Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hetednapi Adventisták! Miben...

Hetednapi Adventisták! Miben hisztek? Mik az alaptanitásaitok?

Figyelt kérdés
Mi alapján hiszitek, vagy tanitjátok azt? Fel tudtok hozni erre minél több bizonyitékot? Miért ez a nevetek? Mennyire fontos a Biblia a tanitásaitokban?
2011. máj. 9. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


HŰHA! Nem sok ez egy kicsit egyszerre? ;-)

Úgy gondolom, hogy alaptanítások tekintetében konzervatív protestáns elveket vallunk, és - mivel utóreformációs mozgalomból alakult egyházról beszélünk - komoly hangsúlyt helyezünk a megszentelődés fontosságára a keresztény ember életében. A hit általi megigazulásban hiszünk, és valljuk, hogy Isten nem csak tulajdonítja nekünk Jézus igazságát, hanem részesíteni is kíván bennünket abban.


Tanításainkat a Szentírásra, a Bibliára alapozzuk, mely hitünk szerint Isten kinyilatkoztatása. Hisszük, hogy "a teljes Írás Istentől ihletett" (II. Tim. 3:16). Ez azt jelenti, hogy Isten a maga bölcsessége és tökéletessége szerint gondoskodott arról, hogy üzenete semmit se torzuljon, miközben emberi beszéddé tette azt az általa kiválasztott emberi közvetítők által. Éppen ezért "az Írás fel nem bontható" (Jn. 10:35). Csak a saját, belső összefüggésében, önértelmezése gondos megfigyelésével és lelkiismeretes tiszteletben tartásával érthető meg helyesen.


A hetedik nap a IV. parancsolatból ered, mely alapvetően megváltozott a kereszténység körében a IV-VI. század folyamán végbement nagy változások során (konstantinuszi fordulat, államegyházzá válás). Pedig fontos parancsolatról van szó, mert egyedül itt nevezi meg magát a Tízparancsolat törvényadója, mint az ég és a föld Teremtője (II. Móz. 20:8-11). Ezenkívül egy nagy, nevelő erejű, erkölcsi kívánalmat is tartalmaz a Tízparancsolat: az ember tanulja meg hat napon át lelkiismeretesen végezni és rendben be is fejezni "minden munkáját". Azután menjen be egy "lelki nyugodalomba", szentelje a hetedik napot teljes egészében a teremtő és fenntartó Istennek. Így emlékezzék meg Teremtőjéről, aki a saját példaadásával szabta néki ezt az alapvető életrendet (I. Móz. 2:2-3) és így ápolja a vele való közösségét állandóan. A szombati nyugodalom Isten rendelése szerinti megtartása ajándék, igazi örömünnep, amelynek nagy szerepe van az ember megszentelődésének munkálásában (Mk. 2:27; Ésa. 58:13-14; Ezék. 20:12). Jézus Krisztus a saját példaadásával erősítette meg ezt az isteni intézményt és bizonyságot tett az idők végéig terjedő érvényességéről (Lk. 4:16; Mt. 24:20). Mivel a Fiú volt a teremtés és a törvényadás közvetlen megvalósítója, méltán jelenthette ki önmagáról Jézus, hogy ő "a szombatnap Ura" (Mk. 2:28). Őt tiszteljük, imádjuk teremtői, törvényadói és megváltói (V.Móz. 5:12-15) mivoltában a szombatnap megszentelése által. Az isteni törvény megváltoztatása, önkényes értelmezése és tudatos elfogadása antikrisztusi cselekedet a Szentírás szerint (Dn. 7:25; II. Thess. 2:3-4). Éppen ezért Jézus visszajövetele előtt reformációra hív minket az Úr e fontos, de elfelejtett és megváltoztatott parancsolat Írás szerinti megtartása tekintetében, ami a hűség próbája is lesz a végső, nagy próbatétel idején (Jel. 14:6-7; vö. Ésa. 56:1-2; 58:13; Jel. 3:10). Ezen kívül a szombat lelki-testi egészséget fenntartó és megszentelő erejére is nagy szükség van a végidő nehézségei között.


Üdv. Péter

2011. máj. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus vagyok, de kedvelem az adventistákat.

Jó pár előadásukon ott voltam. Nekem úgy tűnt, hogy számukra a legfontosabb Jézus és a Biblia. És Jézuson keresztül vezet az út Istenhez. Ugye, amit már Jézus is mondott. Nincs szükség közvetítőkre, minden választ megad a kérdéseidre a Biblia.

Nem akarok áttérni egyik felekezetből a másikra, de lassan jobban szimpatizálok a 7napi adventistákkal, mint a katolikusokkal.

Örömteliek, várják Isten országát, a katolikusok ezzel szemben olyan dogmatikusak, szomorúbbak, nem olyan kedvesek, nehezményezők. Ez saját meglátásom, a környezetemben "ilyen" katolikusok vannak.

Örülök, ha Péter is ide tartozik.

2011. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mármint, hogy az adventistákhoz tartozik Péter...
2011. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ez a hivatalos oldalunk, nézz körül. Ha maradt benned kérdés, tedd fel nyugodtan.


[link]


Amit Péter leírt, nagyon jó jellemzés. Remélem, megválaszolta a kérdéseid. Annak ellenére, hogy Pétert nagyon sokat támadják itt (Nyilván ő sem hiba nélküli, mint ahogy senki sem.), én nagyon kedvelem a hozzászólásait. Azonban legnagyobb sajnálatomra Péter nem Hetednapi Adventista. Örülnék, ha a sorainkban látnám. Ő azonban egy másik adventista egyház tagja. :-(


manju

2011. máj. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Sziasztok!


Hetednapi adventista vagyok. Úgy gondolom, hogy aki ismeri az adventtörténelmet, és azon belül a magyarországi helyzetet, az nem kételkedik ebben. Az, hogy ki melyik felekezethez jár, melyik gyülekezetben végzi a szolgálatát másodlagos. A két felekezet hitvallása azonos, gyakorlati különbségek vannak, és persze politikai, de ez utóbbiból jobb kimaradni. Egyébként rendszeresen összejárunk, testvéri szinten nincsenek különbségek, ahogyan az uniósok úgy mi is látogatjuk egymás alkalmait, és testvéri közösséget ápolunk egymással, sőt vannak közös projectek is akár könyvkiadásban, akár evangélizációban, lásd pl. egészségügyi munka.


Ajánlom figyelmedbe a "Mond el a világnak" című könyvet... ;-)


Üdv. Péter

2011. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Péter!


Ezek szerint tévedtem, amikor azt hittem, hogy Kerak-os vagy. Abból indultam ki, hogy rendszeresen a gödöllői Bibliaházat említed, hogy oda jársz, ami pedig a Keraké. Ebből következtettem, hogy nem a Hetednapi Adventista Egyháznál keresztelkedtél. Ha rossz volt a következtetés, akkor bocsánatot kérek a tévedésemért.


Tudok a sajnálatos kettéválásról. Valóban szoktunk egymás előadásaira, stb. járni. Az egyik testvérem meg is kapta a becsmérlő tekintetet, amikor megmondta, hogy ő HN-es. :-(( Nagyon remélem, hogy ez nem általános vélemény, csak azé az egy személyé.

Nagyon örülök, ha Te is úgy gondolod, hogy "testvéri közösséget ápolunk egymással". :-) Nem véletlenül írtam, hogy kedvelem a hsz-eid, ill. hogy sajnálom, hogy máshova jársz.


Köszönöm az ajánlást.


manju

2011. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!