Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha azt mondanám, hogy a...

Ha azt mondanám, hogy a Bibliát Tom Hanks írta, akkor hány követőm lenne?

Figyelt kérdés
Csak mert ugyanakkora esély van erre, mint az, hogy egy bizonyos szent lélek ihlette volna.
2011. máj. 17. 16:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha azt vesszük,hogy egy Timóteus nevű ember odaírta a végére,hogy "az egész írás Istentől ihletett",akkor akár Tom Hanks,vagy Lady Gaga is odaírhatta volna...ja,hogy Timóteus tévedhetetlen volt,az összes prófétával együtt,ez egészen biztos,Tom Hanks és Lady Gaga viszont egyértelműen buta és tévúton járó ember,mert más nevük van,és a médiában szerepelnek,ezért hírből sem ismerhetik az Istent,ez is egészen bizonyos.Bár azért Gaga Hölgynek is vannak követői szép számmal,fogynak a lemezei rendesen tehát még a Bibia szerzőit is behozhatja:-) vagy inkább a vallási vezetőket,hiszen ők is e világ sikeres sztárjai,csak éppen mással mossák az emberek agyát.Viszont a Biblia,az Biblia,akármit is írnak benne,azt megkérdőjelezni nem szabad,és következetesen gondolkodni is igen nagy bűnnek számít,ebben a témában.

Bocsánat keresztények:-) Peace and Love.

2011. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

10:06 "Biblia,akármit is írnak benne,azt megkérdőjelezni nem szabad,és következetesen gondolkodni is igen nagy bűnnek számít,ebben a témában.

Bocsánat keresztények:-) Peace and Love."


- hát ez nagy tévedés, bocsánat, kedves Hippi.


a 2000 év hatalmas mennyiségű teológiai-filozófiai viták sorozata, kezdve, hogy mi legyen benne, az értelmezéseken át, a skolasztikusok ragyogó intellektusú művein át, a fordítások közti vitákig igazolja, ezt csak olyan mondja és kérdez ilyeneket, aki még csak a kezébe sem vette az Újszövetséget.


Hogy beszéljünk annak az Evangéliumok ragyogó, örök igaz szépségéről?


Talán érdemes olyanokat meghallgatni, akik munkásságukkal bizonyítottak. Dr Tulassai Tivadar mondja:


"Hit és tudomány először is két külön dolog"

"Az Ószövetség tanításait Jézus példája és a megváltás fölülírta, s ennek nyomán az Újszövetség valóban a szeretetre és az örömre helyezte a hangsúlyt. Ezzel együtt az Ószövetségből sem azt kell kiolvasni, hogy mennyire gyűlölték vagy gyilkolták egymást. Az isteni üzeneteket kell benne megérteni. "


"Úgy gondolom, hogy az a jó természettudós – és általában, a jó tudós –, aki mindig mindenben kételkedik. Kételkedem, tehát vagyok, mondhatná egy jó tudós, mert a kíváncsiság mögött ott a kétkedés is: vajon az az összefüggés, amelyet én összefüggésnek vélek, tényleg úgy van-e."


"Én tudom, számomra ez bizonyosság, amelyet az Evangéliumok közvetítenek, amelyet a 2000 év néhány szentjének élettörténete bizonyít, és a saját megtapasztalásom, amelyet a természettudomány és a tudomány módszertanával nem tudok leírni.

Mert ez maga a hit, a kegyelem ajándéka.

Ha tetszik, a Szentlélek, a szeretet. "


Interjú prof. Dr. Tulassay Tivadarral, a Semmelweis Egyetem rektorával (itt: a 2. interjú):


[link]

2011. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

11:21

Arra értettem amit írtam,hogy a vallási vezetők(gyülekezetvezetők főként)nevelik bele a hívekbe,hogy a Biblia szavában nem szabad kételkedni,hiszen a kételkedés az ördögtől jön,stb....De az önálló,szabad gondolkodást sem preferálják,mert így a hívők rájöhetnek olyan dolgokra,amire nem szabadna nekik.Szabadon,önállóan gondolkozó embereket nem lehet irányítani,és ez nem tetszik nekik.ez érthető,hiszen ellenkezik az érdekeikkel.Tehát csak a vallási vezetőkről,és híveikről beszéltem,és nem általában a filozófusokról és a teológusokról,akik megvitatják a Biblia értelmezését,fordításait.

Hippi.

2011. máj. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

kedves Hippi, nem tudom tapasztalat mondtatja ezt önnel, vagy elméleti eszmefuttatás a virágok közt békésen a réten heverészve. Nagyon sajnálom, ha ez keserű tapasztalat, és keresésre bíztatnám, remélve megtalálja azt, aki lelkének épülését segíti, nem pedig megnyomorítását célozza..

