Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy rakás dolog mellett amit...

Egy rakás dolog mellett amit nem értek a Istenhívők felfogásában van egy, ami abszolúte teljesen magas: mivel magyarázzák a dinók létezését és egyéb teljesen nyílvánvaló bizonyítékokat az evolúcióra?!?

Figyelt kérdés
Meg egyébként is: ti komolyan gondoljátok ezt a Biblia dolgot? A vallás egy olyan dolog amivel évezredek óta sikeresen manipulálják az embereket, akik marha módjára bekajálnak mindent ami Isten neve alatt fut. Nem veszik észre a hívők??
2011. aug. 7. 21:33
1 2 3 4
 11/40 Sághegyi Csaba ***** válasza:
30%
Nem mintha választ várnál, mert azt hiszed, hogy tudod. De azért itt egy link: http://www.youtube.com/watch?v=aurGZcrNQKw&feature=player_em..
2011. aug. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Azért remélem eldönthetem én, hogy várok-e választ vagy sem. És talán azért tettem fel ezt a kérdést, mert nem tudom...?! Na lényegtelen, köszi a linket!
2011. aug. 8. 01:26
 13/40 anonim ***** válasza:
83%
Én azon akadtam ki amikor egy JT azt mondta nekem hogy soha nem találtak egyértelmű bizonyítékot a dínók létezésére és egyben sem találtak sohasem dínószaurusz csontot. Persze szerintem nincs olyan konkrét bizonyíték az evolúcióra amivel végleg el lehet dönteni hogy az igaz (szerintem), de azért ez felháborító hogy a fanatikus hívek mindent elhosznek amit a vallásuk tanít és nem kérdőjelezik meg.
2011. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt megjegyzem hogy régebben sokat foglalkoztam dínószauruszokkal és sok könyvet olvastam. Sok bizonyíték van hogy léteztek dínók, ennek nyugodtan utána lehet nézni.


(Eléggé érdekes és izgalmas amúgy dínókkal kapcsolatos dolgokkal foglalkozni.)

2011. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 pelgrim ***** válasza:
65%

Az a rakás elég nagy lehet, mert sokféle Istenhívő van. Vannak akik szigorúan ragaszkodnak a Biblia szövegéhez, és vannak akik elfogadják, hogy a Biblia egy része értelmezésre szorul. És vannak akik őszintén kutatnak az igazság után.


Ez utóbbi Istenhívő kutatók belátják, hogy Isten nem egy valaki, mint ahogy mi egy valakit ismerünk, hogy Isten nem teremtett semmit, hanem mindenné fejődött tehát nem azt, hogy Isten nem létezik, hanem azt hogy a fejlődés Isten.


Tudják azt hogy a dinók Isten fejleményei voltak, és azt is, hogy az ember Isten legelőbbre haladt fejleménye itt a Földön. Ugyanakkor tudják azt is, hogy Isten a fejlődésnél is minden tekintetben több.


Nem tagadják tehát, hogy Isten létezik, de nem hagyják másokra, hogy előírják nekik, hogy mit higgyenek.

2011. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
47%
Lehet hogy marha módjára bekajáltad az evolúciót? Mivel a tudás nagyon kicsi részét birtokoljuk,ezért simán lehetséges,mert semmiből nem lesz semmi,de ezt egy laza ugrással átlépjük akkor pedig az élettelen dologhoz jutunk amiből nem lesz élő, aztán ha mégis valami maszatolás után eljutunk,hogy na akkor van élet,de honnan jön az információ, a szaporodásról nem is beszélve.Tehát Te is hívő vagy, csak te az evolúcióban hiszel,ami egy elmélet és nem tény,csak elhitted egyetlen lehetséges valóságnak. De mivel Te feltetted ezeket a fontos kérdéseket, elméleti síkon feltételezheted mondjuk,hogy van Isten esetleg, és szólni akar az emberhez. Miért nem kérdezed meg tőle? Ha Ő létezik akkor válaszolni fog mert személyes kapcsolatot szeretne, a Biblia szerint,és ezzel csak nyerhetsz. Ha meg nem létezik nem veszíthetsz. Ennyi,de amíg nem próbáltad ne ítélkezz az emberek felett.
2011. aug. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 eric_one ***** válasza:
77%

"Lehet hogy marha módjára bekajáltad az evolúciót?"


:DDDDDDDD


Ez marha jó volt!

2011. aug. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
A tényeket tekintve nem tudom melyik a nagyobb marhaság: hinni az evolucióban, vagy hinni a Bibliában. De végül is tök egyértelmű hogy mindannyian Ádámból meg Évából pattantunk ki, és hogy volt egy bárka amin Noé megmenekítette az állatvilágot...
2011. aug. 8. 22:50
 19/40 Tyler913 ***** válasza:
48%

Jaj szegény virágom...Ismét egy igazi Tudományhívő,aki úgy gondolja,feltalálta a spanyolviaszt.Az a legkomolyabb,hogy lefogadom,sz.rt se tudsz az evolúcióról,csak dobálózol az olyan szavakkal,hogy "tények","bizonyított","tudományos",stb.A hívők persze mind hülyék,akiket évezredek óta manipulálnak,elszedik a pénzüket a gonosz papok,de bezzeg Te,a felvilágosult értelem átlátsz a szitán...

Inkább azt javasolnám,hogy vegyél vissza egy kicsit,és több alázattal a szívedben beszélgess el egypár hívővel,lehetőleg értelmiségiekkel.És mivel nemcsak a keresztyéneket marháztad,hanem gyakorlatilag minden vallásost,akkor már folytasd a kört,és beszélgess muszlimokkal,buddhistákkal,hindukkal,stb.És ha mindezek után már van némi első kézből származó tapasztalatod,akkor beszélhetünk az egészről komolyan.Mert addig kb. olyan,mintha egy vaknak magyaráznék a színekről.

2011. aug. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 Vree ***** válasza:
72%

Úristen kérdező, te se vagy egy észlény. Az egy dolog, hogy a hívők megeszik, amikor azt magyarázzák nekik hogy az evolúció az egyetlen probléma, de hogy te is ezzel jössz...Te most nem-hívő vagy, vagy csak az ateistákat akarod lejáratni?


Az evolúció miért bizonyítaná hogy nincs isten? Max azt bizonyítja, hogy teremtés könyve nem igaz vagy nem szó szerint igaz. Az egy dolog hogy a fundamentalistákat esetleg ez zavarja, de aki azt mondja hogy a Bibliában semmi nem képletes és minden szó szerint úgy történt, az amúgy is egy kicsit fura és egy csomó tudományos dologgal ellenkezik.


És ha kiderülne, hogy az összes leletet, DNS-mintát, állatfajok közti viszgálatot és hasonlót a Nagy Evolucionista Összeesküvés gyártott (igen, ők változtatják meg az állatok felépítését és paktálnak le az UFÓkkal is - ne hagyd magad átejteni, maradj éber!), még akkor is maradna vagy ezer másik pont ahol a tudomány és a Biblia nem egyezik, vagy ahol filozófiai alpon az egész istenhittel lehetne vitatkozni. Ha már ilyen erőszakos ateista akarsz lenni, legalább tanulj meg rendesen érvelni.

2011. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!