Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívő emberek! Ehhez mit szóltok?

Hívő emberek! Ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés
[link]
2011. ápr. 29. 18:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%

Mit szólnának? Semmit. Épp azért hívők, hogy ne zavartassák magukat ilyen csekélységek miatt.


Ha meg mégis szólnak, akkor olyasmit, hogy ezt úgyse lehet bizonyítani - mint ahogyan ők sem tudják bizonyítani Istent -, és más hasonlókat.

2011. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Azért hátha elgondolkodnak. Hawkingnak azért van egy kis sütnivalója :)
2011. ápr. 29. 18:36
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdekli őket. Ha maga az isten jönne le és mondaná, hogy "nem én voltam", azt se hinnék el.
2011. ápr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%

Barátom, Stephen Hawking egyrészt mondhat amit akar, annyira érdekel engem, ha meg nem sértelek, mint ahogy Hawking-ot érdekli az, amit én mondok.

De hogy Howking és Isten tudásának szintjeiről a Biblia mit ír, csak hogy te magad is halljál valami okosságot:


"Mert az Isten bolondsága bölcsebb az embereknél, és az Isten erőtelensége erősebb az embereknél." 1Kor 1,25


Szia

2011. ápr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Azt felejted el, hogy a Bibliát is emberek írták.
2011. ápr. 29. 19:23
 6/22 anonim ***** válasza:
38%
Szerinted...
2011. ápr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
36%

Még egy okosság:

isten tud-e olyan nehéz követ teremteni, amit ő maga sem képes felemelni?

Szerintem ez úgy ahogy van, megmagyarázza miért totálisan illogikus feltételezni a létét.

2011. ápr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Szerinted..."


Miért szerinted ki írta?

2011. ápr. 29. 19:44
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

Hogy mit szólok ehhez?

Semmit!

Te a szentek embereket gyógyító képességéhez mit szólsz?

Én sem tudom bizonyítani se fényképpel se videófelvétellel, épp úgy, ahogy Hawking sem tudja bizonyítani egyetlen állítását se fényképpel se videófelvétellel.


Mellesleg csak úgy mondom, hogy ti is hívők vagytok. Ti ebben hisztek. Ugyanolyan szinten, mint közülünk csak a legfanatikusabbak.

Jól elvagytok egymással. Én kimondottan örülök hogy vannak idióta szélsőséges "keresztények" és hozzátok hasonló szélsőséges ateisták. Nem tudnék kiken röhögni nélkületek. Jól kiegészítitek egymást, annyi biztos.

2011. ápr. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hawking fel tud hozni törvényszerűségeket, amik bizonyítottak. Jól tudom, magam is természettudós vagyok, de egy átlagember sem tagadhatja, hiszen ott van körülötte minden. A másik oldal ezzel szemben csak annyit tud felhozni, hogy hit. Az ateista nem hisz, hanem elfogad. És ami a legfontosabb: mindig tud újítani a látásmódján, amint egy új teória, egy biztosabb alapokon álló teória előkerül. A hívő viszont a dogmákon és közhelyeken kívűl nem tud mással érvelni.
2011. ápr. 29. 20:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!