Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Könnyező szobrok, képek -...

Könnyező szobrok, képek - lehet, hogy nem a világ fájdalma miatt könnyeznek?

Figyelt kérdés

Első körben: tegyük fel, hogy vallásos emberekről van szó, akik jelentőséget tulajdonítanak ezeknek a tárgyaknak. Tegyük fel, hogy néhány eset nem csak szemfényvesztés.


Nem lehet, hogy ezek a könnyek nem a világ fájdalma miatt folynak, hanem azért, mert a szentek így próbálnak üzenni, hogy ne imádkozzunk hozzájuk? Hogy azért sírnak, mennyi lélek veszik el emiatt?


Tisztában vagyok vele, hogy a szentek tisztelete nem keverendő össze a bálványimádással, de a külsőségek olyan szinten arra hajaznak, arról nem is beszélve, hogy az egyszerű emberek közt rengetegen vannak, akik nem tesznek különbséget... Azzal is tisztában vagyok, hogy a szenteknek eredetileg közvetítő szerepet szántak, azt viszont sajnos látom, hogy átestek a ló másik oldalára.


Egyáltalán az ember milyen jogon aggat címeket valakire a halála után? Mindenen, csak azon nem múlik, hogy az illető a mennybe került-e, vagy sem, mi pedig nem tudatjuk.


Talán nem lep meg, hogy elsősorban hívők válaszát várom.


2011. aug. 25. 01:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs. A "szentek" (akikről sokszor nem is tudjuk mennyire voltak valójában szentek, hisz csak egy titulust adtak rájuk, ebből következően az sem biztos hogy üdvözültek) nem üzennek. Nem ők vezetnek. A Biblia is úgy fogalmaz ezekről a szobrokról/bálványokról, hogy szemük van de nem látnak, fülük van de nem hallanak... [Zsoltárok 115,5-7].

Egy az Út, Jézus, Senki sem mehet az Atyához csak Őáltala. Jézus az Út, amelyen a Szent Szellem vezet, amelynek a végén meglátjuk az Atyát.


Nem szobrok mondják majd meg neked mit cselekedj és nem is üzennek, ez okkultizmus.

2011. aug. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
A bálványok örömükben sírnak, mert sok lelket szereznek a sátán szolgálatára.A Bibliában sehol sincs leírva, hogy az embernek hatalmában állna bárkit is szentté nyilvánítani. A "szentekről/nek" szobrot emelni, pedig nem isteni, hanem emberi, vagy még rosszabb. Sajnos a másik oldal gondoskodik róla, hogy ezek a szobrok minél nagyobb bálvánnyá legyenek, így könnyeznek, véreznek, sok lelket buzdítva arra, hogy ne Istenhez Imádkozzanak, hanem elhunyt emberekhez. Bálvány imádás a Mária kultusz is. A legnagyobb bálványok egyikét belőle csinálták. Pedig ő is csak egy ember volt. Jézus szemében is egy volt közülünk, Isten gyermekei közül. Az őt követőket nevezte testvéreinek és anyjának.Máté 12:48 "46Mikor pedig még szóla a sokaságnak, ímé az õ anyja és az õ testvérei állanak vala odakünn, akarván õ vele szólni. 47És monda néki valaki: Ímé a te anyád és testvéreid odakünn állanak, és szólni akarnak veled. 48Õ pedig felelvén, monda a hozzá szólónak: Kicsoda az én anyám; és kik az én testvéreim? 49És kinyujtván kezét az õ tanítványaira, monda: Ímé az én anyám és az én testvéreim! 50Mert a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát, az nékem fitestvérem, nõtestvérem és anyám."
2011. aug. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!


A bálványimádást önmagában a fogalmánál kell keresnünk. Bálványimádás az, ha bizonyos teremtett dolgot nem a megfelelő módon csinálunk vele valamit.


A szentek tisztelete kb. ott kezdődik és egyúttal fejeződik be, hogy közbenjárnak Krisztushoz. Ennek egy nagyon de nagyon hosszú téma. A szentekhez való imádság lényegi formulája: Ora XY pro nobis! (Könyörögj te XY [Istennek] érettünk).


"Egyáltalán az ember milyen jogon aggat címeket valakire a halála után? Mindenen, csak azon nem múlik, hogy az illető a mennybe került-e, vagy sem, mi pedig nem tudatjuk."


Úgy tudhatjuk, hogy a szentek többsége mártíromságban (vértanúhalálban) halt meg a hitért, vagy életszentségében szentelődött meg. De ez is olyan vita, amelyet nem érdemes itt ebben a közösségben tárgyalni...

