Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban keresztény-konzervatív...

Valóban keresztény-konzervatív volt a Norvég merénylő?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 01:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Legalábbis annak vallotta magát, akárcsak a mi kis honi nyilasaink.
2011. júl. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

az angol wikipediát nézegettem róla, folyamatosan szerkesztik. mikor délután néztem, még ott volt egy bekezdés arról, hogy szabadkőműves volt.


[link]


mostmár csak itt találok róla infót. abban a pillanatban mikor ezt a hsz-t írom, még mindig azt írják róla, hogy internetes fórumokon Iszlám ellenes, Israel-barát nézeteket vallott, szóval egy cionistáról van szó. A szabadkőművességgel és a cionizmussal is nehezen fér meg a kereszténység :S

Norvégia nemrég elsőként ismerte el egyébként a palesztin szabad államot, úgy tudom.

2011. júl. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Szabadkőműves, cionista volt.
2011. júl. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Aki kereszteny-konzervativ, nem igy viselkedik. Minden haboru, konfliktus vallasos kontosbe van bujtatva, de valojaban egy igazan vallasos ember, aki nem eszement, nem tesz ilyet, sot.
2011. júl. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

A belinkelt wikipédia oldal is azt írja, hogy iszlám ellenes, izrael barát.

Ez pontosan mit jelent? :


"Breivik has also identified himself as "pro-gay and pro-Israel"


Nem tűnik túl keresztény -konzervatívnak..

2011. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Mit mondott Jézus erről.

Sokan báránybőrbe bújt farkasok, kik hívőnek vallják magukat és mégis ellentétesen cselekszenek Isten akaratával. Bármilyen vallású is volt, akkor is azt mondhatjuk gonosz tettet művelt. Isten kegyelmezzen lelkének.


Amúgy mi hívők, ahogy a Bibliában is van, várjuk Krisztus újbóli eljövetelét. A gazdasági válság, a lázongás, az időjárás viszontagságai, a szörnyű merényletek mind arra mutatnak hogy közel már az idő. Ahogy a Bibliában van Jézus meghagyta, ti kik közülem valók vagytok ha ezeket a dolgokat látjátok tudni fogjátok, hogy ismét eljövök közétek.

2011. júl. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: nem volt az, ha annak is vallotta magát. Az Izrael-barát hozzáállás egyébként bibliai követelmény, különösen a keresztényeknek. A Biblia mondja erről a Róma 11:16-21-ben:

16

Ha pedig a zsenge szent, akkor a tészta is; és ha a gyökér szent, az ágak is azok.

17

Ha pedig némely ágak kitörettek, te pedig vadolajfa létedre beoltattál azok közé, és részese lettél az olajfa gyökerének és zsírjának;

18

Ne kevélykedjél az ágak ellenében: ha pedig kevélykedel, nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged.

19

Azt mondod azért: Kitörettek az ágak, hogy én oltassam be.

20

Úgy van; hitetlenség miatt törettek ki, te pedig hit által állasz; fel ne fuvalkodjál, hanem félj;

21

Mert ha az Isten a természet szerint való ágaknak nem kedvezett, majd néked sem kedvez.

2011. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
előző: ezeknek az idézeteknek mi köze van izraelhez pontosan?
2011. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
<covenant>-nak igaza lehet, biztos kapcsolatban állnak.
2011. júl. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Sághegyi Csaba ***** válasza:

12:58

Az olajfa Izrael nemzete. A fejezet, amiből idéztem, róluk szól, ha gondolod, lapozd fel. A keresztények szellemben Izraelbe léptek be. Nem nemzetileg, vagy kulturálisan. Más igehelyek is vannak, melyek kimondják, hogy áldott, aki Izraelt áldja, és átkozott, aki átkozza. Nem tudom, a merénylő kiféle, de nem is érdekel általában az ilyenek kiléte. Csak annyit tudok, hogy egy ilyen embernek köze nincs Jézushoz, ha Izraelbarát, akkor sem.

2011. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!