Brain Storming kérdése:

Isten miben hisz?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 02:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
39%
abban hogy majdcsak elfogyik az a sok naplopo a templomokbol és elmegy dolgozni s közbe isten meg röhög rajtuk :)
2009. márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
39%
Magában, lehet.... de az is lehet, hogy ateista, mert nincs miben hinnie.... önmagában meg lehetetlen, mivel szerény:) lehet, hogy rajtunk meg csak röhög mert mondjuk ott van a mennyekben egy muki, és mi azt imádjuk(mármint aki imádja...) De lehet, hogy skizofrén, és önmagában hisz, miközben azt hiszi, hogy valaki másban, pl istenben... egyáltalán tudja e, hogy ő az isten??:)(bocs az offért)
2009. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
59%
Isten ateista, mert nincs kiben hinnie. Szerénytelenség volna, ha önmagában hinne, márpedig ő szerény:) Istent követnünk kell:legyünk ateisták!
2009. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
44%

Róma 6:9-10- Mert tudjuk, hogy Krisztus, most, hogy feltámadt a halottak közül, nem hal meg többé; a halál többé nem úr felette.  A halált ugyanis azért halta egyszer s mindenkorra, hogy eltörölje a bűnt, az életet pedig, amelyet él, az Istennek éli.

(János 14:1) „Ne nyugtalankodjon a szívetek. Gyakoroljatok hitet az Istenben, gyakoroljatok hitet bennem is.

(János 14:2) Az én Atyám házában sok lakóhely van. Ha nem így volna, megmondtam volna nektek, mert elmegyek, hogy helyet készítsek nektek.

(János 14:3) És ha elmegyek, és helyet készítek nektek, ismét eljövök, és magamhoz fogadlak titeket, hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.

(János 6:27) Ne azért az eledelért munkálkodjatok, amely elvész, hanem azért az eledelért, amely megmarad az örök életre, és amelyet az Emberfia ad majd nektek; őrá ugyanis az Atya, igen, az Isten tette rá helyeslésének pecsétjét.”

(Máté 3:17) Íme, hang is hallatszott az egekből, amely így szólt: „Ez az én szeretett Fiam, akit helyeslek.”

(Cselekedetek 2:22) Izrael férfiai, halljátok meg e szavakat: a názáreti Jézust, a férfit, akit az Isten nyilvánosan megmutatott nektek hatalmas cselekedetek, előjelek és jelek révén, melyeket általa tett közöttetek, ahogy magatok is tudjátok,

(2Péter 1:17) Mert tiszteletet és dicsőséget kapott Istentől, az Atyától, midőn ilyen szavak hangzottak hozzá a fenséges dicsőség által: „Ez az én szeretett fiam, akit én helyeslek.”

(Ézsaiás 42:1) Íme! Az én szolgám, akit szilárdan támogatok! Az én választottam, akit lelkem helyesel. Szellememet adtam belé. Igazságosságot hoz a nemzeteknek.

(Máté 12:18) „Íme, az én szolgám, akit választottam, szeretettem, akit lelkem helyeselt! Szellememet adom majd neki, és világossá teszi a nemzeteknek, mi az igazságosság.

(Cselekedetek 10:38) a Názáretből való Jézusról, hogy miként kente fel őt az Isten szent szellemmel és erővel, és ő átment a vidéken, jót cselekedve, és meggyógyítva mindazokat, akiket elnyomott az Ördög; mert vele volt az Isten.

(János 3:2) Ez elment hozzá éjszaka, és ezt mondta neki: „Rabbi, tudjuk, hogy Istentől jöttél mint tanító, mert senki sem teheti azokat a jeleket, amelyeket te teszel, csak ha vele van az Isten.”

(János 14:11) Higgyétek el nekem, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem; ha pedig nem, magukért a cselekedetekért higgyetek.

(János 5:36) Nálam azonban az a tanúság van, amely nagyobb, mint Jánosé, mert a cselekedetek, amelyeknek elvégzésével megbízott az Atyám, maguk a cselekedetek, amelyeket véghezviszek, azok tanúskodnak rólam, hogy az Atya küldött.

(János 10:25) Jézus így válaszolt nekik: „Megmondtam nektek, és mégsem hisztek. A cselekedetek, amelyeket az Atyám nevében véghezviszek, azok tanúskodnak rólam.

(János 5:36) Nálam azonban az a tanúság van, amely nagyobb, mint Jánosé, mert a cselekedetek, amelyeknek elvégzésével megbízott az Atyám, maguk a cselekedetek, amelyeket véghezviszek, azok tanúskodnak rólam, hogy az Atya küldött.

(János 17:21) hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem.

2009. aug. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Ézsaiás 65:16-" úgyhogy aki áldást szeretne nyerni a földön, az a hit Istene által nyer áldást"



JEHOVA azt szeretné, ha hitet gyakorolnánk ígéreteiben. De ’a hit nem mindenkié’ (2Thessalonika 3:2). Ez a tulajdonság Isten szent szellemének, vagyis hatékony erejének egyik gyümölcse (Galátzia 5:22, 23). Ennélfogva csak azok tudnak hitet gyakorolni, akiket Jehova szelleme vezet.

