Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meddig kell még tűrni a...

Meddig kell még tűrni a vallás okozta károkat?

Figyelt kérdés
"Jézust négy szöggel akarták felszögelni a keresztre, de a cigány egyet ellopott. Ezzel enyhített Jézus megkínzatásán, ezért a Mindenható megengedte, hogy a cigányok lopjanak. " Mivel Mo. keresztény ország, így e szerint létezik törvény? Nem elég, hogy a középkorban a papok elég szemetek voltak (vizet prédikál bort iszik, vagy nem hagyták a tudósokat hajózni, mert ők azt találták ki, hogy a Föld lapos, stb.) még most is a vallás befolyásol mindent? Szerintem a legbölcsebb mondás: "Ha nem lenne vallás, háború sem lenne." Mondjuk biztos lenne, de nem azért mert keresztény öl zsidót, hanem mondjuk a kőolajért.
2009. ápr. 13. 12:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek veled, most a pápa kijelentésén húztam fel magam, hála neki több millióan lesznek AIDS-esek, és igen amióta világ a világ a legtöbben a vallásukba haltak bele, népirtások stb. De például nézd meg Indiát, ott él a világon a legtöbb szarvasmarha és inkább éheznek minthogy megegyék őket, belemennek "megtisztulni" a Gangeszbe amely a világ egyik legszennyezettebb folyója.
2009. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek:Nemzetek jó hogy vannak és azoknak nem kéne megszűnnie, de a vallás bizony sokat árt.Mármint az, amelyik hirdeti az ő felsőbbrendűségét és a másik elpusztítására szólít fel.Egyes nemzetek azt képzelik magukról hogy ők mindenki felett állnak és nekik mindent lehet.
2009. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
a vallással az ég világon nincs semmi baj.az egyházzal van,nem is kicsi.főleg XVI. Benedek tesz igencsak meglepő,a katolikus elvekkel abszolút nem összeegyeztethető kijelentéseket.éppen ezért szoktam mondani hogy én vallásos vagyok de nem tartozom egyházhoz.ők is csak a hatalmat akarják és akarták(mindig is így volt)felhsználják a hívőket a céljaikra.ebben nagyon is hasonlít a politikára.szóval a vallásosság nagyon fontos és jó dlog lehet,de nem szabd hagyni magunkat.//Luther is ez ellen lázadt fel anno...//van ami sose változik..
2009. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%
Az utolsónak van igaza, a vallás nem hibás. Háború NEM a vallás miatt van, hanem más érdekek miatt, pl. kőolaj, csak gyakran a vallást hozzák fel ürügyként, de ha vallás nem lenne, más ürügyet találnának. De sok jó dolog is származik a vallásból, nézd meg pl. a baptistákat, ők tényleg mindenhol elsőként vannak ott segíteni, néha a vöröskeresztet is megelőzik. Én nem vagyok vallásos, de irígylem azokat, akik tudnak hinni. Soha nincsenek egyedül.
2009. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
A vallás csak egy lehetőség a sok közül, hogy az ember tévedhetetlennek higgye magát és gyűlölje azokat, akik nem értenek egyet vele.
2009. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%

Egyes háborúkban nem a vallás a hibás.Pl.A kőolaj, így van, amiért Amerika nekiment Iraknak.De vannak olyan háborúk, gyilkosságok amiért a vallás a hibás.Izrael miért űzi, gyilkolja a palesztinokat?A vallás miatt.Azért mert azt mondják hogy 2000 éve ők éltek a szentföldön és az az övék.Így feljogosítva érzik magukat arra hogy elüldözzenek másokat a saját hazájukból, ahelyett hogy békében éljenek velük.

Vagy ott van az iszlám.Azt vallják, hogy meg kell téríteni a hitetleneket.Vagyis aki nem Mohamedben hisz.Ezért ők is feljogosítva érzik magukat hogy más népeknek kárt okozzanak.Ez is a vallás miatt van.

2009. ápr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

jah, a fogamzásgátlást és az abortuszt is elítélik...vicces nem?

*A*

2009. ápr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
Nem a vallás okozza a károkat,hanem az irányítói. Az emberek.
2009. ápr. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
22%
Mennyi itt a zsidó..ez az egész egy zsidó topic
2009. ápr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
Ki itt a zsidó szerinted?Komment alapján meg tudod ítélni?
2009. ápr. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!