Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért háborodnak fel a hívők...

Miért háborodnak fel a hívők azon, ha azt mondom, hogy a Bibliát emberek írták?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 21:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
42%
Nem hinném, hogy ezen felháborodnának, ugyanis emberek írták. Szerintem te valamit félreértettél. Vagy ez egy kötekedés akarna lenni? Elég gyenge.
2011. szept. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Miért lenne kötekedés? Itt egyvalaki kötekszik, te velem.


Több alkalommal, ha a Biblia szóba került, és olyan kérdésre válaszoltam, elmondtam, hogy nem szabad szó szerint értelmezni, és, hogy emberek írták embereknek. Erre mindig kaptam egy csomó olyan választ, hogy "Nem, mert ezt Isten írta" meg "Minden valóság, és történelem, ami benne áll". Mert azt mertem mondani, hogy a Könyvek Könyve (Biblia) valójában egy ókori törvénykönyv, történelemkönyv és tanmesekönyv keveréke. Mert az is.

2011. szept. 30. 22:02
 3/34 anonim ***** válasza:
54%

,,tanmesekönyv keveréke. Mert az is."


Ez már kimeríti a provokáció fogalmát egy hívővel szemben. Te nem hiszel benne és kész. Viszont az már szomorú, hogy nem bírod elfogadni, hogy valaki hisz benne és eszerint él.

2011. szept. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
71%
Az, hogy megcáfolják amit írsz, nem azt jelenti hogy felháborodnak. Igen, a Bibliát emberek írták, de isteni ihletésre. Ennyi.
2011. szept. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
64%

"Mert azt mertem mondani, hogy a Könyvek Könyve (Biblia) valójában egy ókori törvénykönyv, történelemkönyv és tanmesekönyv keveréke. Mert az is."


Szerintem is. Egy vallás a sok közül.


Kívülről szemlélve elég mosolyogtató, ha valaki tényleg szó szerint elhiszi a történeteket, semmivel nem más, vagy több, mint a többi vallásé.


Pl. mindegyiknek meg van a saját teremtéstörténete, elolvasni, megismerni őket érdekes elfoglaltság lehet, de komolyan venni és elhinni már más tészta.

2011. szept. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
73%

"Több alkalommal, ha a Biblia szóba került, és olyan kérdésre válaszoltam, elmondtam, hogy nem szabad szó szerint értelmezni, és, hogy emberek írták embereknek."


Ez így igaz, de azért lehet ezt úgy tovább boncolgatni, hogy sértő legyen egy hívőnek, mert mint minden szent szövegnél (minden vallásnál) úgy tartják, hogy Isteni sugallatra készült.

A méretéhez és összetettségéhez képest, amúgy viszonylag kevés benne az ellentmondás.

Hangsúlyozom: viszonylag! :)

2011. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
69%

Nekem már ott nem okés a dolog, hogy pont 6 nap alatt teremtette meg Isten a Világegyetemet. 6 nap, mindenhez hozzárendelve 1-1 eseményt.

Valójában azért írták így , h az "egyszerűbb" emberek is megértsék. Képzeljük el, ha úgy kezdődne,hogy jöttek a mikro-organizmusok, a gombák, az egysejtűek....

Meg a Biblia tele van még képletes dolgokkal, hogy mindenki (főleg a köznép) is megérthesse.

2011. szept. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%

Ha mindent el kellene hinni...

Az Ószövetség nekem nagyon nem szimpatikus. Ha valaki teljesen bűntelen, Isten más hülyesége miatt sújtja mindenfélével: elpusztítja a családját, és betegséget küld rá, kiszárítja a méhét, meddővé teszi, csak azért, hogy példát statuáljon... Kegyetlen és irreális.

2011. szept. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
62%

22:58


Most éppen nem erről volt szó. Különben is, itt gyik-en gyakrabban látok olyan primitív hozzászólást, hogy ,,jujj, idióta, miért hiszel ebben", mint olyat, amiben meg akarják téríteni az embert. Továbbá több is az olyan kérdés, hogy ,,ezek a bolondok hogyan hihetnek egy mesekönyvnek", mint olyan, hogy ,,ezek a bűnös emberek miért nem térnek meg". Általában mindig az ateisták kezdik, tudom, én is voltam abban a táborban. Azt is tudom, hogy mit éreznek, és hogy csak a tudatlanságuk miatt fröcsögnek.

Mellesleg nem vagyok vallásos, inkább csak hívő. A kereszténység nem olyan, mint régen volt. Amióta a cionisták megosztották, meggyengítették, azóta nem stimmel vele valami. Azóta haladnak az egykor keresztény országok kulturálisan és erkölcsileg a fertő felé. És ez is volt a cionisták célja. ,,Oszd meg és uralkodj!"


Még mielőtt hoznátok a tudományos sablon szöveget, a vallás és a tudomány jól megfér egymás mellett. Csak egyesek keltik a feszültséget. Felesleges a gyűlölködés.

2011. szept. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

"Szerintem is. Egy vallás a sok közül."

Igen.


"Most éppen nem erről volt szó. Különben is, itt gyik-en gyakrabban látok olyan primitív hozzászólást, hogy >>jujj, idióta, miért hiszel ebben<<"

Ezzel én is sokszor találkoztam - nekem is van vallásom.

2011. szept. 30. 23:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!