Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen vallás, hitrendszer az...

Milyen vallás, hitrendszer az ahol bármiféle bűnt elkövethetsz és nem jár felelőssággel, bűntetéssel ha elmormolsz valamiféle imának nevezett szöveget?

Figyelt kérdés

Varázs szavak,rózsafüzér és imák felmethetnek az alól,hogy "helyesen" éljek cselekedjek?

E szerint mindenki oyan bűnt követhet el amilyet csak akar,annyiszor ahányszor csak akarja és megbocsátatik neki,mert elmond néhány imát?


Ez mentesít,felold az alól,hogy bizonyos dolgokat nem szabad megtenni. Innentől kezdev mindet szabad.

Aztán utána jön egy ima.


Ez akkor most hogy van?

Hol az erkölcs,a felelősségteljes élet? A józan ész?

Bármit szabad hiszen megbocsájtják?

Nekem ez nagyon furcsa.

Semmilyen szabályt nem kell betartani?

Szerintem ez nem így működik?

Ki lehet váltani a gyilkosságot imával? Ez nem mehet így!


Mostanában foglalkoztat a vallás és ilyenek jutnak eszembe.


2009. márc. 24. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:

De ez nincs így! Hol találkoztál ilyennel, melyik vallás tanítja ezt?

A keresztény tanítás szerint a bűn akkor bocsáttatik meg, ha azt őszintén megbánod (amibe belatartozik az is, hogy a későbbiekben kerülni akarod!).

Az már "csak" a büntetés része, hogy (katolikus, ortodox esetben) a gyónásban a pap előír a vétkes számára néhány imát, de a bűnt nem ezeknek az imáknak az elmondása bocsájtja meg.

A bűnt alapvetően a lelkiismerete miatt kerüli az ember, és nem azért mert egy imával el lehetne rendezni.

2009. márc. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Ó, amikor én reformátusról katolikus hitre tértem, gyónnom kellett, és miután szépen elmeséltem, milyen, az egyház által bűnként definiált dogokat csináltam addig, el kellett mondanom a "szánom-bánom minden bűnömet"-kezdetű rigmust, ami egyébként ki volt ragasztva a gyóntatófülke falára (vajon miért? :P), utána a pap azt mondta, hogy "bűneid megbocsáttattak, menj békével, és mondj el egy miatyánkot és egy üdvözlégyet minden reggel és este, egészen a következő gyónásodig".

Szóval két miatyánk és üdvözlégy minden nap, és akár gyilkolhatok is, meg van bocsátva, mert egy fószer 2000 éve ezt kitalálta, és miután keresztre feszítették, az embernek soha többé semmi gondja nincs a bűnnel. :P


Én ebben nem hiszek. Én a lelkiismeret-furdalás erejében hiszek, de a kereszténység, mint vallás, nem alkalmas arra, hogy ezt az érzést kifejlessze. Nekem nem elég, ha egy nem létező személy megbocsát (gondolok itt Jehovára, vagy Jahvéra, Istenre, kinek hogy tetszik), én odamegyek az illetőhöz, akinek kárt okoztam, és bocsánatot kérek tőle, valamint megpróbálom tőlem telhetően megtéríteni a kárát. Ha pedig nem sikerül teljesen, akkor bennem marad a lelkifurdalás, amit jogosan kiérdemeltem. Az én hitem ilyen lábakon áll, és működik. Amennyire tudom, nincs haragosom. :)

2009. márc. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen vallás, csak nem így, ahogy leírod. Nem rózsafüzér meg ilyenek.

Olvasgasd a talmudot. Ha a magyar nem jó, mert antiszemita fordította, akkor az angolt. Ugyanaz.


Betérni már egy kicsit nehezebb, az is benne van.

2009. márc. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves 2.! Úgy tűnik, nem sokat értettél meg a gyónás lényegéből!
2009. márc. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló nagyon helyesen leírta, hogy "A keresztény tanítás szerint a bűn akkor bocsáttatik meg, ha azt őszintén megbánod (amibe belatartozik az is, hogy a későbbiekben kerülni akarod!)".


Ehhez hozzátenném, amit a Biblia ír a Joel 2:13-ban: "És szíveteket szaggassátok meg, ne ruháitokat, úgy térjetek meg az Úrhoz, a ti Istenetekhez; mert könyörülő és irgalmas ő; késedelmes a haragra és nagy kegyelmű, és bánkódik a gonosz miatt."


A kulcs itt a megbánás, megtérés, és elfordulás a bűnöktől. Miután ez megvan, megkapod a kegyelmet, hogy növekedhess Isten szeretetében. Ez nem megy egyik napról a másikra, főleg, mivel a bűn megkötözi az embert, és ha el is oldotta Jézus a kötelékeket, sokszor még érezzük, hogy ott vannak, vagy nagyon beléjük vagyunk gabalyodva.


Véleményem szerint egy megtért gyilkos (beleértve egy abortuszt elkövetőt), még sokáig fogja magát vádolni a tette miatt. Ez a valódi hittel rendelkező embereknél sokkal valószínűbb, mint hogy "brahiból" gyónni járjanak és megmaradjanak a bűnükben. Aki újra elköveti ugyanazt a bűnt (mondjuk valami kisebbet), az nem feltétlenül azért van, mert nem akar belőle megtérni, csak még igaz rá, hogy "a lélek kész, de a test erőtlen". Ez az ember, ha tényleg hívő, újra és újra fel akar állni és odamenni Krisztus elé. Szerintem hatalmas kegyelem és nagyon nagyszerű dolog, hogy Isten ilyen megbocsátó, nem?! Cserébe annyit vár tőlünk, hogy ugyanígy próbáljunk viselkedni embertársainkkal szemben: kérjünk bocsánatot és bocsássunk meg magunk is.


Ajánlanám figyelmedbe Jézus szavait erről a Máté Evangélium 5. fejezetében. Jó olvasást és sok sikert az Úton!

2009. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most hiába pontozod le zsidóarc, a talmudista vallás akkor is ilyen.

Csak utána kell nézni, beleolvasni és kiderül. Azt lehet lepontozni.

Csak a kérdésre válaszoltam.

2009. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valhol olvastam.Azért kérdem.

Hány ember van aki őszinténmegbánja aztán újból elköveti.


ezzel a kérdéssel arra szerettem volna kijukadni,hogy így nem lehet az embereket távoltartani bizonyos dolgok megtételétől.

Az emberek lekiismerete meg hát...

2009. márc. 25. 19:53
 8/8 A kérdező kommentje:
2009. márc. 25. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!