Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Néhány vallásos ember vagy...

Néhány vallásos ember vagy közösség miért érzi küldetésének a térítést?

Figyelt kérdés

Vannak vallásos ismerőseim és azt láttam rajtuk,hogy olykor házalnak és csak azért mennek be az idősekhez és az iskolákba,hogy térítsenek. Ebből én is kaptam eleget, mikor meg a Jehova tanúi jöttek akkor sokalltam be.


Nem vagyok ateista ,de hithű keresztény sem. Csak olykor ha nem is felháborít,de azért egy kicsit idegesít mikor ilyet tesznek a vallásos emberek.


2010. aug. 3. 10:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Csak a Jehovisták házalnak,más vallásúk nem.
2010. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Akkor a Jehovisták miért házalnak?
2010. aug. 3. 11:20
 3/27 anonim ***** válasza:

Olvasd el az Újszövetséget és megtudod.

Amúgy minden felekezetnek küldetése ez a Bibliai tanítások szerint.

2010. aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
22%

"A kiralysagnak ezt a jo hiret predikalni fogjak az egesz lakott foldon tanusagul minden nemzetnek, es akkor jon el a veg."(Mate 24:14)

Mi pontosan ezt a feladatot vegezzuk az "egesz lakott foldon".

"Menjetek hat, es tegyetek tanitvannya minden nemzetbol valo embereket"(Mate 28:19)

Hat mi ezert megyunk hazrol-hazra, te rossz neven veszed, de mi ezzel csak az eleteiteket szeretnenk megmenteni. Jezus is predikalt, az apostolai es predikaltak, es nekunk is ez a feladatunk:)

2010. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
21%

Es pontosan ez lenne MINDENKINEK a feladata.

Utloso voltam.

2010. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Miért akartok mindenkit megmenteni, csak mert valaki azt mondta régen?

Már bocs,de ha Jézus megjelenne és azt mondaná ugorj a kútba.....megteszed?

2010. aug. 3. 14:03
 7/27 A kérdező kommentje:

Akkor most 6,5 milliárd embernek kereszténynek kellene lennie?


Nem hinném,hogy az olyan egyszerű lenne. Főleg,kb 100-nál is több vallás van és volt a földön.


Elég sötét jövőképet képzelek el ha mindenki a földön Keresztény.


Amúgy meg állítólag szabad akaratunk van, szóval a kereszténység elfogadása nem kötelező.

2010. aug. 3. 14:09
 8/27 anonim ***** válasza:
18%

Miert te nem szeretnel egeszsegesen elni orokke? Jezus es Jehova(Zsolt 83 utolso verse) nem var el olyan dolgokat, amire nem vagyunk kepesek.

Jehova szomoru mikor latja, hogy a vilag tele van szenvedessel, szeretne minel tobb embert megmenteni. Satan uralja ezt az egesz vilagot, es felrevezet mindenkit, es azon igyekszik, hogy "felfaljon" valakit(1Peter 5:8,9)

A vilag gyulol minket, de nem baj, hisz ez is meg van irva a bibliaba(Lukacs 21:17,18 Janos 18,19).

2010. aug. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
*Janos 15:18,19. Es bocs, hogy elirtam:)
2010. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
Igy lett volna, ha annak idejen nem evett volna Adam es Eva a tiltott farol(1Mozes 3:6)es nem kovetett volna el bunt, akkor paradicsom lett volna a fold. De sajnos Satan mindenkit felrevezet, ugyhogy ez a jelenlegi vilagrendszerben lehetetlen, de Jevova mindenkepen veghezviszi azt amit megigert(Ezsaias 55:10,11).
2010. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!