Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, ha ti valóban...

Jehova Tanúi, ha ti valóban Biblia kutatók is vagytok, mikori kiadású és ezen belül melyik Bibliát tanulmányozzátok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok Tanú, de úgy tudom, hogy a következtetéseiket, kinyilatkoztatásaikat az eredeti íratok tanulmányozása, tüzetes átbeszélése, és hitelesítése után teszik közzé és vallják. Nem hiszem, hogy manapság már van ilyen, de egy Tanú mondta nekem is, tehát gondolom úgy van.

A sima mezei Tanú nagyon szívesen megmutatja neked a saját bármilyen kiadású Bibliádban a vonatkozó részt, ha az ő Bibliafordításuk alapján kétely ébredne benned. Így igazolni tudja magát, nehogy megvádold, hogy a Bibliájuk átírt, és az eszméik szerint lenne átfogalmazva.

2011. júl. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Az eredeti iratokhoz nem tudom, hogy férnek hozzá, de azoknak is a másolataihoz, hogy érthető legyek. Nekem ezt mondták.
2011. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
A JT-i az Új Világfordítás -t használják. Ezt a Bibliafordítást ők maguk fordították. Én onnan tudom hogy egy évig tanulmányoztam velük Bibliát és mindegyik ezt a fajtát használja.
2011. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Az 'amerikai központból' ismeretlen fordítók által írt újvilág fordítást.

Az interneten itt elérheted: [link]


De hogy magad is rájöjjél mennyire borzasztó hibák vannak benne, összehasonlításképpen a Károli Bibliát itt érheted el:

[link]


Illetve a görög szöveggel itt hasonlíthatod össze:

[link]


Csak hogy a legalapvető problémát említsem, ők maguk persze azt állítják, hogy a legjobb fordítás, csak azt nem értem, hogy a Jehova név, illetve a JHVH tetragramma egyáltalán semmilyen iratban sem szerepel az újszövetségben, sem a görögben, sem a vulgátában, sem a holt tengeri tekercsekben, viszont az ő újszövetségi fordításuk tömérdek Jehova szóval van teletűzdelve, pusztán saját döntésük alapján. Ha csak ezt az egy tényt nézem, akkor az újvilág fordítás nem hiteles.

2011. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

Nem igaz, hogy "pusztán a saját döntésük alapján"!


"hogy a Jehova név, illetve a JHVH tetragramma egyáltalán semmilyen iratban sem szerepel az újszövetségben, sem a görögben"


Sok jel bizonyítja, hogy az eredetiben benne volt, ez evidens és teljesen nyilvánvaló!

2011. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"...sem a görögben, sem a vulgátában, sem a holt tengeri tekercsekben..." Csak a teljesség kedvéért.


"Sok jel bizonyítja, hogy az eredetiben benne volt, ez evidens és teljesen nyilvánvaló!"

Ez csuda jól hangzik, csak egy a probléma, hogy sehol, de sehol nem szerepel a jehova tanúk által készített újszövetségen kívűl, ez tény. Lehet mellébeszélni, de nem szerepel sehol a Jehova elnevezés az újszövetségi iratokban. Ez, ami evidens lehet és nyílvánvaló, a következtetések nem igazán számítanak annak, de kíváncsi vagyok, hogy mivel tudnál meggyőzni. :) Mi az a sok jel. Próbáld meg felsorolni az összeset. :)))

2011. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4%

"sehol, de sehol nem szerepel a jehova tanúk által készített újszövetségen kívűl, ez tény."


Tisztában vagy te azzal, hogy hányféle fordítás állította már helyre évszázadok óta az isteni nevet az Görög Iratokban? Még ha csak Jehova Tanúi tették volna ezt, akkor is lehetne igazuk, de nagyon sok fordító jutott a bizonyítékok miatt erre a következtetésre. Sok kérdés foglakozik ezzel, nézz utána! De ha a Tanúktól kérsz személyes tájékoztatást, még jobban jársz.


Te csak és kizárólag arra tudsz hivatkozni, hogy nincs meg az eredeti, de ez nem érv. Nem feltűnő, hogy a második századból már van másolat, de az eredetiek mind hiányoznak? Holott az első sz. előtti írások is maradtak fent a tudomány számára, pont az eredeti keresztény kéziratok nincsenek meg!


Sokat elárul az is, hogy nem csak a Görög Iratokból hagyják ki, hanem sok fordító a héber szövegekből is - méghozzá mondvacsinált okokra hivatkozva.


Ha meg nem tudod, hogy ők mi alapján használják a Nevet az görög szövegekben, akkor mit támadsz?!

2011. júl. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Tisztában vagy te azzal, hogy hányféle fordítás állította már helyre évszázadok óta az isteni nevet az Görög Iratokban?"


