Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek valóban létezik...

Szerintetek valóban létezik ISTEN?

2011. márc. 24. 22:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim válasza:
26%
A józan ész azt mondja,hogy nem. Szóval szerintem:nem. Majd ha valaki bebizonyítja nekem,akkor elhiszem.
2011. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
76%
Szia. A filmet figyelmen kívül hagyva: szerintem igen, létezik Isten. Jézus is létezik, és Istennek része.
2011. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
61%

A tudomány az utóbbi évszázadokban igyekezett távoltartani magát a spirituális területtől. Az anyagi világ törvényszerűségeinek vizsgálata a tudományos világban egy ideig kizárta magának a kérdésnek is a feltevését. Ezt hagyták a teológusokra.

A fizikai törvények sorát fedezték fel, és már a newtoni törvények is elbizakodottá tették a "felvilágosodott" embereket, az ateisták kimondták, nincs szükség a vallásra, Isten nem létezik, a világ megismerhető. A tudomány azonban nem állt meg a sok korlátot felállító newtoni törvényeknél, a fejre eső alma példája kapcsán! Sok észlelt jelenség viszont nem volt azokkal leírható, ezért kellett Einsteinnek megalkotni a relativitáselméletet, amely azonban még meghagyott egy korlátot: a fénysebességet.

Azóta a tudomány találkozott olyan jelenségekkel, amelyek már ebbe az elméletbe sem férnek bele. Kiegészítették a quantumelmélettel, a fény kettős természetének leírásával. De ez sem fed le minden jelenséget, nem tudja megmagyarázni a kísérletekkel egyértelműen kimutatott azon eseteket, amikor a fénysebességet meghaladó esemény történik (pl. az elektron héjugrása – Niels Bohr - vagy az alagútjelenség – nem részletezem). Nem tudja megmagyarázni a – szintén kísérletek sorával (pl. Grinberg 1993) igazolt – gondolatátvitel néven elhíresült jelenséget. Az emberi tudat működése is további anyagtalan, időtlen ugrásokat mutat (pl. Heuréka!)

Ezek olyan jelenségek, amelyeket a tudomány jelenlegi eszközeivel csak következményeikben mutathat ki, és bizonyítékai egy anyagtalan, hullám- és quantumjellegen túlmutató valami létezésének, amit nevezhetünk a minket körülvevő világban jelenlévő Istennek is. Bizonyos értelemben azt is mondhatjuk, hogy a tudomány berkein belül újra felfedeztük Istent. Ez azonban a tudomány teljesen új irányváltása, mely nem a régi, az anyagot elsődlegesnek tekintő, hanem a tudatot elsődlegesnek tartó új nézeten alapul. A tudat tehát az összes létező alapjának tekinthető, melyet egyúttal azonosnak tekinthetünk az ősi szellemi hagyományok Istenképzetével.

2011. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 Tom Benko ***** válasza:
27%

Kissé zavarosan ismered a modern fizikát... A relativitáselmélet és a kvantumfizika két paralel elmélet, egymástól függetlenül, de egyszerre dolgozták ki őket. Az alagúteffektus nem történik nulla időtartam alatt, héjugrás meg nincsen, az elektron egyszerűen kibocsát egy fotont, emiatt az állapota megváltozik, de nincsenek különálló, diszjunkt héjak, amik között vándorolna.

Az említett Grinberg-kísérletre rákerestem, de meglepő módon csak az édesvíz kiadónál találtam rá hivatkozást, ami finoman szólva is kétségessé teszi a kísérlet létezését. eleve, ha létezne gondolatátvitel, akkor miért használnánk még mindig mobiltelefont?

Meg kell nyugtassalak, a tudomány még mindig az anyag és tér tudománya, és működik bármiféle isten bekalapálása nélkül is...

2011. márc. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
48%

100% ,hogy létezik!

Gondolj már bele.Szerinted miért hisznek ennyien benne.Biztos nem úgy indult ez ez az egész,hogy valaki részegen még az Ó korban ment haza fele és mikkor az égre nézet föl kiáltott,hogy 'LÁTTAM VALAMIT' és hupsz,megszületett a keresztény vallás.Valami alapja csak van.

2011. márc. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ha teljes szívedbel hiszel benne és megnyitod lelked akkor ő hozzád szól.Én kb. 2 éve minden lefekvés előtt 10 percet imádkozom és azóta az életem megváltozott.Azt mondták,hogy soha se lehet gyerekem,mert méh rákom van.Azóta már van egy kislányom,férjem és egészségesen élünk.Járj minden Vasárnap templomba és ott rájössz,hogy létezik csak ne azzal a céllal menj,hogy"gyere öreg dumáljunk egyet"Nem fog menni egyik napról a másikra.Mikkor először imádkoztam lefekvés előtt össze voltam zuhanva lelkileg.Másnap mikkor fölkeltem mintha nem én lettem volna.
2011. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
Kiknek az "ISTEN"-ére gondolsz ?
2011. márc. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
100%

"100% ,hogy létezik!

Gondolj már bele.Szerinted miért hisznek ennyien benne."

Ne haragudj de elég szégyen, hogy azért hiszel valamiben, mert sokan hisznek benne rajtad kívül.

Ha keresztény lennék lehet elsírnám magam...

2011. márc. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
38%
A hívők hisznek benne, de ők sem tudják. Ez vallásos hit, de ez nem egyenlő a valósággal.
2011. márc. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
75%

Igen, én vagyok az.

Tessék hinni bennem, vagy a pokolra kerültök mind!!!

2011. márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!