Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mit gondoltok a tudósok...

Hívők, mit gondoltok a tudósok által felfedezett más naprendszerekről, más galaxisokról? Szerintetek tényleg léteznek, vagy csak Isten által generált illúziók?

Figyelt kérdés
Valamint ha jönne egy UFÓ és teljesen más vallásban hinne, vagy ateista lenne, hogyan reagálnátok rá?
2011. júl. 25. 01:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%

Miért ne léteznének más galaxisok? Csak éppen a legtöbb hívő úgy gondolja (legalábbis én bizosan), hogy sehol máshol nincs élet, csak a Föld bolygón.


Ebből következik, hogy idegen lények sem fognak a Földre jönni soha. Bár vannak olyan hívők is, akik ezt az egész UFO-mizériát démoni jelenéseknek tartják. Pl. Chuck Missler szerint az antikrisztus is idegen lénynek fogja kiadni magát és úgy fogja magyarázni az elragadtatást, hogy aki nem illett az új világrendbe, azt az idegenek eltranszportálták a Földről. De azért ez elég meredek, Missler kicsit hibbant.


De egyébként az emberek is hisznek mindenféle más vallásban és ateisták is vannak szép számmal, hát akkor ezekhez csatlakozhatnának az idegenek is. De nem fognak jönni. Ez biztos.

2011. júl. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
az indiai vallások szerint minden bolygón, a napon és a holdon is van élet.
2011. júl. 25. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
27%

"Szerintetek tényleg léteznek, vagy csak Isten által generált illúziók?"


Elárulom, hogy minden, ami anyagi, Isten által generált illúzió...de közel sem hamis, és azért, hogy észrevehessük mi a VALÓSÁG...:P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Tyler913 ***** válasza:
85%
Hivokent sem tudom megerteni,miert olyan onteltek egyesek,hogy azt gondoljak,az egesz vilagegyetemben csak a Foldon van elet.Miert ne teremthetett volna Isten mas bolygon is eletet?
2011. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer megkérdeztem az egyik Baptista osztálytársamat és ő azt mondta igen miért ne?
2011. júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 eric_one ***** válasza:
49%

12:42 " Hivokent sem tudom megerteni,miert olyan onteltek egyesek,hogy azt gondoljak,az egesz vilagegyetemben csak a Foldon van elet.Miert ne teremthetett volna Isten mas bolygon is eletet? "


1Móz 3,20

Nevezte vala pedig Ádám az ő feleségét Évának, mivelhogy ő lett anyja minden élőnek.


Még egy érdekességet szeretnék megjegyezni, nekem feltűnt hogy azok a hívők, akik valóban Krisztus követői és nem csak mondják magukat annak, tehát ilyen hívők sosem számolnak be idegen civilizációs találkozásokról. Régóta így gondolom, és ez a film amit nemrégiben néztem online csak megerősített. Ajánlom mindenkinek [link]

2011. júl. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Tyler913 ***** válasza:
51%

1Móz 3,20

Nevezte vala pedig Ádám az ő feleségét Évának, mivelhogy ő lett anyja minden élőnek.


Te komolyan erre alapozva jelented ki,hogy a galaxisok milliardjait magaban foglalo univerzumban nincs mashol elet?


"Még egy érdekességet szeretnék megjegyezni, nekem feltűnt hogy azok a hívők, akik valóban Krisztus követői és nem csak mondják magukat annak,"

Te honnan tudod megitelni,hogy kik azok,akik igazi hivok,es kik azok,akik csak annak mondjak magukat?


"tehát ilyen hívők sosem számolnak be idegen civilizációs találkozásokról."

Azt en sem allitom,hogy idegen civilizaciok latogatjak a Foldet.De hogy leteznek valahol,abban szinte biztos vagyok.

2011. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Ha szigorúan materialista oldalról nézzük, akkor nem túl valószínű, hogy létezik élet más bolygón is, vagyis valószínűbb, hogy nincs, mint hogy van. Ha úgy tesszük fel a kérdést, hogy Isten teremtett-e más bolygón is életet, az nem valószínűségi kérdés, hanem az "Isten útjai kifürkészhetetlenek" témakör.


A kérdésről azt gondolom, hogy vallásilag nem mond ellent semminek.

2011. júl. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
45%

Egyszerűen nincs szüksége Istennek más civilizációra. Miért is lenne? Ő nem próbálkozik, hanem csinálja. Mielőtt teremtett volna bármit is, már akkor késuen állt a terve minden egyes atomra vonatkozólag az idő teremtésétől az idő végezetéig, mindenre vonatkozólag.


Miért teremtett volna Isten több bolygón több civilizációt? Ezt magyarázza már meg nekem valaki. Azt még valamennyire megértem, hogy aki nem hisz Istenben, az úgy gondolja, hogy a nagy számok törvénye alapján máshol is kialakulhatott magától. Bár én ezt sem hiszem, de mindegy is, mivel én hívő vagyok. De egy hívő ezt szerintem csak butaságból, következetlenségből gondolhatja. Persze keresztény hívőkről beszélek most, nem a Krisnásokról... :D Ez egy csomó Bibliai igének ellentmond és értelmetlenné tesz egy csomó dolgot. Isten ember képében történt kereszthalála az idegenekért is történt? Vagy nekik külön krisztusuk van? Vagy ahogy a pápa mondja, aki lefeküdt az úgynevezett "tudósoknak" ha léteznek földönkívüliek, akkor ők a bűnön kívül állnak, lehetséges, hogy őket nem is kell megváltani?

2011. júl. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Tyler913 ***** válasza:
100%

ma 19:43

A kerdes nem a miert,hanem a miert ne?Miert ne teremthetett volna mas bolgon is eletet Isten?Kb. olyan ez,mint hogy Amerika felfedezese elott elkepzelhetetlen volt,hogy van egy foldresz a nagy vizen tul,egeszen mashogy fejlodott civilizacioval.Az indianokert nem halt meg Krisztus? Az o letuk nem log ki a Biblia kontextusabol?Kb. ilyen szintu dolog azzal ervelni,hogy azert nincsen elet,mert az ellentmondana a Biblianak.A Biblia egy adott korban irodott,egy adott kontextusban.

Azon filozofalni,hogy az idegenekert is meghalt-e Krisztus,raerunk akkor,ha talalkozunk veluk.

2011. júl. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!