Tessék elmondani melyek ezek a mi nyelvünkön is elérhető fordítások, melyben az újszövetségi részekben szerepel a Jehova név. Ez idáig csak üres duma.


A többi érved tudod, hogy néz ki?

Előrebocsájtom, hogy hiszem a hat napos teremtést, és a Biblia minden szavát, de az érveid így hangzanak:

Tudod, hogy mennyi bizonyíték van arra, hogy a föld nem hatezer éves, tudod, hogy a dinoszauruszok léte teljesen bizonyított tény, ki vagy te, hogy megannyi nagytudású professzor, doktor és az egész tudományos világ ellen támadsz? Mit tudsz te?


Na, milyen? Meggyőző? Eldobtad a Bibliádat, hazugnak állítod ezek után? Szerinted ezek érvek? Nulla, egy nagy nulla!


Kedves tanú, a héber iratokban szereplő tetragramma, a JHVH (mivel csak a mássalhangzókat írták le) szerepel Isten neveként. A zsidók nem használhatták a nevet lépte nyomon, így az úrral "helyettesítették". Itt szeretném megjegyezni, hogy az Úr nem csak a JHVH néven volt ismeretes, de ebbe ne másszunk bele.

Mi a JHVH (a továbbiakban, mivel nem rövidítést használunk Jhvh) helyes kiejtése? Elviekben semmi esetre sem tartalmaz több mássalhangzót, tehát csak magánhangzóval tölthetjük meg. A héber nevek jellegzetessége, hogy nem hangzásilag választották, hanem a viselője valamely jellemző tulajdonságát nevezték el.

Ábrahám - sokaság atyja, Jákob - csaló, Jézus - szabadító, stb

Ha Isten nevét keressük a Jhvh magánhangzóval való megtöltése után egyértelmű jelentést kell, hogy kapjunk, mert ha nem, akkor nem találtuk el.

Jehovah, a héber fül számára teljességgel értelmetlen szó, olyasmi, mintha az isten és az úr szót összemosnánk, és azt mondanánk, hogy Isten neve Úsren.

Nézzük a lehetőségeket, melyek még számba jöhetnek:

Jahveh: lehet egyszerű illetve műveltető aktív alakban jellemezni. Van egy jó hírem, a héber fül számára teljesen érthető szóról van szó. Az egyik alakban lesz, válik valamivé, a másikban teszi, hogy váljon valamivé. Magyarán egy mindennapos használati szóról van szó, mely ragozható, értelmezhető. Mily' furcsaság ennek a szónak egyik ragozott formája szerepel Mózes könyvében, mikor az Úr bemutatkozik Mózesnek, miképpen: "vagyok, aki vagyok." Itt térnék ki szintén az újvilág fordításra, itt úgy fordítják, hogy "AZZÁ VÁLOK, AMIVÉ VÁLNI AKAROK.". Megkérdőjelezvén Isten változatlan jóságát, dicsőségét, szeretetét, igazságát, mert mint mondtam, itt a Jahve ragozott (!) változata szerepel, de ne térjünk el az eredeti problémától a Jehova név újszövetségben szereplő változatáról.


Bizony, a te érved, hogy mondvacsinált okokra hivatkozva hagyták ki a nevet nemcsak a görög, hanem a héber iratokban is.

Ez tudod, hogy hangzik, mindha én azt mondanám, hogy bármennyire is nem tetszik, a héberek pontosan tudtak Isten hármas személyéről, a fiú istenségéről, a szentszellem önnállö személyéről, hogy három az Isten, de mégis egy, de mivel ezt nem tudták felfogni, és nem értették a törvényben lévő egyistenhitű parancsolatot, így választottak, és mondvacsinált okokra hivatkozva kivették a szentháromság tanát. Többek között ezért jött maga a hármasság fiú része, Krisztus, hogy helyreállítsa ezt. Ez hogyan hangzik neked? :)


Ezek üres dumák.


Ezt mondod: "Sok jel bizonyítja, hogy az eredetiben benne volt, ez evidens és teljesen nyilvánvaló!"

Én ezt mondom: "Mi az a sok jel. Próbáld meg felsorolni az összeset."


Semmit nem mondasz, természetesen, mert csak üres beszéd a tietek!


Mi a bizonyíték, NEM A KÖVETKEZTETÉS (!) hogy a Jhvh kiejtése Jehovah, hogy ennek a jelentése teljes mértékben eltűnk a héber nyelvből, hogy Isten neve Jehova, és nem Jahveh, vagy Jehavah, vagy Ajhovahi, vagy bármi...


