Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi a világvége...

Jehova tanúi a világvége eljövetele részetekre miért jó?

Figyelt kérdés
Két hölgy járt nálam és közölték, hogy nemsokára világvége lesz. Térjek meg, ha akarok adakozzak és így tovább... mi értelme van.
2011. máj. 3. 17:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
megkérdezted pontosan mikor lesz ?:) amúgy meg azért jó mert tudnak téríteni ez meg egy jó indok rá, hogy úgyis meghalsz és térj meg akkor neked utána milyen jó lesz :)
2011. máj. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
Azért jó mert Sátán apánk megmondta, és ha ugy van akkor általában ugy van! :)
2011. máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 valakiakitnemismersz ***** válasza:
51%
Nehogy megtérj! Undorító az összes egyház csak kizsebelés az egész.Ha hiszel is Istenben (én nem) akkor meg nem szükséges semmilyen egyházhoz tartoznod mert nem az egyházban kell hinned hanem az állítólagos Istenedben.
2011. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Elragadtatás, együtt lehetsz végre Jézussal és a többi angyallal, Istennel. Ki nem szeretne már együtt lenni a szerelmével?
2011. máj. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Előző


Remélem tudatában vagy annak, hogy a szerelmed nem lehet más mint pusztán plátói???

2011. máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Ó, anyám, utolsó előtti, nálad még azok is értelmesebbek, akik Kate Middleton-ba szerelmesek.
2011. máj. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

A kérdezőnek:


Nekem masszív ellenkampányom volt itt már a jt-kal, persze dugába dőlve minden igyekezetem, miután nem tudnak választ adni bizonyos tanításaikra, csak a mellébeszélést, és Isten nevében lévő átkozódásokat írtak. Persze hiszem, hogy nem a "megfelelő" jt-val beszéltem. Köztük is van szerintem nagyon Isten félő, jámbor, szolgája Istennek.

Csak azt furcsálom a kérdésedben, hogy azt mondták, hogy nyugodtan adakozz. Ez nem szokásuk, és véleményem szerint tanításukkal ellentétes. Ha ez valóban megtörtént, nem tartom kizártnak, hogy csalókkal volt dolgod. A Jehova Tanúi NEM kérnek, NEM gyűjtenek pénzt "hirdető körútjuk" során.


Kedves utolsó válaszolók!

Ha megismerkednétek a Biblia szavával, tudnátok, hogy Krisztus egyházát Jézus mint vőlegény-menyasszony kapcsolataként mutatja be. A menyasszony Isten kiválasztott, megtért népét jelképezi. Ha azt írja valaki, hogy Krisztus az ő szerelme, akkor nem az evilági szerelmi kapcsolatra gondol, hanem Krisztus által fémjelzett kapcsolatra.


Sziasztok

2011. máj. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 dudiska ***** válasza:
19%
Sofóniás könyve ezt írja:Mielőtt rátok jön Jehova izzó haragjának napja,keressétek mind Jehovát ti föld szelidei,kik végre hajtjátok bírói döntéseit.Keressétek az igazságosságot,keressétek a szelídséget!Valószínűleg rejtve lesztek Jehova haragjának nagy napján!Ezért mennek JT.ék mert Jehova minden embernek ad lehetőséget,mielőtt eljön,és senki de senki nem tud semilyen mentséget felhozni arra a napra.Nem mondhatja majd "ÉN NEM TUDTAM ERRŐL ISTENEM"!Nem lesz mentség!
2011. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az értelme az,hogy vége legyen. :) Nem tudjuk,hogy mikor,de (személyes tippem) szerintem én már nem öregszem meg.Elragadtatáskor(amikor Jézus egyszerűen csak elviszi az övéit) az emberek eltűnnek,ami elég feltűnő lesz.Szóval onnantól kezdve az Antikrisztus(Sátánnak a földi személye)teljhatalmon lesz.Azt a bizonyos 666-os bélyegét kényszeríti majd mindenkire.Az egyetlen esélyed akkor,hogy a mennybe juss: nem fogadod el.Menekülni kell,majd ez kétségtelen.DE még a kegyelem idejét éljük,térjetek meg Istenhez,amíg nem késő!Ne a vallásokhoz,pápához alapozzátok hiteteket,hanem a Bibliára!Ha valakit érdekel,akkor tudok ajánlani néhány gyülekezetet ( több féle felekezetet,senkire sem akarom a sajátomat rákényszeríteni).
2011. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

ma 18:10-

Nekem ajánlhatnál néhány gyülekezetet.

Azt írod menekülni kell - de hová?

Mennyire vagy fiatal, hogy az öregkort már nem akarod megélni? (Pedig megéled, értelmezd Malakiás 4.5-öt, ha hiszel a Bibliában és gondolkodj el)

Azért várom a válaszod.

2011. máj. 11. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!