Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem meri felvállalni a...

Miért nem meri felvállalni a KDNP, hogy a Vatikánnak való megfelelés miatt erőlteti Magyarországon a vasárnaptörvényt? Miért kell a munkavállalók háta mögé bújni?

Figyelt kérdés
Elsősorban értelmes vélemények érdekelnek, hosszú bemásolt szakaszok nem!
2010. ápr. 16. 15:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
Mert azzal senkit nem győzne meg.
2010. ápr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Erről még nem hallottam, hogy nem meri felvállalni a vasárnapot, mint munkaszüneti napot. Arról már hallottam, hogy az EU tagállamai aláírásgyűjtésbe kezdtek, hogy maradjon meg a szabad vasárnap minden államban.


Ez szerintem jogos kérés és minden embernek szüksége van a munkaszünetre. Persze tudom, hogy van, akik vasárnap mennek a Tescoba és egyéb bevásárlást intéznek, de meg lehetne határozni, hogy mettől meddig legyen nyitva, vagy az ott dolgozók a vasárnap helyett kapjanak szabadnapot. Ez így fair.


A faluban, ahonnét származom vasárnap csak egyetlen bolt van nyitva 7 - 12-ig (a 6 ABC közül).

2010. ápr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Szerintem az alapvető probléma az, hogy a KDNP a munkavállalók mögé akar bújni, és nem meri felvállalni, hogy a Vatikánnak való megfelelés miatt van szükség erre a korlátozásra. Talán sokak által nem ismert pápa Dies Domini című enciklikája, ami nyilvánvalóvá teszi, hogy Vatikán célja a vasárnap törvényi védelme.


Hozzáteszem ez súlyosan sérti a magyar alkotmányt, ami az állam és egyház szétválasztásának elvét képviseli. Az már csak hab a tortán, hogy ha valaki figyelmesen követi az eseményeket, akkor nyilvánvaló, hogy ez egy folyamat része, ami kezdődött az evolúció pápai elfogadásával, amellyel a Pápaság nyíltan szembehelyezkedett a Bibliában leírt teremtéstörténettel, és most folytatódik a sztori a vasárnappal, amit a Pápaság nyíltan felvállalva felcserélt egy másik nappal a Tízparancsolat megváltoztatásával...

2010. ápr. 16. 15:31
 4/32 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, elég paranoid vagy. Mégis miféle kért okozna a vasárnaptörvény az emberek életében, akármire is hivatkozva vezetjük be? Pontosan melyik része az, amiben bárki jogai sérülnének, vagy káros hatással lenne az emberek lelkivilágára?


Mert azon túl, hogy a Pápaság támogatja (miért ne támogatná), attól még nem válik valami a Sátán művévé.


Másrészt Európa, tetszik, vagy nem, keresztény kultúra, így aki itt él, az fogadja el az itt élő emberek szokásait. Ha Rómában vagy, tégy úgy, mint a rómaiak. Ennyi erővel támadhatnád a karácsonyt is, mint munkaszüneti napot.

2010. ápr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
61%

valóban paranoia


szerinted érdekli a Vatikánt, hogy itt mit csinálnak vasárnap??

2010. ápr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
42%

ma 15:29 vagyok.


Mivel a szakdolgozatomat a vasárnap megünnepléséből írtam, tudom mit takar az általad említett enciklika.


Az egyház nem másította meg a teremtéstörténetet, hiszen a biblia azt is leírja, hogy Jézus a hét első napján (vagyis vasárnap) támadt fel, ezért a vasárnapot tartjuk meg, mint munkaszüneti napot. Persze a zsidók még a szabbatot ünnepelték, de ez az ószövetség volt. Az újszövetség kiegészíti az ó-t, de ugyanakkor felül is írja. Jézus kereszthalála és feltámadása nélkül nem lett volna értelme az ószövetségi nép nélkülözésének, Messiás-várásának.

Ilyen szempontból a tízparancsolat meg van tartva, hiszen "Az Úr napját" - a vasárnap - mindenki megtartja (vagy nem). Aztán, hogy helyesen-e vagy sem, az már más kérdés.

Nem véletlen tehát, hogy sok külföldi nép nyelvében a vasárnappal kezdődik a hét. Több országról hallottam, hogy vasárnap egyáltalán nincsenek nyitva az üzletek, nem lehet vásárolni.


Egyébként szerinted vasárnap is dolgoznia kellene az embereknek? Miért probléma, hogy pihenésről kellene, hogy szóljon ez a nap?

2010. ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
46%

ez hülyeség, nagyon sok uniós országban, ahol nem a katolikus vallás a legerősebb és nem igazán foglalkoznak a Vatikánnal, az üzletek zárva vannak vasárnap.

Másrészt pedig ez most megint egy nagyon okos felfedezés volt a részedről, hogy egy keresztény demokrata párt esetleg követi a Vatikán előírásait, a keresztény vallás dogmáit? De remélem nem sokat törted a buksid, hogy erre rágyere.

2010. ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
17%

Nemetorszagban pl. minden üzlet zarva van vasarnap!

Es mindenki pihen azon a napon...A bevasarlo központokba sem megy anyu vagy apu se dolgozni ,se vasarolni.

Es ez igy mindenkinek jo!

2010. ápr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
17%
Elözö vagyok:es rengeteg az evangelikus
2010. ápr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
9%

Izraelben egy héten három munkaszüneti nap van.

-péntek, az iszlám miatt

-szombat a judaizmus miatt

-vasárnap a keresztények miatt.

- Alijázz (utazz haza) kedves kérdező.

2010. ápr. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!