Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bibliai állítás - és a mai...

Bibliai állítás - és a mai tudásunk szerinti valóság. Mik azok a pontok, amiben a kettő eltér, és a tudomány javára?

Figyelt kérdés

Tehát ilyesmire gondolok, amire logikusan válaszolni lehet, és talán még alá is támasztható. Példa:

'Minden ember Ádám és Éva idején, és utána még jóval testvérházasságokat kötöttek, gyermekek születtek belőle genetikai torzulás nélkül.' - Ennek ellent mond, hogy a rokonházasságokból beteg gyerekek születnek, és nem jó vegyíteni az azonos génállományt."

vagy:

'számolás alapján kb. 6000 éves a Föld' - de jóval 6000 évvel korábbról is vannak leletek. Sőt sokkal korábbról is.


Ilyenekre lennék kíváncsi. Nem provokációjelleggel, tényleg nem szeretnék belőle vitát hívók és nem hívők között. Csak összeszednék az ilyen ellentmondásokat, hogy egy helyen lássam őket és a cáfolatukat.


2011. júl. 29. 12:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat: Több link már elévült, szóval azokat nem tudtam már elolvasni, amit lehetett, viszont igen.


tegnap 13:50 konkrétan nem tudom, mire gondolsz. Túl nagy volt a bárka, hogy felépítsék? Vagy túl sok az állat (nőstény+hím) fajtánként, hogy beférjen?


tegnap 21:57

Ha nem testvérházasságok voltak, akkor mik?


tegnap 23:06

Mindjárt felteszem a kérdést, ha valaki nem előzött meg.


tegnap 23:18

köszi, a videókat majd már csak holnap tudom megnézni, de jó, hogy belinkelted nekem.

2011. júl. 30. 23:22
 12/23 anonim ***** válasza:

A Noé bárkáját illetően ahogy már említettem több ellentmondás is van. Ezeket most így kapásból nem tudom felsorolni, mert magyarázat is kell hozzá, ezt meg időbe telik összeállítani. Addig is bevezetőként amit a Noé bárkájával kapcsolatban "tudunk":


[link]

2011. júl. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Ha bebizonyosodna, hogy Noé története nem helytálló, akkor Jézus Krisztus szavahihetősége is erősen megkérdőjeleződne, mert ugyanis az Újszövetségben hivatkozik Noéra. Konkrétan erről van szó (Újszövetség, Lukács 17 – Az Emberfiának eljövetele):


“A Emberfiának az eljövetele


Ezután a tanítványokhoz fordult:

“Jönnek napok, amikor szeretnék látni az Emberfiának egyetlen napját, de nem fogjátok látni. Mondják majd nektek: Nézzétek, itt van vagy amott. De nem menjetek el, ne fussatok oda! Mert ahogy a cikkázó villám az ég egyik szélétől a másikig villan, úgy jön el azon a napon az Emberfia is. Előbb azonban sokat kell szenvednie, és el kell tűrnie, hogy ez a nemzedék megvesse. És mint Noé korában történt, úgy lesz az Emberfiának idejében is. Ettek, ittak, házasodtak, férjhez mentek egészen addig a napig, amíg Noé be nem szállt a bárkába. Akkor jött a vízözön és mind elpusztította őket. …” ”


Nem hiányzik az utalás Noéra Máté esetében sem (Máté 24 – Felhívás az éberségre):


“Felhívás az éberségre


Azt a napot és órát azonban nem tudja senki, még az ég angyalai sem, csak az Atya. Az Emberfiának eljövetelekor úgy lesz, ahogy Noé idejében történt. A vízözön előtti napokban ettek-ittak, nősültek, férjhez mentek egészen addig, amíg Noé be nem ment a bárkába s jött a vízözön és el nem sodorta mindnyájukat. …”


Elsőnek vegyük a következő kérdést:


Ha egyedül Noé nyolc tagú családja (Péter apostol I. levele, 3) maradt életben és gondolom ő fehér ember volt, akkor honnan vannak a mai feketék? Az Újszövetség szerint Noé Ádám és Évától számítva a tizedik generáció volt (Újszövetség, Lukács 3 – Jézus családfája).

Idézek Péter apostol leveléből (Krisztus példája):


„ ... Ezek egykor engedetlenek voltak, amikor Noé idejében az Isten türelmesen várt, amíg a bárka elkészült, amelyben csak néhányan, mindössze nyolcan menekültek meg, épp a víz által. ...“

2011. júl. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nem testvérházasságok voltak, akkor mik? "


Az emberi faj fizikai valójában már Ádám és Éva előtt is létezett, de akkor még nem számítottak embernek a mai értelemben. Emberré a Biblia szerint akkor lettek, amikor Isten a saját lelkét lehelte bele Ádámba, majd "az oldalbordájából"formált neki társat, azaz Ádám szellemi lényegéből vett, hogy a lelkük egylényegű legyen.


