Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten létezik akkor tuti...

Ha Isten létezik akkor tuti skizofrén? Isten mit lát a tükörben?

Figyelt kérdés

Én nem hiszek a keresztény Istenben, de sokat gondolkoztam ezen. És ha egy pillanatra elfogadjuk hogy létezik, akkor felmerül több kérdés.

Ha mindenható, akkor miért engedte,hogy a Gonosz ekkora hatalomra tegyen szert amikor könnyedén megakadályozhatta volna az egészet? Szerintem nem engedte, egészen egyszerűen nem tudott ellene mit tenni. És ha a világban létezik Gonosz, akkor az bizony Istenben is létezik. Az ő egyik része.

A jin-jangból (is) kiindulva. Akiben hatalmas a "jóság" az valahol megbosszulja magát, és legalább ugyanannyi "rossz" is van benne. A természet a kiegyenlítődésre törekszik. Ezért vanaz hogy az emberek többsége se nem jó igazán se nem rossz igazán, hanem valahol középen lavíroz, hol egy picit rossz irányba, hol egy kicsit jó irányba, viszont a végletek nagy erővel dinamikusan váltva csapnak át egymásba mint pl. a mániás depressziónál (vagy bipolár betegségnél).

Ezek szerint Isten egyik személyisége lenne a Gonosz.

Ha nekem Istent el kell képzelni, akkor ő egy sötét szobába ül, fogalma sincs semmiről, egész egyszerűen a személyiségei küzdelmének megnyilvánulásai "vagyunk".

A "mi világunkban" nem választható el a mi gondolataink, cselekedeteink és a környezetünk által rá adott válasz, vagyis a tükör. Isten lehet hogy fél tükörbe nézni? Hiszen azt nem ő "teremtette".

:-) helloka.


2011. máj. 5. 08:48
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Én személy szerint nem tudok elképzelni olyan embert, aki nem skizofrén. Maga a tény, hogy önmagunkra tudunk reflektálni, naplót tudunk írni, el tudjuk különíteni a múltbeli énünket a jelenbelitől, már többféle személyiséget feltételez (akár egy időben is).


Egy barátnőm teóriája szerint mindannyian isten egy-egy lélekdarabja vagyunk, és azért kerültünk erre a bolygóra, hogy egymással kölcsönhatásba lépjünk.


Logikus gondolat, hogy Lucifer nem különálló jelenség, hanem Isten "személyiségének" egy darabja.


S amennyiben mindannyian Isten képmására teremtettünk, mindünkben van Isteni és Ördögi is.

2013. ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Isten letezik

Te dontod el h. hiszel benne vagy nem

Ez a tukros tema..pff..hany eves vagy ?Olyan jol megerett 8at saccolok

2015. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!