Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Szent jobb nem "gyalázás"?

A Szent jobb nem "gyalázás"?

Figyelt kérdés

Tisztelettel kérdezem a katolikusoktól, hogy ha a halottak földi maradványát adjuk vissza a földnek, akkor egy testrészt ami egy halott emberé, (és még csak nem is biztos, hogy Szent Istváné!)miért bálványoznak, magasztalnak fel, és miért nem temetik inkább el tisztességgel?


Hozzáteszem, hogy nem csak egy ilyen testrész "ereklye" van, pl. fej erekje...


Én valahogy ezekben nem tudok gyönyörködni!

Mit szolnánk, ha meghalt családtagunk valamely testrészét alkalmanként mutogatnánk, és nem engednék, hogy tisztességgel eltemethessük?


Elnézést, ha valakit a hitében megbántottam, de szeretném megtudni, hogy az emberek ezen miért nem gondolkoznak, és miért nem zavarja őket?


2011. aug. 20. 15:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
9%

Az unatkozó média által elbutított ember példáját láthattuk.


Mellesleg nem vagyok vallásos, de nem zavar. Sőt, szerintem Szent Istvánt sem zavarná a dolog, mi tovább, lehet örülne is neki!

2011. aug. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
13%

az idióta agy mosott magyar tökéletes példája.

Akár cirkuszba is lehetne mutogatni...

2011. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

"Köszönöm" a minősítéseket!


A kérdésre nem nagyon kaptam értelmes válaszokat!


Gondoltam, hogy a tulajdonosát, illatve az elhunytat már nyilván nem zavarja!


Már elnézést a példáért, de mondjuk a gyereketek kezét mutogatnák az is így érintene benneteket?


Én a halottaimat eltemetem!...

2011. aug. 20. 16:21
 4/30 anonim ***** válasza:
84%

Teljes mértékben egyetértek a Kérdezővel.

Hol van a nagy "porból lettünk, porrá leszünk" ilyenkor?

2011. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
41%

Szövegértelmezés basszus...


,,Sőt, szerintem Szent Istvánt sem ZAVARNÁ a dolog, mi tovább, lehet ÖRÜLNE is neki!"


Felejtsük el a buta példáid. Tegyük fel (a gyengébbek kedvéért még egyszer: TEGYÜK FEL), hogy én vagyok Szent István. Sok szépet, s jót teszek ezért a népért, majd halálom után ereklyeként hurcolják a kezem. Ezért nem haragszom, mert nem a lejáratás a céljuk, hanem az ellenkezője: a tiszteletadás, a megemlékezés rólam és a tetteimről. A nép ezzel is kifejezi, hogy hálás nekem. Haragudnék? Nem!


Inkább olvasgass ezen a szép napon, menj ki, sétálj és élvezd a szép időt. Miért kell még ezen a napon is provokálni, vitát szítani?


Első voltam.

2011. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
45%

Drága utolsó, kivel vesztél össze?

Mert nem teljesen egyértelmű.

Kérlek írd meg.... feltéve, hogy nem sétálni mentél ezen a szép napon.

2011. aug. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
22%
Nem volt szó veszekedésről. Csupán provokációról (amit te is csinálsz) és rosszindulatú vitáról.
2011. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!


Hozzátenném, hogy egy Isten hívő ember vagyok! Hiszem a teremtést, hiszem, hogy Krisztus a megváltóm és szabadítóm. Várom Krisztus második eljövetelét és a biblia, illetve Krisztus tanítása szerint próbálok élni.


Nem kötekedni akartam, nem veszekedést szítani! Pláne nem bárkit a hitében megbántani! Pusztán feltettem egy kérdést, ami az "alkalom" apropóján ötlött fel bennem!

Meg is döbbentett az első válaszolók hozzászólása...


Nem unatkozok, és a természetben is voltam kint a családommal...


Természetesen ha én meghalok, nekem már mindegy hogy utána mi lesz velem. Nem lehet úgy megadni a tiszteletet valakinek, hogy eltemetjük? Akkor hány embert nem temetnénk el???

2011. aug. 20. 17:00
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
szerintem morbid.
2011. aug. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
6%

> Nem lehet úgy megadni a tiszteletet valakinek, hogy eltemetjük? Akkor hány embert nem temetnénk el?


Nem azért temetünk el valakit, mert tiszteljük !! Hanem azért, mert temetetlenül bomlik és fertőz. Ezért hoztak törvényt, hogy kötelező bizonyos mélységig elásni. Ennek semmi köze a tisztelethez.

Az ereklyének annál több köze van a tisztelethez. Pl. Szt. István jobbja azért lett ereklye, mert kihantoláskor nem mutatta a bomlás jeleit, tehát nem fertőzött annak idején sem.

2011. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!