2011. aug. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"s nagy jeleket tesz, annyira, hogy tüzet is hoz alá az égből a földre, az emberek láttára.

És elhiteti a földnek lakosait a jelekkel, a melyek adatának néki, hogy cselekedje a fenevad előtt; azt mondván a föld lakosainak, hogy csinálják meg a fenevadnak képét, a ki fegyverrel megsebesíttetett vala, de megelevenedett.

És adaték néki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, és azt mívelje, hogy mindazok, a kik nem imádják a fenevad képét, megölessenek,"


Mert a kígyó az édenben beszélt, az még nem szent dolog.


Mert egy kődarab, mely ábrázol egy olyan embert, kit fogalmunk sincs, hogy hogy nézett ki könnyezik, attól még nem szent dolog. Ki ki döntse el, hogy elhitetés-e.

Az édenben Ádám elfordult Istentől, hogy egyik teremtményében a gyümölcsben higyjen, hogy őt felemeli. Ettől nagyobb bűnt ember el nem követhet. Ha csináltok valamit, abból, amit Isten csinált, hiszen minden Istentől teremtetett (kő, mész, fa...) és leborulva segítségét kéritek, nem tesztek különb dolgott attól, ami az első és legnagyobb bűne volt az embernek.


Üdv: én lászló

2011. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%

Ez rossz érvelés. Ha azt hisszük, hogy a kőből majd ház lesz, amely megvéd az esőtől, akkor Isten haragja ránk szál? Nem. A szobrok készítése önmagában a természetes és a természetfeletti valóság kapcsolatát, amely Krisztusban üdvtervében valósult meg, jelenti.


Aki nem hiszi, járjon utána.

2011. aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
30%

Pontosabban:


A szobrok készítése a templomokban és azoknak felszentelése önmagában a természetes és a természetfeletti valóság kapcsolatát, amely Krisztusban üdvtervében valósult meg, jelenti.

2011. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló, az érveim nem a sajátom, amit szólok nem magamtól mondom, az Úr igéi azok.


Csel 17,24 Az Isten, a ki teremtette a világot és mindazt, a mi abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik.


"De ama Magasságos nem kézzel csinált templomokban lakik, mint a próféta mondja:" Apcsel 7:48


"Vajjon gondolható-é, hogy lakozhatnék az Isten a földön? Ímé az ég, és az egeknek egei be nem foghatnak téged; mennyivel kevésbbé e ház, a melyet én építettem." IKir8:27


Kedves A válasz írója 47%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:33!


Olvasd el egy párszor Dániel próféta könyvének 3. fejezetét egy párszor, légyszi...

Ha van füled a hallásra, többet nem érvelsz a szobrok mellett.


Üdv: én lászló

2011. aug. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
De kérlek, én lászló, mond meg nekem: az olaj lehet gyógyító szent eszköz az Egyház által?
2011. aug. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Kedves énlászló!


A te versed allegória: minden dologban - többé kevésbé - Isten lakozik. De nem minden arányban. A Bibliában nagyobb arányban lakozik Isten, az Oltáriszentségben pedig végtelenül nagyobb arányban.


És mond: lehet szent az olaj a betegek javára az Egyház által?

2011. aug. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"De kérlek, én lászló, mond meg nekem: az olaj lehet gyógyító szent eszköz az Egyház által?"

Nem!


"allegória...többé kevésbé...nem minden arányban...A Bibliában nagyobb arányban lakozik Isten, az Oltáriszentségben pedig végtelenül nagyobb arányban...."


Én viszont azt mondom:

"Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet."

"Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak."

"Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa."


Menj és higyj! Menj el, és gondolkozz, az olaj a te hited alapja és eszköze-é, az alakot ábrázoló szobor-é, avagy a szent szellem adja-e néked az igazságot, és vígasztalást, kit Krisztus küldött a mi Mennyei Atyánktól?

Vagy nem olvastad-é, hogy a mi testünk a szentlélek temploma? Hol a gyógyítás, teremtés, üdvösség, igazság, bűnbánat, megigazulás, szeretet, öröm, kielégítettség? Az olajban, a vízben, a kőben, az aranyban, a kézzel csinált templomokban, avagy a teremtő Isten szeretetében, igazságában, mindenhatóságában, ki nem kegyelmezett érettünk egyszülött fiának, miképpen hit által sem kegyelmezett a Sokaság atyja Nevetés fiának? Ki úgy szereti ezt a világot, hogy egyszülött fiát adta érettünk, hogy aki hisz őbenne, örök élete legyen, avagy aki hisz az olaj szentségében, gyógyulása legyen?


Üdv: én lászló

2011. aug. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!