Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért írja elő a mohamedán...

Miért írja elő a mohamedán vallás, hogy a nőknek a nyilvánosság előtt fátylat kell hordaniuk, és nem mutathatják pl. úgy szabadon a hajukat, mint a nem mohamedán vallású nők?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 15:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

konkrétan a vallás nem írja elő, ez egy szokás, amit aztán törvényerőre emeltek néhol.

Abból jön, hogy a nők nem öltözködhetnek kihívóan, és ebből aztán ez lett.

2011. jún. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%
a haj eltakarása mostanra leginkább hagyomány és vallástisztelet (meg néhol törvény is, ha jól tudom) és én úgy tudom onnan ered, hogy az iszlám szerint ha egy hívő férfi meglátja egy mohamedán, nem-rokon nő haját, akkor nem juthat a mennybe...
2011. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Ha egy vallás(most olyan vallásra gondolok amit erősen követnek a hívei) azt mondaná a híveinek hogy alsógatyába járjanak, vagy hogy csak tyúkhúst egyenek, akkor simán megtennék gondolkodás nélkül. Ezért van ez a fátylas dolog is a mohamedánoknál, ahogy minden vallásnál vannak más dolgok.
2011. jún. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Sziasztok!

Én egy keresztény csaj vagyok, aki történelem szakon végzett az egyetemen, és kicsit több fogalmam van az egyes vallásokról, mint az átlagemberek többségének: ugyanis elvégeztem jópár buddhizmussal, és iszlámmal kapcsolatos kurzust tanulmányaim során.

Látszik, hogy csak felületesen tanultatok történelmet, és az iszlámról sincs halvány fogalmatok sem.

1. Őket nem úgy hívjuk helyesen, hogy mohamedánok (ezt ugyanis nagyon nem szeretik), hanem ezen vallás követőinek az a helyes megnevezése, hogy muszlimok. Az iszlám hívő muszlim, ha többes számban beszélünk róluk, akkor muszlimok. Ha az iszlám hitű nő, akkor úgy hívják őt, hogy muszlima. Hogy ez miért van, azt ne kérdezzétek, mert nem tudom, és itt nem is ez a lényeg, csak érdemes helyesen használni az egyes kifejezéseket, különben jópár ember nagyon mérges lehet ránk, és teljesen jogosan.

2. A muszlim nők nem fátylat, hanem kendőt viselnek, azért, mert nekik ezt írja elő a Korán, és ezen előírásokat sokan be is tartják, és teljes szívükből betartják, nem úgy, mint nálunk keresztényeknél, amikor az emberek pofákat vágnak, amikor valaki rájuk szól, hogy ezt vagy azt nem úgy kéne csinálni, mert az bűn, és a Biblia tiltja, pl. valakire rászólok, hogy ezt, vagy ezt nem így kéne csinálni, mert a Bibliában is írva van, hogy ezt, vagy azt nem szabad, vagy éppen szólok a kiscsajnak, hogy öltözzön már fel rendesen, ne mutogassa a melleit, meg a hasát akkor elküld a pi..ába.

Szóval ebből azt akartam kihozni, hogyha egy vallásnak vannak előírásai, akkor azokat az adott vallás követői be is tartják, ha a hitüket teljes szívükből magukénak érzik.

A muszlimoktól mi tanulhatnánk türelmet, állhatatosságot, a hithez való ragaszkodást, és azt, hogy az előírások nem azért vannak, hogy magas ívben leszarjuk, hanem azért vannak, hogy azokat betartsuk, és nem azért, mert a pap, vagy Mari néni ránk szól, hanem azért, mert ez a szívünkből jön. Pl. a keresztény nőknek a szívükből kéne jönnie azon meggyőződésnek, hogy nem megyünk ki az utcára haspólóban, és olyan kivágott ruhában, amelyből az egész mell/has kilátszik, hanem felveszünk egy farmernadrágot trikóval, vagy egy szoknyát blúzzal/ruhával, ami semmiképpen nem kivágott, és ami azt tükrözi, hogy mi csinos, divatosan öltözködő nők vagyunk, és nem ribancok.

Mert a haspólóban, kivágott ruhában mászkáló csajok azt üzenik a pasiknak, hogy gyere ba...ni, és ez paráználkodás, és teljesen szembemegy a Bibliával.

Elvileg a Bibliában az apostolok leveleinél vannak olyan utalások/felszólítások, hogy a keresztény nőknek be kell fedni a fejüket, és ezt a nazarénus vallást követő hölgyek be is tartják, de a többi keresztény irányzatnál ez nem szokás ma már, pedig lehet, hogy nem ártana, mert nem mászkálna az utcán ennyi hasat/mellet mutogató csaj.

Eltértem a témától, de remélem, értitek a lényeget.

Üdv: 29/L

2011. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Na én akkor költöznék el innen, ha itt is elkezdenének kendőben meg talpig érő szoknyában mászkálni a nők... Így is sz*r az élet, legalább ennyi élvezet maradjon benne. Szegény gyárimunkásnak más úgy sem jut...
2011. júl. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%

"pl. valakire rászólok, hogy ezt, vagy ezt nem így kéne csinálni, mert a Bibliában is írva van, hogy ezt, vagy azt nem szabad, vagy éppen szólok a kiscsajnak, hogy öltözzön már fel rendesen, ne mutogassa a melleit, meg a hasát akkor elküld a pi..ába."

Anna, valószínűleg a rettenetesen lekezelő stílusod miatt. Az egy dolog, hogy hogyan öltözködik valaki, de a külsőnél fontosabb a belső, és hiába öltözködsz szépen, ha belül ilyen lenéző vagy.

2011. júl. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%

"kicsit több fogalmam van az egyes vallásokról, mint az átlagemberek többségének: ugyanis elvégeztem jópár buddhizmussal, és iszlámmal kapcsolatos kurzust tanulmányaim során"

gratulálok

ennek az információnak a birtoklása tényleg csak arra jó, hogy kötözködhess. más emberek által kitalált történetek


"Látszik, hogy csak felületesen tanultatok történelmet, és az iszlámról sincs halvány fogalmatok sem"

így van, most lebuktunk :(

nekem ez a véleményem róla:

[link]


"remélem, értitek a lényeget"

nemigazán

2011. júl. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

"...ezt ugyanis nagyon nem szeretik"

kik nem szeretik? ki találta ki, hogy hogy kell hívni őket?

ezt is a könyv írja? vagy Allah mondta hogy idegeskedjenek, ha így hívják őket?

2011. júl. 1. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

"Anna, valószínűleg a rettenetesen lekezelő stílusod miatt."


Nézd már, ő tényleg Anna lehet... Csodálkoztam is, hogy eltűnt, de a százaléka meg a stílusa tényleg rá vall. Csak ez nekem nem jutott eszembe. Most ilyen megvilágosodás-feeling van.

Egyébként nem kellene beleszólni más öltözködésébe, még ha családtag, akkor se nagyon, mert lehet, hogy hozzám hasonlóan elég neki a PTK és a BTK, nem kell neki még Biblia is.

2011. júl. 1. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%
Mert egy süket megírta a Koránt amibe ezt is beleírták ;) :D
2011. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!