Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg ezt kívánja az embertő...

Tényleg ezt kívánja az embertől a keresztény vallás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, de sok keresztény van a környezetemben. Azt vettem észre, hogy ezek az emberek nem védik meg magukat, ha mások bántják őket és lenézik azt, aki megvédi magát. Például pár éve a suliban volt egy fiú, aki folyton durván beszólogatott a barátnőmnek (aki katolikus) és nekem, közben a legszemetebb módon kihasznált minket. Mi meg elég félénkek voltunk, nem mertünk semmit tenni. Az osztály is a fiú mellett volt, mert mi visszahúzódóak voltunk, jó tanulók és emiatt népszerűtlenek. Én mondogattam a barátnőmnek, hogy valamit tenni kéne. Voltak különböző javaslataim, hogyan szólhatnánk vissza, hogy észhez térjen, mert a helyzet tűrhetetlenné vált már. Ő meg csak mondogatta, hogy ez bosszú lenne, ami bűn meg hasonlók. Aztán egyszer, amikor az a fiú megint bántott minket, lekevertem neki egy pofont. Aztán legközelebb is megtettem. Soha többet nem bántott. Persze tudom, hogy csak az próbálja erőszakkal megoldani az ilyen helyzeteket, aki gyenge, de akkor gyenge voltam, nem volt erőm visszaszólni neki úgy, hogy az egész osztály ellenem volt és még a barátnőm sem támogatott.

Egyébként ez a barátnőm nagyon jó tanuló, 12 év alatt összesen kétszer volt négyesnél rosszabb jegye. De mégis, ha becsúszik egy rosszabb jegy, vagy nem áll ötösre egy tantárgyból, a szülei leszidják. Mégsem meri megvédeni magát. Soha nem veszekszik a szüleivel, mert szerinte az nem keresztényi, pedig nagyon durván elnyomják. 18 évesen nem engedik, hogy este 10 után egyedül jöjjön haza!

És nem ő az egyetlen keresztény az ismeretségi körömben, aki a legnagyobb igazságtalanságot is eltűri, mert nem lenne keresztényi megvédeni magát.

Tényleg ezt kívánja ez a vallás, vagy ők értelmeznek valamit rosszul?


2011. jan. 8. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én keresztény vagyok,és vallásos is,de a magam módján.Mindenki máshogy áll hozzá más-más dolgokhoz.

Van aki úgy ahogy leírtad az imént,és van aki úgy mint én.

2011. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése. Minden vallás egyik legfontosabb pontja a sajátos nevelés. De ahány ház, annyi szokás. Így a nagyon szélsőséges esetben akármi megeshet. A keresztény vallás célja a boldog és Istent dicsőítő (azaz erkölcsi) élet. Ez már ellentmond azzal, amit mondtál, hogy eltűrik az igazságtalanságot. Ha eltűrték volna, nem lettek volna keresztény hadjáratok, inkvizíciók. Sőt, még tanítás se lett volna, mindenki csöndben ült volna egy helyben, még Jézus és minden próféta is, ha az elzárkózás lett volna a cél.

Tehát még egyszer mondom: A keresztény vallás NEM kívánja, hogy MINDENÁRON erőszak mentes életet éljünk! Másokon segítő, boldog és erkölcsös életet követel.

2011. jan. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Generion, jól vettem ki a szavaidból, hogy te tényleg helyesled a háborúkat, inkvizíciókat, hadjáratokat? Világosíts már fel, vagy legalább 1 pozitív dolgot mondj már róluk...:)


Bocsánat kérdező, hogy off-ért.

2011. jan. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy ellentámadás helyett hallgatunk, a vita megoldásának egyik módja, persze bizonyos helyzetekben és bizonyos emberekkel szemben. Van, amikor hallgatással, egy-egy lesulytó pillantással többet érünk el, mint erőszakkal, vagy durva szavakkal. Igaz, vannak, akik annál jobban belelenülnek, minél tovább tűr a másik, viszont sokan vannak, akik, mikor látják, hogy a másikat hidegen hagyja, amit csinál, abbahagyják. Mindkét fajta emberből ismerek párat. Vannak, akiknél tényleg csak egy kiadós pofon használ, de az is csak ideig-óráig.
2011. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat!
2011. jan. 9. 16:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Gyakorló keresztényként egyáltalán nem értek egyet azzal, aki szerint elfogadható lenne az erőszak. Az erőszak ugyanis csak erőszakot szül. Krisztus azt tanította, ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel, és imádkozz azért, aki téged bánt. Jézus sem hagyta szó nélkül az igazságtalanságot, de nem erőszakkal válaszolt. Minden tanítványát szelídségre, béketűrésre intette. Összefoglalva: tényleg ezt kívánja az embertől a keresztény vallás, de csak szívből lehet jónak lenni, és nem tettetésből!


Üdv. Péter

2011. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is keresztény vagyok, de nem fogadok el mindent, amit a papok mondanak. Hogy miért,mert ők is emberek és ráadásul a manipulálás,a hatalom és egyéb érdekek nagyon is rányomják a bélyeget a magyarázatokra, dogmákra. Azén válaszom a következő lenne. Azt üzenném az "ellenségnek,gonosz szándéknak" tarts tiszteletben és tarts tiszteletbe az én értékeimet (ne gúnyold, ne alázd), ebbe belefér majdnem minden eszköz, de csak a legkisebb fokon , ami ebben tudatosítja. Utána közölném vele, hogy nem gyűlölöm, sőt ez meg ez a tulajdonsága szimpatikus vagyis egy normálisabb kapcs. lehetősét megadnám. De, ha túl gyenge lennék ehhez, akkor kikerülném a szitut, de nem hivatkoznék keresztény erkölcsre. Én a helyedbe meggondolnám, hogy vele barátkozzak-e, ha nem állt ki melletted.
2011. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó esetben a szülőktől nem megvédeni kell magunkat, hanem engedelmeskedni nekik.

Legjobb elkerülni azokat a helyzeteket, amikben valami megalázó történhet velünk. Persze ezt nem mindig tudjuk megtenni. Szó nélkül is lehet hagyni valami sértőt, gondoljon mindenki, amit akar. Nem baj, ha gyávának tartanak.

2011. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Mi koze Istennek a vallashoz:SEMMI

SOOT, szerintem utalja, mert Ö elö szemely aki kapcsolatba akar lepni veled, megakar aldani boseggel, egezseggel, es ÖROK elettel , az orok karhozat helyet.Ezt Jezusban hozta el.A bun miatt mindenki orok pokolra van itelve ahol a tuz nem alszik el, de Jezus az aki kitud menteni ebbol ha elfogadod azt hogy a te buneidnek a bunteteset szenvedte el a kereszten, es hiszel benne.

2011. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én nem vagyok meg keresztelve és hálát adok anyámnak hogy nem kereszteltetett meg szerintem az összes vallás csak az ember hülyítéséről és irányításáról szól

az Isten nem fog neked segíteni csak az akaratod fog segíteni

ez az én 14 éves számból vagyis újaimból

(a szüleim mindig is erre tanítottak)

2011. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!