Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy valaki hisz...

Lehetséges, hogy valaki hisz Isten létezésében, ugyanakkor nem hiszi, hogy ő a teremtő is?

Figyelt kérdés
Mert én valahogy így érzek.
2011. okt. 11. 14:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne lehetséges? Minden ember másképp és másban hisz, még az egy felekezethez tartozók is másképp képzelik...
2011. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
És akkor ki a Teremtő?
2011. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg a kérdező nem hisz abban, hogy a világ egy külső teremtő keze által jött volna létre.
2011. okt. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Igen, nagyon sokan vannak így.


Nagyon sok olyan magát keresztény egyháznak, vagy felekezetnek valló közösség van, akik pl. nem hiszik, hogy Isten 6 nap altt teremtette a világot, de a többit "elhiszik".


Pl. a katolikus egyház is összemosta az evolúciót, (az inteligens tervezést) a teremtéssel. Ők is megtagadták a teremtő Istent. Lásd: Isten inditotta el a nagy bummot elméleteket.


Félreértés ne essék, senkit nem akartam kritizálni, csak a tapasztalataimat írtam le...


Jó elmélkedést!

2011. okt. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 yuda ***** válasza:
82%
Szerintem azt kell először tisztázni, hogy valaki hisz a biblia Istenében, mert ő valóban egeket és földet teremtett és sok egyebet csinált...vagy más istenben hisz, akik valamilyen oknál fogva nem azonos a mindenható, örökkévaló istennel, hanem valami korlátozott izé....?!
2011. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha nem ő a teremtő, akkor mitől Isten? Ki/mi is ő valójában, ha a világ tőle független? És akkor ő is létrejött, vagy azért legalább örökkévaló?

Ne érts félre, nem kukacoskodok, csak kérdezgetek....

2011. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem attól Isten, hogy ha akarna, teremthetne, és lehetősége van felügyelni és megváltoztatni a világegyetem menetét. De én másképp gondolom, mint a kérdező, csak feltételezem, hogy ő hasonlóan.
2011. okt. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Láttad a Watchmen - Az őrzők című filmet? Érdekes elgondolás, persze csak egy film, de elgondolkodtató alkotás. Így is születhet Isten, és az emberek fejében is létezhet, sőt én úgy gondolom, hogy leginkább csak ott létezik, de mindenki fejében máshogyan :)
2011. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező!


Bevallom, én még soha életemben nem hallottam ilyen állítást. Ezt kifejthetnéd részletesebben, ugyanis nem értem. Isten egyik jellegzetessége, hogy őt nem teremtette senki. Jézus azt mondta az Atya Istenről hogy neki élete van önmagában (Jn 5,26) Például mi emberek ugyanis kaptuk az életet, Ő nem kapta, neki élete van önmagában.


Istennek egyébként az az egyik jellegzetessége, hogy ugyan Ő nem kapta az életet, de ő tudja adni másnak az életet, a puszta szavával világokat képes létrehozni, tehát Ő a Teremtő.

2011. okt. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem lehetséges. Én például sem istenben, sem teremtésben nem hiszek, de ha tegyük fel van isten, akkor sem hinném, hogy bármi köze lenne a világhoz, és a vallásokról sem változna a véleményem.


Hogy miért? Egy örökkévaló és önmagában tökéletes lénynek egyszerűen nincs oka a világ megteremtéséra, vagy az abba való beavatkozásra. Szerintem a teremtés pontosan a tökéletesség hiányára szolgáltatna bizonyítékot, mert arra engedne következtetni, hogy a teremtőnek szüksége van valamire, amit csak a teremtés által kaphat meg, hiányt szenved valamiben, amit csak a teremtés által elégíthet ki.


Persze egyesek szerint a világ önmaga isten, így a világot alkotó dolgokhoz, a fizikai valósághoz rendelik hozzá az isteni tulajdonságokat, nem pedig afölé helyeznek valamilyen láthatatlan és megtapasztalhatatlan hatalmat. De ez már más téma.

2011. okt. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!