Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok a pápák régi...

Mit gondoltok a pápák régi cselekedetiről, amikor sokakat kivégeztek, mert más nézeteket valltak?

Figyelt kérdés
Az van a Bibliában szikla szilárd egyenes célzással, hogy ne ölj, és hogy szeresd az ellenséged, imádkozz érte stb., mégis Rómában a tudósokat, akik el kezdték terjeszteni, hogy a Föld a Nap körül kering, börtönbe vetették, és/vagy máglyán vagy egyéb kínzóeszközön megölték. Ezzel szerintetek nem tagadták meg a saját vallásukat? Vagy ha létezik a pokol, akk lehet hogy egy-két pápa is odajutott?
2011. jan. 22. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
ezért vagyok ateista.
2011. jan. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
-,-" Én nem azt kérdeztem, miben hiszel, hanem hogy mint gondolsz a fent említett történelmi tényről.
2011. jan. 22. 18:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
bizony előfordulhat, hogy egynéhány pápa elkárhozott. Azt azért tudni kell, hogy régen nem aszerint választottak pápát, meg egyházi elöljárókat, hogy mennyire rátermettek a feladatra, hanem gyakran simónia utján (megvesztegetés, a család "benyomta") kerültek hatalomhoz. Katolikus vagyok, de szerintem csak jót hozott az állam és az egyház szétválasztása. Az egyháznak legfőképp.
2011. jan. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Álszentek voltak,nem vallásosak.A vallás mögé bújva akarták gyakorolni hatalmukat.
2011. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ahogy a 3. (?) írta tényleg létezett simónia, vagyis az egyházi jogok megvásárlása. Ha jól tudom klerikusok, vagyis egyházi végzettségű emberek vették meg ezeket a jogokat, illetve az uralkodó nevezte ki őket erre a posztra, aszerint, hogy neki éppen mi az előnyös.

Azért is volt az invesztitúra háború, mivel az NRCS beleszólt a pápaválasztásba, és a püspökökébe is. Ez ellen kötötték a wormsi konkordátumot, ami különválasztotta a világi és egyházi beiktatást.

2011. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, elképzelhető, hogy jutottak pokolra.
2011. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a vallás nagymértékben a hatalomról szól,ha tetszik,ha nem.azt gondolom,hogy képmutatóak a vallási vezetők,a mai napig is,tisztelet az igen kevés kivételnek.
2011. jan. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Én katolikus vagyok, és egyébként nagyon szomorú dolognak tartom az egyházi személyek akár régi, akár mai tévelygéseit.


Viszont abban is biztos vagyok, hogy minden jó eszme nevében követtek el az emberek mocsokságokat. Most akkor semmi jóban ne higgyek, mert valakik rosszat követtek el a nevében?


Ne higgyek a demokráciában amiatt, amit az Egyesült Államok művelt Hirosima és Nagaszaki lakosságával a demokrácia nevében? Ne higgyek a szabadságban amiatt, amit a francia forradalom idején a nevében elkövettek?


Ha így gondolkodnék, akkor arra jutnék, hogy csak gonoszság van a világon, és nem volna értelme jónak lenni.


De én hiszek ezekben a dolgokban, mert tudni vélem, hogy maga az idea jó. Az egyház ideája önmagában nagyszerű, ahogy a demokrácia is, meg a szabadság is, és megannyi dolog a világon.

2011. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a pápákkal,a tömeggel is nagy volt a baj.Az emberek is "hívők "voltak,holott nem is ismerték pontosan azt,amiben hittek,nevezetesen Isten parancsait és a Bibliát,mert akkor más lett volna nyilván valóan a hozzáállásuk.Könnyen félrevezethették őket.A pápák is tudták,hogy a népnek cirkusz kell,minden áron.Talán,ha nem mentek volna el a nyilvános kivégzésekre szórakozni az emberek,hanem inkább igyekeztek volna véget vetni az inkvizíciónak és az álszent pápák hatalmának,akkor kevésbé lett volna sötét az a bizonyos középkor.A vak hit és a birkaszellem bizony nagyon veszélyes dolog...
2011. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocs az offért de a vallást a középkorban azért "fejlesztették"olyan szintre hogy a birka munkás nép elhiggye hogy a földi szenvedésük haláluk után meg lesz jutalmazva.jelenünkben feltalálták a választási igéreteket.hát nem nagyszerű?!
2011. jan. 25. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!