A héber nyelv a készít, csinál szót használja először, amikor Ádámot megformálja az Úr majd a teremt szót, amikor a lelket lehelte belé. Miért fontos ez? Írtam korábban az első napok időszámításáról, hogy más mint a történelmi idő. Nos, senki nem tudja, Ádám "készítése" mennyi időt (évmilliók?) vett igénybe. Csak annyit tudunk hogy onnantól lett döntésképes ember, hogy Isten a lelkét adta belé. Érdekesség: az írásbeliség kezdete,a kultúra hirtelen, robbanásszerű fejlődése is erre az időre esik.


Összefoglalva: emberi faj biológiailag létezett, szaporodtak is egymással. De lényegében emberré akkor lettek, amikor a szellemben teremtett Ádám és Éva lelke a biológiai emberrel egybefolyt (Látták hogy meztelenek vö.nincs testük, mert szellemi lények, de Isten állatbőrökből ruhát csinált nekik.) Ez nagyon szép szimbolikus leírása annak, hogyan lett a majomszerű főemlősből EMBER aki zenét szerez és gyönyörködik a naplementében.És hogyan forrt ez egybe az állati természettel. (mert mást is szoktunk csinálni ugyebár...)


Tisztelettel,

Freya

2011. aug. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Úgy látom, a Bibliai magyarázatoknak se szeri száma. Kedves kérdező! Én nem írok le újat, mert nekem az a legszimpatikusabb, amit leírtál, vagyis a testvérházasságos. Tudni kell, hogy a testvérházasságból fakadó betegségek nem a vérfertőzés tényéből fakadnak, hanem ennek genetikai háttere van. Annyiról van szó, hogy a közeli rokonok DNS-e nagyon hasonló, ugyanazok a hibák lappanghatnak bennük, és így ha egymástól születik gyerekük, az sokkal nagyobb valószínűséggel lesz a hibás DNS szakaszokra homozigóta. Tudni lehet, hogy a hibás, betegséget okozó gének létrejöttéhez idő kell, nem is kevés. Főleg, ha a halálosakat eleve bele kell kalkulálni, ez még több idő. Szóval közvetlenül a teremtés után szerintem volt bőven idő, hogy az emberek eléggé elszaporodjanak. A mitokondriális DNS vizsgálatok is egyetlen közös anyáig visszavezethetők (nyilván akkor lenne hiteles, ha a világ összes emberével megcsinálnák, de megelégedtek néhány különböző rasszú, bőrszínű, más kontinenseken élő emberrel). Ez eléggé tudományos eredmény, a Biblia mellett, úgy is hívják az illető nőt, hogy mitokondriális Éva (persze ennek vannak buktatói, Wikipédián olvasható, de ha az evolúció elméletet nézzük, ott az is evidencia, hogy nem csak minden ember, de minden élőlény is közös őstől származik). Tehát a "vérfertőzős" elméletet nem tartom megalapozatlannak, csak annyi a kikötés, hogy teljesen tökéletes DNS-ből kellett kiindulni.
2011. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat. Néhány kérdés, gondolat akkor még, ami foglalkoztat:


07-31 19:51

„akkor honnan vannak a mai feketék?”

Noé története után leírja a Biblia, hogy melyik fiától milyen „nemzetek” születtek.

Mózes 1. könyve 10,1-10,32

Itt ugyan nem sorolja bőrszín szerinti rasszokra, de 1-2 népcsoportra ráismersz. Nem mondom, hogy ez így van, és furcsa is lett volna, ha mindenféle bőrszínű gyerekek születnek egy bőrszínű emberektől, de az általános magyarázat ez.


08-01 19:25 Freya

„az írásbeliség kezdete,a kultúra hirtelen, robbanásszerű fejlődése is erre az időre esik.”

Melyik történelmi emléktől számolva? Mert én robbanásszerű fejlődést inkább Mezopotámia, Egyiptom környékén „láttam”. Magas szintű kultúra mindkettő, ahhoz képest, hogy milyen régen volt, és milyen „közel” a tudomány szerinti ősemberekhez.


Bocsi, az utolsó bekezdést nem egészen értem.

„emberi faj biológiailag létezett” „emberré akkor lettek, amikor a szellemben teremtett Ádám és Éva lelke a biológiai emberrel egybefolyt”

- ha voltak más emberek is, velük szaporodtak, azok méhükbe már az értelemmel megáldott fiakat és lányokat fogadtak, így ébredt értelemre az egész emberiség

„nincs testük, mert szellemi lények”

- akkor úgy kell elképzelni, mint a mai értelemben vett szellemet, kísértetet? Egy légnemű, talán csak füstként jelenlévő, de alakra mégis jól kivehető forma, amiben ők éltek?

