Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hacsak valaki nem hisz az...

Hacsak valaki nem hisz az összes ismert vallás, összes ismert istenében máris részben ateista?

Figyelt kérdés

Egy keresztény hisz Istenben, de nem hisz Zeuszban, Vishnuban, Thorban, tehát ezen görög, indiai és germán istenek létezését ugyanúgy nem hiszi el, mint egy ateista.


Aki shintoista az hisz mindenféle kami-ban, de nem hisz a keresztény Istenben, vagyis a keresztény isten létezéséről ugyanaz a nézete, mint egy ateistának. És fordítva is: egy keresztény ugyanúgy nem hiszi el a sok japán kami létezését, mint egy ateista.


2011. júl. 28. 19:23
 1/8 Manesz ***** válasza:
72%
Nem részben ateista, az ateizmus alapja hogy semmi féle istenben, vagy istenségben nem hisz, csak azt hiszi amit lát és nem a mesekönyveket.
2011. júl. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

ugyan. 1 Isten van. (kúlturtorténeti éérdekesség a sok név. Mindenhol tudták:1 FŐ-ísten van, az istenek világában is!)

Hiszi Istent? Hívő. Nem hiszi? nem hívő.

Tagadja lépten-nyomon, károgva: ateista.

2011. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
*kultúrtörténeti érdekesség (ez is, ahogy leíram,mehehe)
2011. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sághegyi Csaba ***** válasza:
62%

Egyszerű a válasz. Az ateista szó jelentése: istentagadó. Aki valamilyen istenben hisz, az nem istentagadó, akkor sem, ha nem keresztény.

Az aktív ateisták nagyon skizo népségnek tűnnek nekem. Én meggyőződéses ateistaként éltem 18 éves koromig. Nem hittem, így érdeklődésem fókuszában más volt, nem Isten. A hangoskodó ateistáknak viszont egyfolytában Isten van az érdeklődésük fókuszában. Hivatkoznak a vallás nevében elkövetett szörnyűségekre, miközben az ő életükben soha nem történt ilyesmi. Akkor meg mit érdekli őket a hit? Csak nem egy ordítozó belső hang ellen harcolnak, ami hitre buzdítaná őket?

Jómagam azelőtt ufókkal foglalkoztam nagyon nagyon sokat. Mert ott láttam olyan felfedezési lehetőségeket, amelyek hasznosak lehetnek. Megvolt egy adott hitem róla, és arra irányult a figyelmem.

Szóval ateista és ateista között nagy különbség van. A valódi ateista nem érdeklődik a hit dolgai felől. Amennyit pedig 34 év alatt megtapasztaltam az emberek működéséből, az alapján feltenném a vagyonomat arra, hogy az aktív ateisták valójában hívők, akik ettől hülyét kapnak, ezért tagadják egyfolytában!

2011. júl. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bennem semmilyen belső hang nem ordítozik, csak az emberi butaság ellen harcolok, ráadásul kommunista is vagyok.
2011. júl. 28. 21:39
 6/8 Sághegyi Csaba ***** válasza:
45%

"Bennem semmilyen belső hang nem ordítozik, csak az emberi butaság ellen harcolok,"


Meddő harc, mert az emberek nem buták, hanem hülyék. Megvan a kapacitásuk a felismerésre, csak nem akarják. Inkább a boldogságod keresd. Meg hallgasd meg a hívők érvelését is, akadnak köztük intellektuálisak is ;)

2011. júl. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

23:22:"Meg hallgasd meg a hívők érvelését is, akadnak köztük intellektuálisak is"

Akadnak.Akadnak,igen. Nem ismerek egyetlen értelmes gondolkodót, egyetlen valamirevaló művészt, aki ne lenne hívő.

Bach minden műve végére írta, hálát adva Istennek:

Soli Deo Gloria-


Kérdező:"csak az emberi butaság ellen harcolok, ráadásul kommunista is vagyok."

-Jaaa, Kérdező, az más. Azt hittem ált.iskolás vagy,

azért kérdezel ilyen feltűnő orbitális tudatlanságot eláruló módon. De akkor jó harcolást önmagad ellen.


"Aki másokat ismer, okos.

Aki magát ismeri, bölcs.

Aki másokat legyőz, erős.

Aki önmagát legyőzi, hős."

Lao Ce

2011. júl. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Sintoista nem hisz a Kami-kban.

Japán Ateista ország. A Shinto vallás csak a régmúlt világ tisztelete nem több és a szokások tömkelege. A japán ember ugyan visz áldozati étkeket és tárgyakat az oltárhoz, de tudja hogy ezek a lények nem léteznek. Ez ott egyfajta szokás. Mint például itt a Karácsony, én is megtartom, de nem hiszek se Jézusban se Istenben. Japán a Tudományban hisz, nem a hókuszpókuszokban meg egyéb emberek által kitalált lényekben. Valamint Japán egyike a legateistább országoknak. Nem véletlen hogy nincsenek ott Jehova-k meg nem üvöltöznek a Tesco-ban hogy jön az Apokalipszis. :'DD Persze az is közrejátszik, hogy Japánban az emberek nagyon elfoglaltak, idejük sincs ilyen hülyeségeken agyalni, hogy van-e Isten vagy nem. Lefoglalja őket a munka és a technológiai fejlesztés. Itt az embereknek túl sok a szabadidejük ezért van, hogy mindenki a vallással van elfoglalva. Ezért lenen jó elsajátítani a japán identitást, foglalkozz hasznos dolgokkal, ha uncsizol legyen értelmes hobbid, ne azon agyalj hogy mi van Odaát meg hogy melyik az igazi Isten. Ha meghalsz és van Isten max bocsánatot kérsz, hogy bocsi hogy nem hittem benned.

2015. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!