Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik a világ számotokra...

Mulder614 kérdése:

Melyik a világ számotokra legelfogathatatlanabb vallása?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 06:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
70%

Pl. a Hit Gyülekezetét nem tartom vallásnak, mert Demján átveri a "népét", magát istenítteti.

A szcientológia pedig... szóval manipuláló, pszichés terror...

2011. szept. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
82%
Katolikus, iszlam, Buddhat fogadom el, mint igaz tanitasokat, tehat a tobbit nem.
2011. szept. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
89%
Az erőszakosan térítőket
2011. szept. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 eugenica ***** válasza:
54%
Az összes !
2011. szept. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%
Szcientológia elsősorban,majd Hit Gyülekezet és a Jehovások.
2011. szept. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%
én el tudom fogadni az összes vallást, de ez a hit gyülekezet nevü akármi gyomorforgató :(
2011. szept. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
35%

materialista tudomány ahogy szentháromságában


Descartes (racionalitás)

Bacon (empirizmus)

Darwin (szimpla-bornírtság)


Megjelenik és elpusztítja az emberi civilizációt.

2011. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%

Nekem szinte minden vallásban van olyan tanítás, amit teljesen elfogadok és olyan is, amit képtelenségnek tartok. Ezért nem konkrét vallásokra mondom, hogy elfogadhatatlan, hanem azokon belül az egyes tanításokra. Amit abszolút nem tudok elfogadni, az az, ha egy vallás azt tanítja, hogy csakis az az egyetlen igazi vallás, és aki másban hisz, az pokolra jut/elkárhozik/megsemmisül vagy ami tetszik. Beképzeltségnek tartom ezt a "rajtam kívül mindenki hülye, mert nem tudják, hova kell tartozni" filozófiát. Szerintem több út vezet Istenhez.

Egyébként az én istenképemhez a keresztény istenkép áll a legközelebb, de 100%-ig a Bibliára alapozva, nem pedig arra, amit az egyes keresztény egyházak hozzáadtak vagy elvettek.

2011. szept. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
87%

Számomra egyik sem.


Megtűrhető, maximum, mint életfilozófia, de vakon tántorogni, mert a vallás ezt követeli, elfogadhatatlan.

2011. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
33%
Számomra az iszlám. Annál kirekesztőbb, kizárólagosabb brutálisabb nincs. Mint annó a kereszténység. Azzal a különbséggel, hogy azóta azt pacifikálták. A sivatagi monoteista vallásokra úgy általában jellemzőek ezek, undorítóak. Becsületgyilkosság, terrorizmus, nők/gyerekek csonkítása, gyűlöletbeszéd, uszítás, a kitérők/mások megölése mind-mind az iszlám része.
2011. szept. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!