Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy rakás dolog mellett amit...

Egy rakás dolog mellett amit nem értek a Istenhívők felfogásában van egy, ami abszolúte teljesen magas: mivel magyarázzák a dinók létezését és egyéb teljesen nyílvánvaló bizonyítékokat az evolúcióra?!?

Figyelt kérdés
Meg egyébként is: ti komolyan gondoljátok ezt a Biblia dolgot? A vallás egy olyan dolog amivel évezredek óta sikeresen manipulálják az embereket, akik marha módjára bekajálnak mindent ami Isten neve alatt fut. Nem veszik észre a hívők??
2011. aug. 7. 21:33
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Ti most halál komolyan elhiszitek hogy Isten teremtette a világot vagy csak osztani próbáltok? :D Neeeem, szerintem csak okoskodni akartok. Mert értelmeset kedves ma 23:19 neked sem sikerült kinyögnöd. Akkor már inkább Vrí válaszára szavazok. (Habár most komolyan megkérdezem tőled hogy te azt hiszed hogy Isten csinált mindent, neki köszönhetjük a nagy eszünket, a jó természetünket, meg minden szart?)
2011. aug. 8. 23:54
 22/40 Vree ***** válasza:
66%
xD Kedves vagy, de én komolyan kritizálni akartalak. Szerintem csak ártasz vele, ha nem érvekkel vitázol, és eleve úgy állsz hozzá a beszélgetéshez hogy minden hívő bolond és csak beszólni érdemes nekik. Ezzel csak azt az érzést erősíted bennük hogy minden nem-hívő nagyképű, arrogáns, beképzelt, és amúgy sem tudja rendesen megindokolni amit gondol.
2011. aug. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 Tyler913 ***** válasza:
70%

tegnap 23:19 vagyok

Nem igazan lehet semmi ertelmeset mondani egy olyan embernek,aki nem ervel,es nem nyitott semmifele diskurzusra.Te eleve eldontotted,hogy minden hivo hulye.Marpedig igy nincs ertelme vitanak.

Igaza van Vree-nek,tisztara olyan,mintha csak az ateistakat akarnad lejaratni.Sok normalis,tisztesseges,tudomanyokhoz,filozofiahoz erto,ill. nyitott ateista van,akikkel lehet ertelmesen vitatkozni,mert nem lekezelo folennyel allnak a masik felhez,hanem ugy,hogy lehet,neki van igaza.Ki tudja?Es ezek iskolazott,egyetemet vegzett,tudos emberek.

Rolad viszont leri,hogy egy muveletlen taho vagy,de valami miatt azt hiszed,tudsz valamit a vilagrol,es hogy itt az ideje osztani az eszt.Ezert irtam,hogy inkabb muvelodj meg egy kicsit,tanulj alazatot,vitakulturat,tanulmanyozd a vallasokat akkor is,ha nem hiszel bennuk,es legyel nyitott arra,hogy nem biztos,hogy az elofelteveseid helyesek.Mert ez az alapja a tudomanyos gondolkodasnak,amit elvileg olyan nagyra tartasz.Ha ezt nem teszed meg,es tovabb ontod a hulyesegeidet,raadasul ilyen szanalmasan primitiv stilusban,nem fog komolyan venni senki,se itt,se a kulvilagban.Udv.

2011. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim válasza:
40%

Kedves kérdező! Nem tudom, hogy mennyire néztél utána, de az Egyház elfogadja az evolúció elméletét. A Biblia nem részletezi, hogy melyik állat után melyik jelent meg, de nagyban átfedi a evolúciós történeteket ( pl. először a vízi állatok jelentek meg, aztán a szárazföldiek, végül pedig az ember...)

Jah és tudod a majmok és az ősemberek közt még mindig van 1 lyuk, amiről nem tudnak semmit a tudósok. És azt mivel magyarázod, hogy rengetek tudós mélyen vallásos? Tök mindegy, hogy most melyik vallásról beszélünk...de vallásosak.

2011. aug. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim válasza:
46%

Ez a wikipediaról van, csak mert szóba hoztad Noét is:

Bibliakritikai nézőpont [szerkesztés]


A Bibliában elbeszélt történethez hasonló történeteket ismerünk a sumer mitológiában, ahol a történet arról szól, hogy Isten hogyan figyelmeztetett egy ácsot, hogy építsen egy hajót amelyen túlélheti a közelgő vízözönt. További hasonló árviz-bárka történeteket találhatunk szinte a világ összes népeinél.

