Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten a (világ) mindenség...

Ha Isten a (világ) mindenség és a tudomány eredménye alapján a világ tágul, akkor Isten is tágul?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 19:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ezt honnan vetted?

A világmindenség nem Isten!

2011. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"Ezt honnan vetted?

A világmindenség nem Isten!"


Panteisták nem értenek veled egyet.

2011. márc. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, kitől kérdezed. Panteisták nevében nem nyilatkozom, de a zsidó-keresztény kultúrkör alapján azt mondhatjuk, hogy Isten nem azonos a teremtett világgal. És mivel szellem, nem is tágulhat, mert nincs "hova." Az anyag tud tágulni meg zsugorodni.

Freya

2011. márc. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kedves Freya: és a szellem meghatározása hogyan szól emberi nyelvre lefordítva?
2011. márc. 20. 20:48
 5/16 anonim ***** válasza:

az univerzum fizikai megjelenése tágul...Isten nem anyagból van...Isten az Elme, amiben minden létezik egyszerre...tehát van bőven "hely" az univerzum tágulásának, és ebből kiderül, hogy Istennek viszont nem kell ezzel párhuzamban tágulnia, ugyanis nem a világtól függ Isten, hanem a világ függ Istentől. :)


ui.: egyébként Freya válaszoló által említett szellem annyit tesz, hogy fizikai, anyagi korlát nélkül létező dolog a szellem, azért szellem, mert nem anyagi, vagyis az 5 érzéknek megfoghatatlan...nevezhetjük elmének is, hogy jobban értsd, tehát nem a filmekben libbenő szellemekre kell gondolni ekkor, hanem a szellem azt a jelentését kell figyelembe venni, mint amikor azt mondjuk valamire, hogy szellemi tevékenység, szellemi próba...ami úgy itt mentálisat jelent...:P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"... szellem annyit tesz, hogy fizikai, anyagi korlát nélkül létező dolog a szellem, ...nevezhetjük elmének is, ...szellemi tevékenység, szellemi próba...ami úgy itt mentálisat jelent..."


26/F LastOne.Left:

Tehát akkor az Istent jelen tudásunk szerint nem tudjuk meghatározni?


Mert: én szerintem az elme anyag nélkül nem létezik, hiszen az emberben lévő "szellem" és "elme" bioenergia, amelyet a test "táplál".

Ha meghalok akkor nincs tovább elmém és a bennem lévő "szellem" visszaszáll Istenhez?

2011. márc. 21. 15:17
 7/16 anonim ***** válasza:

" én szerintem az elme anyag nélkül nem létezik, hiszen az emberben lévő "szellem" és "elme" bioenergia, amelyet a test "táplál"."


Azonban nem az anyag "mozgatja", indítja a reakciókat. Egy külső ok kellett ahhoz, hogy elkezdődjön a sorozat, mégpedig ez az első ok: Isten.


Ajánlom a tomista filozófiát, mert az az Igazságon és a kinyilatkoztatáson alapszik.


Üdv:Martinus

2011. márc. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"26/F LastOne.Left:

Tehát akkor az Istent jelen tudásunk szerint nem tudjuk meghatározni?


Mert: én szerintem az elme anyag nélkül nem létezik, hiszen az emberben lévő "szellem" és "elme" bioenergia, amelyet a test "táplál".

Ha meghalok akkor nincs tovább elmém és a bennem lévő "szellem" visszaszáll Istenhez?"


Én megtettem...megadtam a meghatározást.

Igazság szerint te csak feltételezed, hogy a szellem/elme az bioenergia, és hogy a test táplálja, ez a hiteden alapul, de bizonyítva nincsen...mint ahogy az is, hogy az emberben van ezen dolgok egyike is benne. Mi az ember? egy test(agy)? Ez megint csak hiten nyugszik. :)

Ha meghalsz, akkor az elme/szellem, ami valójában az ember, elveszti a tapasztalását, mivel csak a test által képes arra...viszont az elme test nélkül nem tudja önmagáról hogy van, mivel nem tud viszonyítani, nem tudja mihez mérni "magát". Tehát nem visszaszáll Istenhez, nem megszűnik létezni, hanem felveszi a nyugalmi állapotot, ahol nincsen érzékelés(lásd minden napi mély alvás(nem álom))...de szimbolikusan mondhatjuk amúgy, hogy visszakerül Istenhez. egyetlen Elme/szellem van ami tudja magáról fizikai tapasztalat nélkül hogy létezik...és ez Isten. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

kedves L.O.L, köszi, hogy válaszoltál helyettem is a kérdezőnek, mert egyet értek a meghatározásoddal.

Kedves kérdező, nem szeretem a hosszas magyarázatokat, inkább egy példával illusztrálnám a dolgot.


A pszichológia egyik legfontosabb alakja C.G.Jung. Biztosan hallottál róla, ő főleg a tudatalattival és ennek megnyilvánulásaival (álmok, művészet,mitológia, szimbólumok stb) foglalkozott. Egyszer felkereste őt egy apa, akinek nem rég halt meg a kislánya. A lányka tudta hogy halálos beteg,és élete vége felé furcsa álmokat látott, ezeket lejegyezte egy füzetbe, és ezt adta az édesapjának karácsonyra. Ez volt az utolsó ajándéka. Az apa ezt a füzetet vitte el Jungnak, mert tudta, hogy a professzort érdeklik az álmok. Jung maga más népek mítoszaival foglalkozott ekkoriban, és megdöbbenve látta, hogy a lányka álmai nagyrészt megegyeznek valamely dél-amerikai törzs mondavilágával, mégpedig a azokkal a történetekkel, amelyek az elmúlásra készítenek elő. Utána járt, de ezek nem voltak széles körben elérhetők akkoriban, a kislány 9 éves volt, csak az otthoni könyveket olvasott, és a leírás is gyerekes volt, a mondák ismerete adta meg Jungnak a megértést. Ez is egyike volt azoknak a mérföldköveknek, amelyekkel a KOLLEKTÍV TUDATTALAN felfedezésében találkozott.


Követői (pszichológusokról beszélek most)nem mindenben egyeznek vele, de abban igen, hogy kutatásaik őket is a kollektív tudattalanhoz vezették el. Csak éppen a mai napig nem tudjuk, mi is az valójában. Úgy tűnik, az emberek tudattalanja tágabb mint a teste, azaz nem elhatárolt, hanem kapcsolódik egymáshoz. Innen jönnek azok az információk, amit az egyén magától sohasem tudna: le fog zuhanni a repülőgép, meghalt a régen látott testvér vagy barát stb. Ezek megérzésként, majd bizonyosságként öltenek alakot az elmében.


A kollektív tudattalan nem is jó elnevezés, hiszen valójában egy kollektív tudatról van szó, ami megérzések, szimbólumok, álmok nyelvén üzen. Jungot azért érdekelték a mítoszok, mert azok tele vannak ilyen üzenetekkel. Ezért is vannak átfedések néha egymástól térben és időben elkülönült népek mitológiája és vallása között. Mert ezek "kívülről" jött, mégis belsőként megélt és felfedezett információk.


A kollektív tudattalan jól példázza, hogy nem szükséges egy agy valamiféle tudatossághoz.


Tisztelettel,

Freya

2011. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Isten nem tágul, sőt benne semmiféle változás nincs, hiszen ő változhatatlan:

[link]

2011. márc. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!