tehát ha azt látta hogy te sokat bírsz akkor nehezet rakott a válladra, máséra meg keveset, mert neki annyi elegendő. Szerintem adj hálát hogy látta benned az erőt, s ezáltal annyi rosszat megérsz, de annyi jót is majd egyszer, de nem szabad megfutamodni, mert ha Ő hisz beenned, hogy megtudod csinálni akkor te is higgyél benne, s ha könnyíteni akarsz akkor egy imát mormolj el magadban, és lásd hogy hatni fog. Én általa gyógyultam meg mindenféle Dr. neveztű személyek és dilibogyok nélkül.


Gondolj arra hogy akár milyen rossz is történik veled van akivel nagyobb rossz is történik,és ez olyan keserédes érzés amely erőt ad.

Ne add fel soha hisz ne feledd: ami nem öl meg az csak erősít!

2009. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%

Az előző válaszolónak, komolyan érdekel:

tehát ezek szerint az Isten egy szadista valaki, aki azt élvezi, hogy a teremtményei szenvednek?

Persze, van kereszt és nem mindenkinek ugyanakkora. A miértje felodhatatlan probléma számomra. A vezeklés, mint indok, egy korábbi bűnért esetleg megállja a helyét. Vagy a sorozatos tanulás a dolgokból...

De egy nagyon erős kérdés: mi végre kell ez az egész?

Miért teremtettünk, hogy csak tanuljunk, szenvedjünk, fejlődjünk? Ennek igazán nincs értelme. A hegyre állítólag mindenki feljut. Mint egy gép. Mindenképpen az a vége, h. eggyéolvadsz Istennel. (?) Akkor: miért kell?

Ez talán nem is így van... Szerintem nem is tudjuk ezen a síkon felfogni, a valódi célját. Lehet, hogy egészen másban kellene gondolkodni, nem csak a végében... Ki tudja, lehet, hogy "ott" az idő nem is lineáris, egyenes sorrendiséget követ. A fizikai agyunkal csak az itteni fizikai szabályokat tudjuk felfogni.


Mindezek ellenére sztem egyvalami biztosnak látszik talán: télleg a "szenvedés" lehet a kulcs. Mert ez az igazságtalan... miért kell ártatlan gyerekeknek szenvedniük pl. ráktól?


Remélem nem voltam fárazstó, csak most késő van és elpöröögnek a gondolatok :)

2009. jún. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%

Ha isten mindenki számára csak annyi keresztet rak, amennyit elbír, akkor miért vannak öngyilkosok?????

Isten nincs.

Ha van,nem igazságos.

2009. jún. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
61%
Melyik Isten? Krisna pl. semmiféle keresztet nem rak senkire, egyszerűen csak létrehozta az anyagi világot, hogy mindazok, akik úgy döntenek, hogy az ő lelki világának a tökéletessége számukra már unalmas, kipróbálhassanak egy tőle független, másfajta életmódot is. Az egyes életek nehézsége pedig a karma függvénye, vagyis a korábbi életek során elkövetett jó és rossz tettek visszhangja. Aki végül úgy dönt, hogy eleget látott az anyagi világból, az újra vissza is térhet hozzá.
2009. jún. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
43%
Isten több van,mert egyedül nem tud ilyen szemét lenni.
2009. jún. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 ceri ***** válasza:
56%

Először azt kellene tisztázni, hogy ki(mi) az isten. Mert ahány vallás, sőt ahány ember annyiféle képzet alakult ki bennünk istenről.


A keresztények istene egy jóságos de szigorú lény, aki figyelemmel kíséri a sorsunkat, terheket rak ránk, megítél bennünket(büntet, jutalmaz), elvárja, hogy higgyünk benne, féljünk tőle (istenfélő ember) stb...

Zsidó-keresztény- iszlám sajátja ez a felfogás.


Egész más az ún. keleti vallások istenfelfogása.

Az ő istenük sokkal megengedőbb. Pl. isten szikrája ott van minden emberben (lényben), és az isteni állapot elérendő célja a földi, anyagi életnek.


A kérdező által felvetett probléma zsidó (és az abból kialakuló különböző keresztény és iszlám) vallások ellentmondásosságáról árulkodik.

Ezen vallások, isten nevében háborúkat indítottak, embereket pusztítottak (pusztítanak) el.


Az én nézetem szerint isten (ha van) nem mér ránk csapásokat, nem büntet és jutalmaz. A világ, ezen belül az életünk is az egyetemes törvények mentén létezik, alakul. A ránk vonatkozó legfontosabb törvényeket isten "tízparancsolat" néven hozta tudomásunkra. Ha betartanánk a szellemét sokkal jobb, boldogabb életet élhetnénk.

Isten nem határozza meg az egyes emberek sorsát, csak a törvényeket adta nekünk. Hogy ezzel élünk-e vagy nem az ránk van bízva. Legfeljebb (ha nem akarunk jót magunknak) nem tartjuk be.

2009. jún. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!