Hol van az megírva nektek, hogy Isten nevéért ezt vagy azt tegyetek, hogy ne Krisztus nevében gyertek, hanem a Jehova szóval, hogy ha bementek valahová, ne mondjátok, hogy békesség a ház népének, hogy ha azt mondom, a tanúknak, kiket nem régen vendégűl láttam, beszélgettünk, hogy most boccs, de nem alkalmas, mert a két nagyobbik lányom lázas beteg, ne azt kérdezzék meg, hogy segíthetünk valamiben, hanem ezek után azt kérdezzék, hogy utánnanéztem-e már, hogy mi Isten neve? Hol van az leírva, hogy házról házra járjatok, ha ezt megtiltotta az Úr, hogy ami tetszik nektek, azt magatokra értsétek a Bibliából, ha nem, akkor azt mondhassátok, hogy ezt ennek, vagy annak mondta az Úr, hol van az leírva, hogy szütyővel a vállatokon frusztráljátok az embereket mondvacsinált kitalált nevekkel, de sem az evangéliumot, sem Krisztus urunk eljövetelét, sem az üdvösség útját nem hirdetitek, csak amerikában leírt, lefordított kiadványaitokkal terítsétek környezeteteket, hogy Isten neve Jehova, közel a vég, itt a világ vége, sok a jel, és végünk lesz, ha nem csatlakozunk az egyetlen igaz tanodához a Jehova Tanúihoz? Ti nem Krisztus nevében jöttök, hanem a szervezetetek által kitalált dogmákkal, a többi egyház és szervezet elleni ádáz gyűlölet hadjárattal, hogy mindaz, ki nem borúl le dogmáitok előtt, annak a sátán az ura, és magára vette a fenevad bélyegét. Hol van az leírva nektek, hogy oda, ahova ti mentek """"""téríteni"""""" azt Bételnek merjétek hívni.

Miért vannak mondvacsinált szabályaitok, hogy hogyan öltözzetek, mit vegyetek fel, hogy és mit mondjatok. Krisztus nyakkendőt tett fel, nem lehetett kitűrve az inge, szütyőt kötött a vállára, éppúgy, ahogy Ábrahám, Pál, Jákob, István tette? Egy frászt, nem jártak házról házra, nem hirdették, hogy ez, meg az Isten igazi neve, és nem, nem mondták, hogy az efézusiak a sátán katonái, vagy a smirnaiak, nem hirdették a kiadványaikat, nem mondták, hogy csatlakozz a társaságunkhoz, mert csak nálunk az üdvösség.


Jn 3,15 Hogy valaki hiszen ő benne, el ne veszszen, hanem örök élete legyen.

Jn 3,16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Jn 8,24 Azért mondám néktek, hogy a ti bűneitekben haltok meg: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok a ti bűneitekben.



Hiszitek Istent? Hiszitek a Jehova nevet? Hiszitek, hogy közel a vég? Jól teszitek.


Jak 2,19 Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.


Ez semmi! Hiszitek, hogy Krisztus az úr?


1Kor 12,3 Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, a ki Istennek Lelke által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Lélek által.


A Jehova név nem szerepel az újszövetségi iratokban, és aki ezt mondja az ezt teszi:

Jel 22:18,19: Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, a ki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;

És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, a mik e könyvben megírattak.


Nem vagyok a süket dumára kíváncsi, mert ebből elég volt! Az igenetek legyen igen, a nemetek nem. Legyetek ti magatok is Isten írásához hűségesek és tartsátok be Pál szavait is, mert nálatok is megvannak ezek a nagy hibák, mint megannyi gyülekezetben:


Korinthusbeliekhez írt I. levél 14: 34,35


"A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, a mint a törvény is mondja.

Hogyha pedig tanulni akarnak valamit, kérdezzék meg otthon az ő férjüket; mert éktelen dolog asszonynak szólni a gyülekezetben."


Ezt csak azért mondom, mert már itt a gyk-ben is sok probléma volt ebből... :) És Pál szavai sem véletlenek...

2011. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

A 7-es oldal alsó fele tartalmazza ezeket.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Ha netán más is eszedbe jutna, amit meg akarsz itt tárgyalni, pl. a háromság általunk nem vallott mítosza, akkor ezt ajánlom:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


Itt az utolsó két bekezdéstől van tárgyalva a téma, persze a továbbiakban még folytatódik, hiszen átfogó képet ad arról, hogy mit takar maga a tan, hogyan és mikor fejlődött ki, az első századi keresztények mit hittek.



Az isteni Név kiejtésével és használatával kapcsolatban meg itt tájékozódhatsz:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. júl. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Bár nem a Jehova név volt a kérdés, de had jegyezzem meg, hogy nem a JT találták ki ezt a nevet!

Nálunk már több évszázada használatos volt ez a név.

Elég a Károly fordításra, vagy az egyik legnagyobb költő Petőfi műveire gondolni.

Szerintem egyik sem volt JT de mindkettő használta ezt a nevet.

2011. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!