„hogyan lett a majomszerű főemlősből EMBER”

- és Ádám és Éva akkor végigjárta az evolúciót, vagy a mai emberformával vegyültek az előemberekkel, ősemberekkel, vagy Isten olyan testbe helyezte belé őket, mint azok?


23:25

mitokondriális Éva (persze ennek vannak buktatói, Wikipédián olvasható)”

Elolvastam, mivel említetted.

2011. aug. 5. 10:04
 17/23 Sághegyi Csaba ***** válasza:
2011. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
10%

Az embereket eredetét nem 2 emberre lehet visszavezetni hanem többre. Szóval itt is bukott ádám és éva elmélete.


Amúgy vicces az hogy először a vallás nem akartam elfogadni az evolúciós tényt hogy a makiktól származunk mostanra meg szépen átalakították a szöveget arra hogy "persze ádám és éva elött is voltak csak őket még nem tekintették annak csak miután..." siralmas.

2011. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
ma 16:14 nem néztem végig, de belelapoztam, és valami vallásos előadássorozat 1. részében épp láttam ezeket. De pont ugyanazokat, színtisztán. :D
2011. aug. 6. 20:43
 20/23 anonim ***** válasza:

A természet - tudományok tanulása mellett olvasd el a Bibliát is. Az Ó – testamentumi leírásokban nagyon sok érdekes „üzenetet” találsz, amelyet össze lehet vetni a tudomány mai állításaival. (Az Új – testamentumi rész csak Jézus életével foglalkozik. Az a keresztény hívőknek érdekes, mert a vallásuk kiinduló pontjának Jézust választották és hisznek is benne.)


- Testvér házasságok: lehetséges volt, mert Isten azt mondta az embernek, hogy „heted íziglen” büntet. Szerintem ez a génekre is igaz. A 8. generációtól már nincs torz szülött gyerek. Ma is így van, időben távoli rokonoknál („szépapától” feljebb) már nincs korcsosulás. Egyébként Séth ágán szaporodtunk el a Földön.


- Föld kora: Jézus nemzetség táblázata alapján „számolható” ki

1. Ádámtól - Ábrahámig: 1948 év,

2. Ábrahámtól – Jézusig: 5040 év,

(mert az Isten, amikor Ábrahámnál volt, azt mondta, hogy az isteni lélek ne legyen 120 évnél tovább az emberi testben, mert az csak „por” - 42 generáció, maximum 120 évvel számolva!)

3. Jézustól – napjainkig: 2011 év.

Összesítve: 8999 év.

A hívők között vannak, akik azt mondják, hogy a teremtés 7 napja, naponként 1000 évnek felel meg, így kijöhet 15.999 év is!


A Tudomány pedig azt állítja, hogy a Földünk 4,5 milliárd éves.


No, akkor vagy az Isten, vagy a Tudomány téved!


Az utóbbi próbál újabb és újabb bizonyítékokat keresni, amivel meghatározható a keletkezés időszaka. Az Isten meg visszajöhetne a Földre és elmondhatná az embereknek a valóságot.


Én is kíváncsi voltam néhány érdekes leírásra az Ó – testamentumból és saját elképzelést alkottam:


- a Föld valóban teremtett bolygó, mert a Kepleri törvények bolygó „kialakulási” elmélete alapján a Naptól mért távolság duplázódik és a Föld „kilóg” ebből a sorból, több milliárd év alatt nem hűlt ki, valószínű nukleáris anyag van a magban, réteges felépítésű.


- az Isten Ádámot és Évát teremtette, Jézust valamilyen oknál fogva már csak klónozta,


- amikor Ábrahámnál látogatást tett, hárman voltak és a középső volt Isten, tehát több Isten létezett,


- mikor Mózes „felment” Istenhez a táblákért, negyven napig nem tért vissza, és amikor visszatért „sugárzott az arca”,


- Isten azt mondta az embereknek, hogy ne építsen neki „földi házat”, mert nem abban lakik. Villámlás és füstoszlop kíséretében jelent meg, valószínű űrhajón élt. Istent és az angyalokat a korabeli festményeken glóriával ábrázolják, ami lehetett az űrhajós öltözet „sisakjának” kontúrja is.


- Ezékiel próféta könyvében egy különleges repülő szerkezetet ír le, ami a mai helikopter sokkal modernebb változata is lehetett! (A pap - neveldékben Ezékielt 22 éves kor után engedték tanítani, mert akkor kezdték el megérteni a jelöltek a mondandóját.)


- Az Új – testamentumban a János jelenései a legértékesebbek, ahol tisztán és világosan leírja, hogy a világvége „égés lesz”, valamint az időpontját is megfogalmazza – a Tudomány is azt vetíti előre, hogy kb. 4 milliárd év múlva a Föld belezuhan a Napunkba és minden elég.


A Tudomány mai eredményeit vesd össze a Biblia üzeneteivel és nagyon meg fogsz lepődni a következetéseiden!

2011. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!