Tudományos vizsgálata [szerkesztés]

Régészeti kutatások [szerkesztés]


1300-ban Marco Polo naplójában beszámolt az Ararát hegyen levő Noé bárkájáról, állítólag látta is.


1840. július 2-án egy erős földrengés volt a hegy környékén és állítólag akkor az emberek egy hatalmas hajó orrát látták kiállni egy gleccserből. Egy török kutatócsoport indult az eset kivizsgálására és állítólag meg is találták a hajószerű roncsot, sőt három helyiségébe be is tudtak menni.


1955-ben, Fernand Navarra francia felfedező mászta meg az Ararátot és állítása szerint leszedett a hajóról egy darab fát. Ezt a darab fát több laboratórium is megvizsgálta és a radiokarbon kormeghatározás szerint a fa 1230 éves körüli volt, így nagy valószínűség szerint nem a Noé bárkájából származó anyag volt.

Geológiai kutatások, bizonyítékok [szerkesztés]


John Whitcomb és Henry Morris amerikai professzorok kiadtak egy könyvet Genesis Flood (A bibliai Özönvíz) címmel, amely szerint a Föld jelenlegi geológiai arculatát egy világméretű vízkatasztrófa, mégpedig a Bibliából ismert Özönvíz alakította ki. Szerintük ezzel megmagyarázható az ősmaradványok jelenléte a mélyen fekvő földrétegekben és a különböző tengeri élőlények fosszíliái a magas hegycsúcsokon.

2011. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
50%

"Ti most halál komolyan elhiszitek hogy Isten teremtette a világot..."


Te meg halál komolyan elhiszed, hogy mindez a "véletlen" vagy a "szükségszerűség" műve?!

"Teljesen nyílvánvaló bizonyítékokról" regélsz, de melyek is ezek? Mi az, amit nem lehet egyértelműen az intelligens teremtéssel is magyarázni?


Nagy tévedés, semmi sincs, ami "egyértelműen" csak a kémiai és a biológiai evolúciót támogatja, sokkal inkább az tűnik ki az egészből, hogy intelligenciának is köze volt a dologhoz.


[link]


Többek között található e cikkben egy törzsfa a sok-sok törzsfa variáció, elképzelés közül, melyet alaposan át kéne tanulmányozni, mielőtt elhamarkodottan rossz következtetésre jutnánk!

2011. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

"Mi az, amit nem lehet egyértelműen az intelligens teremtéssel is magyarázni?"


Ezt fordítva is lehet kérdezni.Mi az amit lehet?



"Nagy tévedés, semmi sincs, ami "egyértelműen" csak a kémiai és a biológiai evolúciót támogatja, sokkal inkább az tűnik ki az egészből, hogy intelligenciának is köze volt a dologhoz"


Ugyanígy nincs bizonyíték "isten" létezésére sem.


" [link]


Többek között található e cikkben egy törzsfa a sok-sok törzsfa variáció, elképzelés közül, melyet alaposan át kéne tanulmányozni, mielőtt elhamarkodottan rossz következtetésre jutnánk!"


Az értem.hu egy áltudományos oldal, miért mindig onnan kell linkelgetni.Az értem.hu bebizonyította számomra hogy nem ért semmit.

2011. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Istenem, ha ezt a kérdést ezen az oldalon nem válaszolták már meg hatmilliószor...
2011. aug. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:42


Kicsit túlzásba estél, azért nincs az még hatmillió... :)


Evolúció:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=124&kere..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=93&keres..


Dínók:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=124&kere..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=93&keres..


A kérdezőnek: Jó olvasgatást kívánok.

A többi kérdésed nem elég konkrét a keresőprogramhoz, de kulcsszó alapján próbálkozhatsz.

2011. aug. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

"Az értem.hu egy áltudományos oldal, miért mindig onnan kell linkelgetni.Az értem.hu bebizonyította számomra hogy nem ért semmit."



Na ez a tekintélyre való hivatkozás ostoba példája! Ahonnan én hivatkozok, az mind dilettáns, ostoba emberek oldala, de persze semmiféle válasz nincs magára a témára.

Meglepődsz még, mikor kihúzod a fejed a homokból!

2011. aug. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!