De mi a hit? Pál apostol szerint „a nem látható valóságok meggyőző bizonyítéka”. E láthatatlan valóságoknak a bizonyítéka annyira meggyőző, hogy a hit egynek tekinthető vele. A hitről az is elmondható, hogy „a remélt dolgok biztos várása”, mert azoknak, akik ezzel a tulajdonsággal rendelkeznek biztosítékuk van arra, hogy Jehova Isten minden ígérete oly biztos, mintha már beteljesedett volna (Zsidók 11:1, NW, lábjegyzet).„ A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása” (Héb 11:1). Az igazi hit nem hiszékenység, amikor az ember kész elhinni valamit megbízható bizonyítékok nélkül, vagy egész egyszerűen azért, mert el akarja hinni. Az igazi hit alaptudást feltételez, megkívánja a bizonyítékok ismeretét, valamint annak az őszinte értékelését, amire a bizonyítékok mutatnak. Így bár pontos ismeret nélkül lehetetlen valódi hitre szert tenni, a Biblia azt mondja, hogy „a szívével” gyakorol hitet az ember (Róma 10:10).

Igaz Istennek van alaptudása, és jól ismeri a bizonyítékokat ,és a bizonyitékok amire mutatnak azt nem veszi semmibe hanem értekeli.pld:1 Mózes 18:20,21.

ÉS EGY MÁSIK PÉLDA -Az Atya a lehető legnagyobb bizalommal volt egyszülött Fia iránt(Hít abban hogy azt teszi majd amit Ő akar-Máté 26:39-olvasd el kérlek)

Évszázadokkal a Fia földrejövetele előtt megjövendölte, hogy a Fiú lojális marad mindenféle szenvedés ellenére (Ézsaiás 53:3–7, 10–12; Cselekedetek 8:32–35). Gondolj bele, milyen nagy jelentősége van ennek! A Fiúnak szabad akarata volt és önállóan dönthetett, minden más intelligens teremtményhez hasonlóan. Mindamellett Jehovának olyan nagy volt a bizalma a Fiában, hogy előre megmondta, hogy hűséges lesz. Min alapult ez a bizalom? Röviden szólva az ismereten. Jehova bensőségesen ismeri a Fiát, és tudja, hogy a Fiú mennyire szeretne a kedvében járni (János 8:29; 14:31). A Fiú szereti az Atyját, és Jehova is szereti a Fiát (János 3:35). Az Atya és a Fiú közötti szeretet az egység és a bizalom elszakíthatatlan köteléke (Kolosszé 3:14).

Figyelembe véve a Fiú fontos szerepét, az Atya bizalmát a Fiú iránt, és a kettőjüket összekötő szeretetet, csodálkoznunk kellene azon, hogy csakis Jézuson keresztül közeledhetünk Istenhez?



„Ne nyugtalankodjék a szívetek. Gyakoroljatok hitet Istenben, és gyakoroljatok hitet énbennem is” (JÁNOS 14:1).

-pontos ismeret nélkül lehetetlen valódi hitre szert tenni, a Biblia azt mondja, hogy „a szívével” gyakorol hitet az ember (Róma 10:10).Máté 12:34-" Mert a szív bőségéből szól a száj."

Más szóval, a beszédünk sokszor a legbensőbb gondolatainkat, vágyainkat és véleményünket tükrözi.



-PONTOS ISMERET FONTOSSÁGA!

Jézus Krisztus hangsúlyozta, mennyire fontos ez, amikor így szólt: „Az jelenti az örök életet, hogy ismeretet fogadjanak magukba rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról” (János 17:3). Az „ismeretet fogadjanak magukba” kifejezésnek sokkal mélyebb jelentősége van annál, amit az egyszerű „ismer” ige fejez ki. Egy szótár szerint a szóban forgó görög kifejezés „arra utal, hogy az, aki ismer valamit, kapcsolatban van azzal, amit ismer; ebből a szempontból az ismert dolog értékes és fontos annak, aki ismeri — így alakul ki a kapcsolat” (Vine’s Expository Dictionary). Ha valakivel kapcsolatban vagyunk, az többet jelent annál, hogy csupán tudjuk, ki ő, vagy hogy hívják. Azt is magában foglalja, hogy tudjuk, mit szeret, és mit nem, ismerjük az értékrendjét, és tiszteletben is tartjuk azt (1János 2:3; 4:8).

(Róma 10:11)- Mert azt mondja az Írás: „Senki sem fog csalódni, aki belé veti hitét.”

(Róma 10:14)- Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon?

(Róma 10:15)- Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el? Mint ahogy meg van írva: „Mily szépséges azoknak lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”

(Róma 10:16)- De nem mindnyájan engedelmeskedtek a jó hírnek. Mert Ézsaiás ezt mondja: „Jehova, ki hitt a tőlünk hallottakban?”

(Róma 10:17) Így hát a hit a hallottakat követi. A hallottak pedig a Krisztusról mondott szó által vannak.

HALLGATNI ARANY DE NEM MINDEGY KIRE!



(Jeremiás 7:23)- " ,Hallgassatok szavamra, és én Istenetek leszek, ti pedig népemmé lesztek. Mindenben azon az úton járjatok, amelyet parancsolok nektek, hogy jól menjen sorotok.’«"

2009. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Chuck Norrisban
2010. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
A keresztyén ember számára a hit csupán egy mankó Jézus mennybemenetele óta. Többé nem lesz szükség rá ha Őt színről színre látjuk. Istennek tehát nincs szüksége az emberi értelembe vett hitre.
2010. ápr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
Kezdjük ott, hogy: Nincs! Minek ilyen baromságokban hinni? Ennyire üres az emberek élete, hogy ennyi baromságot kitaláltalni, és hogy ilyen idétlen filozófiálgatásokkal kell eltölteni?
2010. máj. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
(a 09:19 tuti hogy egy pap) Nincs isten, tehát nem is hihet semmiben
2010. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Az ateistákban
2010. jún. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!