Brain Storming kérdése:

Isten miben hisz?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 02:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Reméljük feltéved az oldalra és megválaszolja
2009. márc. 15. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
66%
bennünk,bár lehet h.megbánja....:-//
2009. márc. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
57%
Istent úgy képzelem el, mint a világegyetem mozgatórúgóját, mint valami hatalmas, pozitív energiahalmazt, és nem ruházom fel semmilyen emberi tulajdonságokkal, tehát nem is hihet semmiben. Ezért nem is adok semmiféle olyan blamára, amely pl. a Jézus, Allah, Ábrahám, Buddha neveket tartalmazza.
2009. márc. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
29%

"Istent úgy képzelem el, mint a világegyetem mozgatórúgóját, mint valami hatalmas, pozitív energiahalmazt, és nem ruházom fel semmilyen emberi tulajdonságokkal, tehát nem is hihet semmiben. Ezért nem is adok semmiféle olyan blamára, amely pl. a Jézus, Allah, Ábrahám, Buddha neveket tartalmazza."


Meglehet közelíteni véleményedet pozitív oldalról is... Így hogy előtted nem személy, legalább arra jó, hogy nem kelljen engedelmsséget felmutatni iránta?


A Biblia nem is jogosít fel arra senkit, hogy Istent elnevezze, s Ő a fent említett nevek közül egyiket sem viseli. Magának adott nevet, mely név jelentése, inkább egy személyt takar azzal az erővel felruházva, amiben magad is hiszel. Mivel a Bibliában szinte alig ismerik Isten nevét, vagy a papok elhallgatják- noha ismerik ezt a páratlan személynevet- úgy jelenik meg elménkben a róla alkotott kép, mintha csak egy erő lenne, a mögötte meghúzódó erő személy nélkül.


A "nagy" vallásaink, miért engedik ekkora szellemi sötétségben vesztegelni a híveit?


Ebből kifolyólag pl. Isten abban "hisz" hogy személye imádóin keresztül ismertetve lesz az egész lakott földön, s mindaz a sok gyalázat amit ráhullattak szent nevére, le lesz törölve végérvényesen.

Hogy eljön az a világ, amikor a vallási hazugságok a hallhatatlan lélek tanításával, a pokolbeli örök gyötrelem Istent gyalázó undormányaival együtt, a Szentháromság Isten hatalmát lealacsonyító, Fia személyével összemosó tanítáásaival együtt a múlté lesz. Ebben biztos "hisz".


"Kihez hasonlíttok engem, és kivel tesztek egyenlővé? És kivel vettek egybe, hogy hasonlók volnánk? Kitöltik az aranyat az erszényből, és ezüstöt mérnek a mértékkel, és ötvöst fogadnak, hogy abból istent csináljon; meghajolnak, leborulnak előtte. Vállukra veszik azt és hordozzák, majd állványára helyezik és veszteg áll, helyéről meg nem mozdul, ha kiáltasz is hozzá, nem felel, nyomorúságodból nem szabadít meg. Emlékezzetek meg erről, és legyetek erősek, vegyétek eszetekbe, pártütők(hűtlenek; reviedeált ford.)! Emlékezzetek meg a messze régi dolgokról, hogy én vagyok Isten és nincsen több; Isten vagyok, és nincs hozzám hasonlatos. Ki megjelentem kezdettől fogva a véget, és előre azokat, a mik még meg nem történtek, mondván: tanácsom megáll, és véghez viszem minden akaratomat; "

Ézsaiás 45:5-10 Károli


"De a gyávák, hitetlenek, szennyükben undorítók, gyilkosok, paráznák, spiritizmust gyakorlók, bálványimádók és az összes hazug osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban lesz. Ez jelenti a második halált.” Jelenések 21:8

2009. márc. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem az emberi jóságban.Megteremtett minket és most figyeli,miként formáljuk a világot és önmagunkat.

Nem hinném,hogy túlzottan elégedett lenne az eredménnyel...:(

2009. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%
bennünk, mert ha az emberek öntudatra ébrednének és rájönnének hogy az egyház és a vallás csupán egy jó adag gazdag és befolyásos ember műve, akkor ő el lenne felejtve örökre, és mindenki ráébredne a saját igazi erejére, ami az elméjében rejlik...és igen, mi nekünk van teremtő erőnk is, elég nagy, ezért van, hogy Istent mi teremtettük és ezért van, hogy ő nem tud se megmutatkozni, de beleszólni semmibe, mert csak egy báb, amit vagy az emberek mozgatnak a hiszékenységükkel, vagy a nagyjutyák, hogy minél több hiszékeny ember legyen
2009. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
42%
A keresztények istene semmiben: hiszen mindent tud.
2009. márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%
Önnön tévedhetetlenségében.
2009. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Isten bennünk hisz szerintem.


Hallottam egyszer egy mondást, így szól:


"Ha Isten nem hinne bennünk, emberekben, már rég nem születnének csecsemők."


UI. Most jövök rá, hogy Magyarországon erősen csökken a születések száma..Nem jó hír.

2009. márc. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%
Isten tud mindent, ezért nem kell hinnie
2009. márc. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!