Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlámoknál össze házasítan...

Az iszlámoknál össze házasítanak lányokat pasival, és akkor nem kell dolgozniuk, a nőknek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De. Arab országokban nem hiszem, hogy a nőknek annyi munkalehetőségük lenne, inkább házimunka és gyereknevelés.
2011. máj. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon engedik őket dolgozni a konzervatívabbaknál, mert félnek hogy elcsábítják őket.

Ahol már nem vagyontárgy a feleség, ott tanul, dolgoznik mint egy más vallású nő. Az önnáló fizetés lehetőséget ad a saját döntésekre, szóval inkább dolgoznának...

2011. máj. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Dolgozik, csak nem kap érte fizetést. Szexuális szolgáltatásokat és házimunka, ha megcsúnyul, akkor csak utóbbi. :D
2011. máj. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "iszlámoknál"? Kb. háromféleképpen is ki lehetett volna fejezni (muszlim, mohamedán, iszlám vallású stb.)
2011. máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a muszlimok,az iszlámok között?Ha úgy is mindegyeik kelet felé imádkozik Allahoz?
2011. máj. 4. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

A MUSZLIMOK iszlám vallásúak...


Tudni kell, hogy a muszlimoknál szinte mindent a Korán (vagyis a vallásuk) határoz meg...

A Korán törvényei szerint élnek, dolgoznak.


Általában az iskolázott, diplomás muszlimok a feleségüket már hagyják dolgozni, ők már nem követik bigott módon a Korán előírásait!


Amúgy meg azokban a családokban, ahol hagyományosan követik a Koránt és nem dolgozik a feleség, egyáltalán nem boldogtalanok a nők : nevelik a gyerekeket, csinálják a háztartási munkákat, összetartják a családot!

Tapasztalataim szerint a legtöbb muszlim feleség jól érzi magát ebben a szerepben, és óriási tévhit Európában, hogy a muszlim férfiak nem becsülik meg a nőket!!!

Az elfátyolozás a hagyományaik szerinti, ők ebben nőnek fel, nekik ez a természetes, ez is óriási tévhit, hogy az arab nők ettől szenvednének!...


Minden kultúrának megvannak a maga szokásai, hagyományai, ami az ott élőknek teljesen természetes, a messziről jött embereknek meg talán kicsit furcsa...


Ha megismerjük a más népek kultúráját és tiszteletben tartjuk a szokásaikat, akkor mi is gazdagabbak leszünk, és a mi szokásainkat is tiszteletben fogják más népek tartani!


Én 19 éve rendszeresen járok ki arab országokba, egy évig tartósan is éltem Egyiptomban, sok arab (muszlim és kopt vallású) barátom van, igyekeztem megismerni az életüket és a vallásukat...


Nem mondom, hogy nem döbbenten meg időnként a számomra furcsa szokásokon, de aztán rájöttem, hogy náluk ezek a dolgok a vallásukból erednek, ami sokkal mélyebben átitatja az életüket, mint Európában az európaiak életét a vallásuk (már akinek van)...


Például : Kinnti munkánkhoz kaptunk lakást, gépkocsit, sofőrt... A sofőr az alkalmazottunk volt, beszélt valamennyire angolul is...

Első néhány héten idegbajt kaptam attól, hogy mondok valamit a sofőrnek, vagy kérdezek tőle valamit és nem NEKEM válaszol, hanem odafordul a férjemhez és NEKI mondja a választ!!!... 8-o

Először azt gondoltam, hogy talán nem érti a szavaimat, aztán következő hullámban iszonyú sértőnek éreztem : nem tart méltónak arra, hogy VELEM beszéljen?!...

Aztán kiderült : náluk a muszlim férfiak nem beszélgethetnek a másik férfi feleségével, pont a tisztelet miatt!... Tehát a sofőrünk megadta a legnagyobb tiszteletet, mert a kérdéseimre a férjemnek válaszolt, tiszteletben tartva ezzel a mi házassági kapcsolatunkat!...

No, aztán idővel "rászoktattam" ezt a sofőrt, hogy nyugodtan beszélgethet velem is, ezt nyilván a férjem is jelezte neki, szóval később ezt a (számomra idegesítő) szokást elhagyta... :-))


De sok más hasonló példát is mesélhetnék, amelyeket elsőre talán sértőnek vagy értelmetlennek gondol egy Európában felnőtt ember, de az ő kultúrájukban ez a természetes és semmi sértő nincs benne!


Sajnos, itt Európában sok tévhit kering a muszlimokról, ami sajnos abból fakad, hogy nem ismerjük a vallásukat és a kultúrájukat, és aki MÁS mint mi, arra könnyen ráaggatják nálunk a gonosz és rossz jelzőket...

2011. máj. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azt nem említed,hogy a média is részben amerikai nyomásra,úgy kommunikálja,hogy az iszlám az a "gonosz"mert őneki az az érdeke,s itt Európában még mindig az ő farát csókolgatják a "nagyok" s az a jó,a helyes amit ő,és a szövetségesei tesznek-mondanak,részben ők "teremtették" az iszlám terrorizmust is.
2011. máj. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
mik vannak!?! ma is érdemes volt felkelnem, h ezeket megtudjam! :) de tényleg!
2011. máj. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!