Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ádám és Éva már a bűnbe esés...

Ádám és Éva már a bűnbe esés előtt is bűnbe esett?

Figyelt kérdés

A 10 parancsolat azt mondja:"Ne paráználkodj!"

Ez a házasságon kívüli sex, ha jól tudom.A biblia viszont nem említi hogy ők házasok lettek volna, mégis sokasodtak.

Akkor ez most hogy van?


2008. febr. 21. 13:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólónak: Miért ne "dughattak volna" a paradicsomból való kikerülés előtt? A szexualitás nem csak a gyermeknemzésre korlátozódik, hanem az örömszerzésre is.
2008. jún. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"A nullum crimen sine lege elv alapján, amely kimondja, hogy senkit sem lehet elítélni olyan tett miatt, mely elkövetése idején nem volt "bűncselekmény".


Ezt az elvet én is ismerem - mivel tanultam -, és a bűnbeesés előtt ez érvényes is volt Ádámra és Évára, hiszen, mielőtt megszegték volna Isten törvényét, nem volt bűn.


"Mózes kapta meg a Tízparancsolatot. Az pedig igen csak az Ádám-Éva idejét követően volt... Ádám és Éva nem volt birtokában ennek az "égi rendelkezésnek", így igazából nem tudott "bűnben élni".


Valóban, Ádám és Éva nem a Mózesi-törvény alatt élt, de az Isteni törvény alatt igen. Mivel teljesen tökéletesek voltak, így tisztában voltak azzal, ha megszegik Isten rájuk vonatkozó parancsát, akkor bűnt követnek el, így a bűn elkövetése után Isten jogosan vonta őket felelősségre. Ebben az esetben már nincs nullum crimen sine lege. Ráadásul figyelmeztetve voltak, tehát Isten még igazságos is volt velük szemben.

2008. aug. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
54%
Azért baromi fölösleges a kérdés, mert ők nem léteztek. Inkább kérdezz valami sci-fi-ből, annak nagyobb a valószínűsége. Nem gúnyolódok. Komolyan.
2010. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!