Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istent ki teremtette?

Istent ki teremtette?

Figyelt kérdés
A hívők mindig azzal bizonyítgatják Isten létezését, hogy egy ilyen komplex világ, és egy ilyen értelmes lény, mint az ember(már amelyik) megalkotása csakis egy tervező munkája lehet. De kérdem én, ha valaki ezt megalkotta, annak a lénynek még tőlünk többmilliószor értelmesebbnek és komplexebbnek kell lennie... de akkor feltételeznünk kell a mi megteremtésünknek magyarázatából kiindulva, hogy a tervezőt is terveznie kellett valakinek... de így beindul egy lánc, aminek sosincs vége, tehát nem állja meg a helyét.... magyarul magától, tervező nélkül is kialakulhat értelmes lény,összetett életforma...
2009. febr. 22. 18:40
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim válasza:
81%

Szerintem Istent az ember teremtette. Ősidők óta szüksége volt valamire/valakire, akiben hihetett, akihez fohászkodhatott. A hit ereje régen sokkal fontosabb és erősebb volt, azt ma a tudatalattival magyaráznák, szerintem. Tudod, amiért sokat imádkozol, azt végül valahogy eléred, de ebben nem feltétlenül Isten segített, sokkal inkább te saját magadon. A másik dolog, amiért Isten/Buddha/Jehova stb megjelent, az a tény, hogy az embert mindig is érdekelte, hogyan jött létre a körülötte lévő világ. Lássuk be, ma is ilyenek vagyunk: mindennek keressük az okát, csak nekünk már valamivel több eszközünk van arra, hogy magyarázatot találjunk a világ titkaira. Nálam az a furcsa helyzet állt elő, hogy a teremtő Istenben a szó legszorosabb értelmében nem hiszek - Darwin elmélete valahogy sokkal meggyőzőbb, mint a Bibliáé. Azt viszont elképzelni sem tudom, hogy a kezdet kezdetén mi hogyan indult el... az addig oké, hogy ősrobbanás, meg ilyenek, de előtte..? Viszont a gondviselő Isten létét már-már kénytelen vagyok elhinni, sok, eddigi életemet jellemző tapasztalat alapján.

Eléggé belementem ebbe a dologba, ne haragudj érte, de az első mondatban ott a válasz a kérdésedre.

2009. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
67%
Chuck Norris
2009. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
66%

Ez az előbbi aranyos :-)

Szerintem is ott lehet az igazság, hogy az embernek mindig is szüksége volt és van és lesz egy menekvésre a realitás elöl, mivel ez nagyon kegyetlen tud lenni. Ilyenkor pedig jó valami olyasmibe kapaszkodni, amiben vakon hihetünk.

Kriszti

2009. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
43%

A vallástanárnő ugyanerre a kérdésre ezt mondta:


"Őt nm teremtette senki, semmi...Ő csak úgy lett... örökké létezett, létezik és létezni fog...

Ez a mi elménknek felfoghatatlan, csak hinni tudunk benne, és a hit a vallás alapja"


Remélem segitettem:)

2009. febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
40%

Ez érdekes kérdés.


Mert ha Isten csak úgy lett - mint ahogy az előző írta - akkor a világ is lehetett csak úgy.

Ha meg a világot teremtette valaki, akkor Istent is teremthette valaki.


A P-DOX-osok szerint Isten létezik. És őt a mindenek felett lévő határtalan Karakutty teremtette.


[link]


Ezen belül a 40. definíció:


40. Def.


"A jelenleg "ismert" isteneket mi az emberek teremtettük. A nem ismertet meg Karakutty.


Hát igen. Istennek, miért ne lehetne éppen Karakutty a tetemtője? Cáfolja meg valaki ha tudja. Előre elárulom, nem fog menni. Karakutty létét, csak "Isten" létével együtt lehet megcáfolni."


:)

2009. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
36%
Istent senki sem teremtette, mivel Isten definciója éppen az, hogy "aki a mindent teremtette".
2009. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
egyetértek a legtöbb válaszolóval :) ezért is kérdeztem rá a dologra, mert kíváncsi voltam, a hívők hogyan próbálják megmagyarázni ezt az éles ellentmondást a saját indokukban... de úgy látom nem igazán megy :) a kérdést azért is tettem fel, mert más kérdésekben sokan lepontoztak amiatt, mert azt írtam, amit az első válaszoló, hogy Istent az emberi elme szülte... de örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül :) köszönöm a válaszokat
2009. febr. 23. 15:15
 8/52 A kérdező kommentje:
Ja, és a Chuck Norrisos nagyon tetszett :D:D:D
2009. febr. 23. 15:16
 9/52 anonim ***** válasza:
42%

mivel nincssss isten ezért nem is kellett teremteni de andersen vagy valamejik mesemondo teremthette régen mert mese az egész hit isteen és a templomok is egy nagy rakás szar

semmire nem jo

2009. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
61%

19:21-es!

Többet értél volna azzal, ha nem írsz. :S

2009. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!