Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kivégezték a kutyáimat, mit...

Romaty kérdése:

Kivégezték a kutyáimat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt 2 gyönyörű fajtatiszta (bár törzskönyv nélküli) spánielem. Néha láncon voltak, amúgy szabadon. Láncon voltak, mikor rájuk rontott 2 rotweiler és széttépték őket. Önkormányzati feljelentés, stb. A gazda elvitte a két nagy kutyát,3 nappal később el is lettek, altatva. Kártérítést szeretnék a gazdától. Ő még bocsánatot sem kért. Fizetni nem hajlandó. Perre akarom vinni az ügyet. Mit tegyek?
2010. dec. 19. 12:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

vigyed perre ha más nem megy.

én azt csinálnán megpróbálnám beszélni vele hogy most ad ide pl.120ezer ft-t és akk elvan simítva ha nem akk per

2010. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Polgári pert indíthatsz, de tudnod kell, hogy évekig is eltarthat.
2010. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Kezdjük mingyárt az elején. Egy kutyát nem kötünk láncra!! és akkor jössz te , hogy szökősek, vagy rossz a kerítés..vagy NINCS kerítés. hát akkor aranyapám a kerítést kell megcsinálni, nem a kutyát megkötni !Az ilyen embereket nem bírom elfogadni..rájuk rontott 2 rotweiler. honnan? a szomszédból? ottsevolt jó a kerítés? vagy hogy a francba mentek be hozzátok?
2010. dec. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

ha pert indítasz, annak a végéig ne legyen állatod,

és a kocsiddal mindig állj be, mert kiszúrt gumikkal nem megy

2010. dec. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%
Értem a dühödet, nekem több állatomat is megöltek, ill eltüntettek, de sajnos csak beletörődni tudsz szerintem, hidd el, nem érdemes pereskedni, többe kerülhet, mint amennyit kicsikarhatsz.Elaltatták a rotikat, a gazdájuknak is rossz, szerintem ki lett egyenlítve a dolog, de te tudod.
2010. dec. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%
attól függ kinek a hibája.ha pl a te kutyáidat sétáltattad és neki támadt a semmiből két rotty akkor nyilvánvaló a gazdát feljelentem de ha szar volt a keritésed akkor aqz már nem az ő hibája hanem a tied .mond el pontosabban a szituációt hogy el lehessen dönteni ki a hibás
2010. dec. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Milyen állat a "rotty"?


Spánielt láncon .. gratulálok, felelős kutyatartó vagy te is. Ha van valami bizonyitékod, hogy tényleg azok a kutyák tépték szét a kutyáid és orvosi látlelet a kutyákon lévő sérülésekről, akkor polgári peresen megprobálhatsz anyagi kártérítést kérni.

2010. dec. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Most lehet sokaknak nem tetsző választ fogok írni, de azt hiszem a rotik gazdája is elég nagy büntetést kapott, ha ez a történet valóban igaz, és a két kutyáját elaltatták.

A láncot én sem értem, pláne spánielek esetében, azt se, hogy a rotik hogy jutottak oda, azt meg pláne nem, hogy hogy nem vette észre ezt senki.

Ez nem kis hangzavarral járhat.

De ha mégis igaz a történet, akkor vajon a kártérítésként kapott pénz, visszahozza a két kutyádat? Vagy ez az egész csak a pénzről szól?

Szóval én ezt nem nagyon értem...

2010. dec. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Ez azért erősen a te hibád is. Ha nincsenek láncon, akkor tudtak volna menekülni, ha jó a kerítésed, akkor nem tud bemenni a két roti.


Én nem pereskednék a helyedben, ha nem nyered meg, akkor a gatyád is rámegy a perköltségre.

2010. dec. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Válasz csakkitti kommentjére / és aki még magáénak érzi/:

Köszönöm a véleményt és az idődet, amit az én problémámra fordítottál!Igaz, nincs kerítés.A kutyáim meg voltak kötve.Innentől kezdve szerintem nem az én saram, hogy két másik kutya megölte őket.Ott volt kerítés, mégis kiszabadultak.Szóval, szerintem egyértelműen a rotik gazdájának a felelőssége, hogy a kutyái szabadon garázdálkodhattak.Én szerintem nem hibáztam.És, ha nem az én két kutyámat tépik szét, hanem pl.: egy kisgyermeket, vagy egy idős nénit az utcán, mert elcsúszott ebben a zord időben?Szerencsére nem ez történt.

Annyit azért gondolom megérdemelhettem volna a "felelős kutyatulajdonostól", hogy elnézést kérjen.De nem ez történt.Amikor elvitte az udvaromból az ebeit, elment a kutyáim teteme mellett.Emberségesebb hozzáállást vártam volna.

2010. dec. 19. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!