Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Etikátlan-e vagy már bűn, ha...

Zenon kérdése:

Etikátlan-e vagy már bűn, ha valakit megsértenek a hitében?

Figyelt kérdés

Úgy értem,például kigúnyolják,megbántják stb.

Ja,és nem vagyok hívő.


2011. jan. 26. 01:03
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem vagy hívő,akkor nem mindeggy,hogy bűn-e?
2011. jan. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem,azért nem mindegy,mert NEM vagyok hívő.


Elmagyarázom,hogy értem.

Nos,aki Istenben hisz,lényegében alárendeli magát egy felsőbb hatalomnak,aminek megbánhatja bűneit,azaz feloldozza saját magát.A vallás igazi gyöke az ember pszichológiájában leledzik.

Ha azonban nincs ,,kihez fordulni",de ugyanúgy be akarjuk tartani a morális törvényeket(Jobb esetben megvan a szándék.)akkor bizony baj van.Aki nem hívő,annak sokkal nehezebb megoldani érzelmi és értelmi konfliktusait.

Érted,amit mondani akartam ezzel?

2011. jan. 26. 01:18
 3/9 napietus ***** válasza:
100%
szerintem nem illik ilyet tenni. én vallásos vagyok, de nem bántanék meg senkit azért, mert más vallású mint én, vagy egyáltalán nem hívő.
2011. jan. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn, csak határtalan bunkóság.
2011. jan. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
igen egyetértek az előttem szólóval,ez bunkóság,tapintatlanság,nem bűn.erre oda kellene figyelniük vallásosoknak és nem vallásosoknak egyaránt,mert senkinek sem esik jól,ha piszkálják pusztán a hite,vagy életfelfogása miatt.persze ha az életfelfogásával,vagy vallásával kárt okoz másnak,erőszakos,hazug képmutató,akkor azért érdemes elgondolkodni,hogy miért szólják meg.
2011. jan. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetérek 8:22-vel, nekem is ez volt az első szó, ami eszembe jutott a kérdésről. Nem azon múlik ez, hogy az ember hívő-e vagy nem, hanem azon, hogy mennyire volt gyerekszobája...
2011. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A sértegetés etikátlan és általában az alacsony képzettségű emberek "fegyvere".

Aki egy "kicsit" többet tanult és esze is van hozzá, az kulturált módon vitatkozik a hívővel, ha erre neki is van affinitása.

Egyébként csak kérdezni kell, hogy miért hisz benne és ha értelemmel alátámasztva ad magyarázatot, akkor el kell fogadni.

Sértegetéssel nem megyünk semmire (nézd meg a mai magyar politikát).

2011. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A következő idézetben Jézus korának vallásos embereihez beszél, és alaposan "megsérti" őket. Valójában csak leleplezte előttük az igazságot:


Lukács 11:42-47

"De jaj nektek, farizeusok, mert tizedet adtok a mentából, a kaporból és minden veteményből, de elhanyagoljátok az igazságos ítéletet és az Isten szeretetét, pedig ezeket kellene cselekedni, és amazokat sem elhanyagolni!

Jaj nektek, farizeusok, mert szeretitek a főhelyet a zsinagógában, és a köszöntéseket a tereken!

Jaj nektek, mert olyanok vagytok, mint a jeltelen sírok: az emberek mit sem sejtve járnak felettük!

Ekkor megszólalt egy törvénytudó, és ezt mondta neki: "Mester, amikor ezt mondod, minket is megbántasz."

De ő így válaszolt: "Jaj nektek is, törvénytudók, mert megterhelitek az embereket elhordozhatatlan terhekkel, de magatok egyetlen ujjal sem érintitek azokat.

Jaj nektek, mert síremlékeket építetek a prófétáknak, pedig atyáitok ölték meg őket."


Miért volt szükség ilyen radikális szembesítésre? Nem lehetett volna finomabban elmagyarázni? A farizeusok, szadduceusok és írástudók felsőbbrendűségi érzése (magukat igaznak tartották, másokat lenéztek) vakká tette őket. Jézus ezért keményen kellett szembesítse őket a tényekkel. Az eredmény nem az, hogy megbánták volna a bűneiket, ellenkezőleg:


Lukács 11:53

"Amikor kimentek onnan, az írástudók és a farizeusok hevesen támadni és mindenféléről faggatni kezdték őt, és csak azt lesték, hogy beszédében valamin rajtakaphassák."


Akinek van füle a hallásra, hallja!

2011. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebben a társadalomban mindig irányzatfüggő hogy mi bűn és mi nem. Ezért nem is mérvadó számomra.

Isten előtt viszont az, meg is mondta hogy jaj annak aki a botrányt okozza.


Ja, és nyugodtan legyél hívő nem olyan gáz.


Sőt.

2011. febr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!