Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi olyan nagy szám a Bibliában?

EmilyAddams kérdése:

Mi olyan nagy szám a Bibliában?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ez csak egy könyv. Jó, oké, a megírása óta bestseller gyakorlatilag, de senki nem tudja, ki találta ki azt a sok rizsát valójában, ami benne van... Egyszerűen valakik megírtak valamit, ami megszületett a fejükben. És? Akkor mindent el kell hinni, ami benne le van írva? Emiatt a hülye könyv miatt emberek ezrei haltak már meg, csak azért, mert a könyv ezt vagy azt mondott...
2011. máj. 1. 00:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%

Aludnok kéne ilyenkor már, ne haragudj, de nem lehetsz több 14-nél a kérdésed alapján.

Tudjuk kik írták. És nem emiatt haltak meg emberek ezrei, hanem politikai okokból.

2011. máj. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
32%
egyetértek a kérdezővel... VÉGRE EGY OLYAN EMBER, AKI ÚGY GONDOLKODIK, MINT ÉN :))
2011. máj. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
a bibliának nagyon sok tanító jellegű írása is van, (tíz parancsolat), illetve nagyon nagyon sok szimbólum, nem lehet ott bármit kiragadni és úgy értelmezni. szerintem nem hülyeség, mert ha mostanában nem is, a biblia vagy magában egy vallás kordában tartja az embereket
2011. máj. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
78%

A legtöbb dolog ami a bibliában van, csupán szimbólikus (ugye te sem gondolod komolyan, hogy isten 7 nap alatt teremtette a földet?) és csupán egyfajta útmutatás, egy lehetőséget kínál.

Másodszor a népszerűségének egyik fő oka, hogy a térítők mindenhova eljutatták és lefordították. De az érmének két oldala van, ugyanis pont a könyvnyomtatásnak, és ezáltal a biblia rohamosan növekvő terjesztésének köszönhetjük, hogy ma már a kereszténység kevésbé elb@szott (bár nem hiszem, hogy ez lehetséges) mint az azelőtti, középkori időkben (persze szegény Huszt Jánost azért megégették akkoriban).

Végezetül pedig, a bibliát senkinek sem kötelező elolvasni, még kevésbé kötelező hinni benne (én sem teszem, és valamilyen szinten egyetértek veled, csak kérlek gondolkodj egy kicsit).

Aki hülye, az haljon meg...

2011. máj. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
66%

3.: Kordában tartja? Inkább ellentéteket gerjeszt.


Mind a kereszténységen, mind a zsidóságon, mind pedig az iszlámon belül több alirányzat van, amik meg vannak győződve a saját egyedüli helyességükről, és adott esetben egymást sem ismerik el. És ha ez még nem lenne elég, természetesen maguk a "nagy" vallások, mint egészek is konkurálnak egymással, állandó problémákat és súrlódásokat gerjesztve, holott mind ugyanarról az egy ábrahámi tőről fakadnak.


Mennyivel jobb hely lenne a világ, ha nem lenne ez a sok hitbeli maszlag, hanem csak a tiszta és szennyezetlen emberi értékeket terjesztené mindenki... szeretetet, elfogadást, megértést, gondolkodást, toleranciát, emberségességet... csak úgy, magukban, önmagukért, a közös jóért, mindenféle istenek, szentek, meg egyéb hülyeségek nélkül. Az említett értékek önmagukban csodálatos dolgok, és következetes követésük elhozhatná a földi Paradicsomot, de a köréjük aggatott sallangok sikeresen elhomályosították őket, és Paradicsom helyett Poklot hoztak.


Hát ennyit a vallásokról és a hitről.


Inkább gondolkodni kéne, és beleérzőnek lenni, mint hinni és vallani. Sokkal többre menne vele az emberiség és a világ.

2011. máj. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Tyler913 ***** válasza:
87%

Utolsonak: ez mind szep es jo,csakhogy a vilag nem igy mukodik.

Az emberek ill. kulonbozo csoportok viszalykodasra,konkuralasra valo hajlama vallasfuggetlen.Ha nem lennenek vallasok,akkor mas miatt utalnak egymast kulonbozo csoportok (lathatsz erre rengeteg peldat:faji,nemzeti,szexualitas,stb.-rengeteg ok letezik,ami ellenteteket szithat).

Az a fajta gondolkodas,amely egyes vallasos emberekben intoleranciat szul,ugyanugy megvan pl. az ateistak kozott is.Ajanlom,olvasd el Hamvas Bela:A bor filozofiaja cimu konyvet.


A kerdezonek: tenyleg elegge fiatalnak tunsz a kerdeseid alapjan.Ahogy elottem is irtak,az,hogy ki talalta ki a "sok rizsat",a legtobb esetben jol behatarolhato.Errol szol a teologia,a vallastudomany,kortortenet,archeologia,stb.


Senki nem mondja Neked,hogy hidd el,ami a Bibliaban all.Tied a valasztas.De ahogy fentebb is irtam,nem a Biblia gerjeszti az ellenteteket,hanem azok az emberek,akik a maguk igazat mindenaron masokra akarjak eroltetni.Ilyen emberek pedig mindigis voltak,es mindigis lesznek.

2011. máj. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Én eleve az evolúcióban és nem Ádám és Évában hiszek, úgyhogy nálam már az elején megbukott a Biblia...
2011. máj. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Az Isten keze által elpusztult emberek száma elég nagy szám a Bibliában...
2011. máj. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Na hát, én pont ezért vagyok buddhista!
2011. máj. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
38%
Ezt a könyvet is csak emberek írták, lehet szívtak valami jó anyagot és annak hatására. Ok lehet, hogy van benne sok okosság, meg bölcs gondolat, de aki teljesen e könyv szerint éli életét szerintem nagyon sok élménytől esik el az életében, mert 2000 éves (idejétmúlt) korlátok közé szorítja magát.
2011. máj. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!