Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Minek köszönhető az, hogy egy...

Minek köszönhető az, hogy egy csomó ember csak röhög az olyan felvetéseken, hogy boszorkányok, druidák, szellemek léteznek, de ha Isten létének megkérdőjelezésére kerül sor, akkor fanatikusan védik, hogy igenis létezik?

Figyelt kérdés

És ilyenkor azzal jönnek, hogy nincs semmilyen bizonyíték, ami kizárná Isten létét.


És? Ilyen alapon semmi bizonyíték nincsen, ami kizárja a boszorkányok, druidák, szellemek létét.


Egy felsőbb lény, ami egész idejét azzal tölti, hogy nézi, hogy mi mit csinálunk, aztán a halálunk után ítélkezik róla, hogy a Mennyben vagy a Pokolban fogjuk tölteni az örökkévalóságot, egyáltalán nem kisebb vagy nagyobb baromság egy varázserővel rendelkező nőkből álló csoportnál, egy testnélküli lénynél ami az örökkévalóságig fogja járni a Földet, és egy kelta papnál, aki tud pár természeti varázslatot.



Vicces ez a hipokrácia. Ez is csak bizonyítja, hogy tök mindegy, hogy egy vallás milyen bődületes baromságokat terjeszt, hogyha elég híve van, elég vagyonnal rendelkezik, és áll mögötte egy egész papság, az már hitelessé teszi az emberek szemében.


Vicces, hogy a keresztény vallás egyik legfőbb tana a Buddhizmushoz hasonlóan a nagymértékű anti-materializmus, ennek ellenére ilyen materiális dolgok kellenek hozzá, mint a Vatikán és a díszes templomok, amik gyakorlatilag multi-vállalatként működnek, meg a nagytaláros papok, és az aranykelyhek, hogy az emberek hitelesebbnek tartsák.


2011. jan. 23. 11:18
1 2
 11/13 Srapnel ***** válasza:
100%

Bocs, késő van már:


Helyesen: Ha én kialakítok egy többé-kevésbé koherens, más gondolatrendszerekkel és logikával konzisztens magyarázatot valamire, te pedig abba beleraksz még egy elemet, ami ráadásul nehezen is értelmezhető, akkor neked kell indokolnod, hogy miért kellene berakni azt az elemet.

2011. jan. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert annyira eltudományosodtunk, hogy minden, amit nem ismerünk (szellemek, naturalista gyógyítás) azt egyszerűen beállítjuk babonának, mert könnyebb babonának mondani, mint félni az ismeretlentől.


Hogy mégis akkor miért vannak vallások? Azért mert ezeknek nagyobb hatása volt a kultúrára, mint a druidáknak stb. Tulképp a szellemek, boszorkányok, druidák gy letűnt vallást képviselnek, amit a keresztény egyház elnyomott és művelését büntette. Közel ezer év elnyomás és büntetés után belerögzült az Európaiakba, hogy nincsenek szellemek stb.


viszont menj ki egy spirituális országba, ahol a kereszténység még nem ütötte fel a fejét nagyon, és meglátod, hogy ott még mindig nagyon sokan hisznek. (Pl Japán)

2011. febr. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vallásos, de pl a horoszkópokban sem hiszek. Ugyanakkor vitatkozni sem szeretek erről, mert ha egy embernek van egy meggyőződése, úgysem tudom megváltoztatni a véleményét. ha pedig egy egyszerű beszélgetés eltérítené, már rég rossz. Persze tiszteletben is tartom mások véleményét.


épp most hever előttem egy könyv ókori civilizációkról, köztük keltákról, azon belül druidákról. Istenhez, stb nem tudok hozzászólni, de druidák azért valóban voltak, hiszen készültek róluk rajzok, stb. Az más kérdés, hogy esetleg nem rendelkeztek azzal a varázserővel, amit nekik tulajdonítanak, de mégis van legalább vmi alapja a dolognak.


A kérdésben benne volt, mért kell könnyebben megfogható dolgokhoz ragaszkodni egy megfoghatatlan vallásban. Azt mondjuk nem tartom bajnak, bár az egyházat magam sem szeretem, de azt megértem, hogy az emberek általában szeretik a megfogható dolgokat, szeretnek egy elvont fogalomra egy létezőről asszociálni.

2011. máj. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!