Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nagy Buumm. Hogy lehet olyan...

Izidorkata kérdése:

Nagy Buumm. Hogy lehet olyan apszurd marhaságot állítani hogy nem volt semmi, és a semmi felrobbant, és ebből lett a világ?

Figyelt kérdés

Mikor mondják már ki úgy ahogy a népmesébe ,,hogy a király meztelen!"

Az ősrobbanásról sem Attkins, sem Hawking könyveiből nem beszél őszintén, mellé beszélnek, olyanok mint az ezoterista jövendőmondók: semmi bizonyíték, semmi őszinteség, csak nagyképűség. Nagy imidzs, nagy fellengzősség, az ősrobbanás elmélet babona, a kortárs tudományosság szégyene.

Akinek van egy pirinyó logikája annak nyilvánvaló hogy nincs kis semmi, és nagy semmi, csak semmi, és csak valami szokott felrobbani, de abból általában nem lesz sem univerzum, se rend, se harmónia.


2011. aug. 12. 14:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/110 anonim ***** válasza:
64%
Én sem értem,de pusztán ezért nem vonom kétségbe.
2011. aug. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/110 anonim ***** válasza:
85%
Na szóval,annyit azért még én is felfogok belőle,hogy az elmélet szerint sem a "semmiből" lett az Univerzum.Innentől igazából értelmetlen a kérdés.
2011. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/110 anonim ***** válasza:
41%
E'mondom. Nem semmi vót, hanem ami vót az vót egy kicsöke kis golyóbisba összesűrűsődve, mint az agyad, és az durrant szét. Olyan mintha a világ ögy közigránát lönne, és szétposszant vóna és még mindig tart a posszanás, és mi ilyen kis repeszek vagyunk. No, most má világos, he?
2011. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/110 anonim ***** válasza:
68%

Legalább utánna olvasnál mielőtt kritizálsz.

[link]

[link]


Amúgy is:

"Az elméletet Georges Lemaître (1894-1966) belga pap, a Louvain-i Római Katolikus Egyetem fizika és csillagászat tanára dolgozta ki először 1931-ben „ősatom” név alatt."

2011. aug. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/110 anonim ***** válasza:
82%

Én csak azt nem értem, hogy egy ember, aki a témáról semmit nem tud (mert a kérdésből kiderül, hogy semmit nem tud) miért tesz fel egy olyan kérdést, amivel lefikáz mindenkit, ahelyett, hogy ő maga utánanézne az egésznek?


"Akinek van egy pirinyó logikája"


Akinek van, az nem itt pofázik, hanem megy és olvas. Amit a kérdező nem szokott, ez látszik gügyögő stílusából is.

2011. aug. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/110 anonim ***** válasza:
54%
Na, várjuk a te elképzelésedet!
2011. aug. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/110 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem arra akar kilyukadni, hogy Isten teremtette a világot, nem magától csak úgy létrejött.
2011. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/110 Sághegyi Csaba ***** válasza:
14%
Hasonló a bajom nekem is. Kitaláltak egy elméletet, és egy jóval később elcsípett állandó sugárzásra fogják, hogy az a bizonyítéka. Pedig még mindig nagyon kevés tudásunk van az univerzumról, hogy ezt kijelentsük. Magyarul szólva mesés képzelgés, amit tudománynak neveznek. Még csak kinyilatkoztatott alapja sincs, mint a keresztényeknek Jézus, és a Biblia, tele csodákkal, feltámadással, hatalmas számú beteljesedett jóslattal, és hasonlóan magas számú megállapításokkal, amelyeket csak évezredekkel később fedeztek fel. Isten prófétái, és Jézus nem keveset tettek le az asztalra, ezek ellenségének lenni sohasem értelmes gondolkodás eredménye, hanem nagyon ritka esetben tudatlanság, míg leggyakoribb esetben egyszerű gúnyolódás, ami olyan mértékben megszállta őket, hogy az értelmes érveket is hülyeségnek hiszik, csak mert másra mutatnak.
2011. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/110 anonim ***** válasza:

Buzgó, buzgó, buzgó.....


/Rituális mondat, amelyet a bokononisták maguk elé suttognak, amikor eltűnődnek, milyen bonyolult és kifürkészhetetlen az élet./

2011. aug. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/110 anonim ***** válasza:
52%

várjuk az alternatívát

ha meg nincs, jobb ha csendben maradsz

2011. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!