Nekem - úgy látszik kegyelemből - más jutott. Igazi, komoly segítséget kaptam lelkivezetőimtől élő, (elsősorban szerzetesektől) és olvasott kapcsolat révén, utóbbi elsősorban Eckhart mestertől, a XIII.sz-i domonkos szerzetestől, akit meg nem értés miatt a megnyilvánult egyház vezetői elítéltek, de szerencsénkre ma már értő fordításban is olvasható)


Aki keres, az talál - és ezt a megiserést kereső szellemet nyomják el azok, akik félnek, hogy mint írta:


"rájöhetnek olyan dolgokra,amire nem szabadna nekik.Szabadon,önállóan gondolkozó embereket nem lehet irányítani,és ez nem tetszik nekik.ez érthető,hiszen ellenkezik az érdekeikkel"


ezt- a politikusok teszik, a media révén, elég koncepciózusan, azért, hogy emberi méltóságukat elvesztve, minegy tehetetlen tömegként kezelhessék az embereket-

http://www.youtube.com/watch?v=v9fMw5EkRTc&feature=feedlik(és ha "valláspolitika"[már a szó is horror] is ezt teszi, az még nagyobb bűn az emberi méltóság ellen.

Mert méltóságunk, hogy Isten szeretett gyermekei vagyunk, az Eredetről való tudomás révén van)


Megismerni Istent, a világot és önmagamat - ezért vagyok itt, ezért hálát adni a Teremtőnek, és amennyire megismerem és értem, annyira szeretem is, és részvéttel viseltetem iránta,

hogy a lelkivezetők ebben segítsenek, ahhoz segítsen bennünket az Isten.


Pax et bonum.

2011. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem mondom,hogy minden egyes lelki,vallási vezető ilyen.mint írtam,főként gyülekezetvezetőkre gondoltam,pl.Hitgyüli,Jehova tanúi,szabadkeresztyén,adventista,gyülekezetek.a vallásban alapvetően jelen van az agymosás,és a mások feletti hatalmaskodás,ez józan gondolkodású,és jó megfigyelőképességű emberek számára egyértelmű.De amúgy volt benne személyes tapasztalatom is.De,hogy pozitív példákat is mondjak,sok pap van,akik igenis valódi szeretettel segítik a híveiket,és nem a hatalmaskodás vezérli őket(saját tapasztalat)és biztos vagyok benne,hogy szerzetesek között is van ilyen.és örülök neki,hogy te ilyenekre találtál rá,nem pedig hamis prófétákra,akik tömegeket tévesztenek meg.

Mr.Hippi.

2011. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Azt kell mondjam, hogy a Biblia egy zseniális könyv. Nem tudom, mit tartalmazhatott az eredeti, de az biztos, hogy nagyon sokszor, tudatosan át lett írva. Okosok már akkor felismerték, ez a legjobb módszer nagyobb embertömegek manipulálására, hiszen egy felsőbb lény haragjától mind félünk (a mese a Pokolról és hogy szolgáld Istent, mert ha nem, akkor örökkévalóságig szenvedni fogsz). A vallás az emberiség legjobb tömegmanipulációs eszköze, ami valaha is létezett és létezik. Nem beszélve a vallási háborúkról. Az emberek egymást marják, csak mert valakinek más a vallása. Fantasztikus, újra csak azt tudom mondani, hogy zseniális. Azt viszont még soha, egy vallásos ember sem tudta nekem elmagyarázni, hogy miért járnak templomba, amikor elvileg Jézus is megmondta, hogy az nem Isten háza, mert Istent nem lehet egy házban kifejezni, vagy valami ilyesmi (bocs, nem vágom a Bibliát és erre büszke vagyok).
2011. máj. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Barnabas30 ***** válasza:
Lady Gaga és Tom Hanks is jobbat írt volna...
2011. máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ha Lady Gaga vagy Tom Hanks nem is, de feLugossy Laca biztosan...
2011. máj. 28. 14:14
 19/20 anonim ***** válasza:

Kérdező! egyezzünk meg: az említett irományt MINDENKI jobban /írta volna/megírná /fogja megírni.


valami más, ami miatt 2000 éve olyan fontosnak tartják

de ez legyen titok előtted, miért

2011. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A biblia kb 1700 évvel ezelőtt íródott, az emberek akkori életétszínvonalát próbálta emelni tanaival.Íródott rengeteg evangélium, abból néhány kiválasztásra került (egy bizonyos réteg számára a legszimpatikusabbak) és ezek alkotjáka bibliát.


Nem lehet összehasonlítani a mai világgal, persze vannak értékek amik megmaradtak: szeretet, család, stb de hogy például a lustaság fő bűn legyen annak a mai világban már annyira nincs létjogosultsága, hiszen manapság már nem kell az embernek napi 16 órát dolgoznia az élelemért, amikor egy gép 1 óra alatt megtermeli azt helyette, így nyugodtan lehet időt hagyni a hobbikra például. A világ változik, és mivel a biblia nem változott, ezért nincs is már annyi hívője a vallásnak, továbbá mára meg tudtuk magyarázni a legtöbb olyan dolgot is amit akkor még a biblia magyarázott el az embereknek.


Továbbá nekem személyszerint ellenséges ez az egész vallás dolog, mert a történelem során bizonyos rétegek rengeteg embert kihasználtak e mögé bújva, és rengeteg vért is ontottak emiatt (ha úgynézzük nem jobb, mint a náci avgy a komcsi eszmék, gondolok itt a keresztény háborúkra, amikor írtották,mészárolták azokat az embereket akiknek más volt a vallásuk, vagy hogy a parasztokat folyamatosan nyomorban tartották az egyházi tizeddel, vagy hogy a gondolkodókat és tudósokat máglyán égették el). A többi eszmét aminek hasonló öröksége volt már betiltották... Ezen érdemes elgondolkodni.

2011. jún. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!