Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sorrendben, melyek a legveszed...

Sorrendben, melyek a legveszedelmesebb, Magyarországon is működő szekták?

Figyelt kérdés

Az én toplistám:

1. Szcientológia

2. Hit Gyülekezete

3. Jehova Tanúi

4. Mormonok

5. Adventisták

6. Krisna tudat


kb ennyi


Megtennéd, hogy megindoklod a sorrendedet?(csak egy pár szóban)


2011. febr. 10. 11:25
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Szcientológia nem kérdés.


A hit gyülekezete, durván lehúzza az embereket pénzel. Gyakorlatilag egy biznisz egyház! Ezen kívül agymosók is. Aki belép, elhagyja a családját. Egy kis fekete mágia, átkozás, gyűlölködés.


Jehova tanúi katonaság. A főnökök ott is meggazdagodnak az adományokon! Nagyon sok tévtanításuk van. A gyengéket elnyomják maguk között.


A mormonok nevetségesek. Egyik nevetséges nézetük, hogy mindenki Isten lesz, akik mormon. A másik, hogy ennek a világnak az Istene, az aki a bibliában van, de más világoknak, más Istenei vannak.


Adventistákról itt:

[link]

Az a nőt akit követnek is kemény.


Krisnásoknak sok titkuk van. Pl nem lehet élvezetből szeretkezni, de azért ha valami isteni kinyilatkoztatást kap egy vezető, akkor rendezhet orgiákat, ahol természetesen csakis krisna kedvéért, nagyokat dughat, a csávó a lányokkal. Azok persze ezt elfogadják, mert ez egy kiválasztottság.

2011. febr. 12. 11:26
 22/35 anonim ***** válasza:
0%
Na mi van kedves kérdező? Nem mered vállalni magad? Milyen valláshoz tartozol? Mindenkit leszólsz és nem mered vállalni magad??? Olyan jó, hogy Te olyan tökéletes vagy és minden tudsz az egyházakról! Micsoda tapasztalt ember!
2011. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
56%
Nem szólt le senkit, csak az agymosott idiótákat... na mi van, kedves 52%-os válaszoló, nem mered vállalni magad? Te melyik szektához tartozol?
2011. febr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
80%

A Hit Gyülihez szólnék hozzá mert ott voltam. Nem igaz hogy szakítanak a családjukkal, nem tudom ezt honnan vetted. Egy-két eset van, de azért ha jobban utánanézel ott a család olyan hogy a gyerek menekül, csak egy indok a gyülekezet. Akiket mi megismertünk azok közül senki nem szakított a családjával, akkor sem ha azok nem voltak hívők.

Ami miatt nem tartom veszélyesnek, hogy mikor mi azt mondtuk, hogy kösz jó volt veletek de nem itt a helyünk simán tudomásul vették, normális maradt a kapcsolat. Egy igazán veszélyes szekta nem hagy csak úgy lelépni, zaklatnak, fenyegetnek ha el akarsz menni.

2011. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Először is szeretném megköszönni, hogy válaszoltál az én kérdésemre is.


Bevallom igazságtalannak artom, hogy valamit mások általi fórumokban történő lehúzás alapján ítélsz meg. Természetes dolog az, hogy az embernek vannak előítéletei, és az is, hogy meghallgatja más emberek véleményét. Ebben az esetben azonban olyanok véleményére adsz, akiket még csak nem is ismersz. Bevallom elképzelni nem tudom, hogy miért támad bennünket bárki is...


Ha valós képet szeretnél kapni az advantistákról olvass el legalább egy olyan könyvet, amit ők adtak ki, akár Ellen Gould White életéről, vagy éppen tőle pl. a Jézushoz vezető lépések, vagy éppen a Jézus élete címűt. Az is megoldás lehet, ha megismersz egy adventistát, és beszélgetsz vele. Ismerve a közösségünk tagjait és azok életét elmondhatom, hogy mindannyian társadalmilag hasznos életet élünk, ráadásul felekezetünket saját magunk tartjuk el, állami támogatás nélkül (nem sok ilyen van Magyarországon), van öregotthonunk, gyermekfalunk - ahol nevelőszülők állami gondozásból kivett gyermekeket nevelnek - van hajléktalanszállónk, iskolánk, könyvkiadónk, és nagyon sokat dolgozunk azért, hogy másokat az egészséges életmódra neveljünk.


Őszintén érdekelne ezek után mi veszedelmes lehet bennünk?


Válaszodat előre is köszönöm.


Üdvözlettel: Péter

2011. febr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

A hitesek közül csak akkor nehéz szabadulni, ha már egy belső részbe kerültél.


Az adventisták nem veszélyesek, a kintiekre, de egy kicsit veszélyesek magukra. Tehát ha valaki belép, azért az egy kicsit kilövi magát az önálló gondolkozásból. Persze messze vannak a hitesektől.

2011. febr. 13. 00:34
 27/35 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Nagyon érdekes amit írsz, mert én ezt pont fordítva tapasztaltam meg. 16 évesen tértem meg református ifjúsági táborban, és 18 évesen már a Ráday utcába jártam teológiai előkészítőre. Végül műszaki pályára mentem, és a teológiát másoddiplomásként végeztem el.


Számomra az adventizmus nyitotta meg a világot, azóta sokkal nyitottabb, és toleránsabb is vagyok. Sokkal jobban figyelek és vigyázok magamra, és az embereket is jobban szeretem. A gyermekeimet nem kereszteltem meg, sőt a nagyobb református hittanra jár és református középiskolába felvételizett. Sokkal jobban érdekel a történelem, és a tudományok általában.


Remélem jókat beszélgetünk majd itt, és megváltozik a véleményed...


Üdv. Péter

2011. febr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
42%
Péternek nagyon igaza van,úgy kérdezni,vagy írni valamiről,amiről fogalmam sincs a szóban forgó személynek,kicsit érdekes.Még jó ,hogy vannak értelmes emberel ,mint Péter is ,és megfelelően megtudnak válaszolni,a kérdésekre.
2011. febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
32%

1. Kereszténység

2. Zsidó vallás

3. Iszlám

.

.

.

(a sorrend mindegy is)

2011. febr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
41%

A legveszedelmesebb hazugságok azok amelyek közel vannak az igazsághoz. Ez alapján a sorrendem (egy egyházzal kiegészítve) a következő:


1. Katolikus egyház

2. Mormonok

3. Jehova tanúi

4. Scientológia

5. Krisna tudat


Az adventistákra és a Hit gyülekezetére nem mondanám, hogy szekták - az alaptanításaik biblikusak. Persze mindenhol vannak hibák, de az a legnagyobb probléma, ha az üdvösség útját elferdítik és nem az igazi Krisztust prédikálják.

2011. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!