Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten lennél, te hogyan...

Ha Isten lennél, te hogyan alkotnál egy ennél jobb világot?

Figyelt kérdés
El tudsz-e gondolni egy másik világot? Milyen lenne? Mik lennének benne és mik nem? És miért?
2010. szept. 8. 07:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Megváltoztatnám az emberek (a többség) gondolkodásmódját. Ennyi elég is lenne egy jobb világhoz - szerintem.
2010. szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
87%
A világgal semmi gond, az emberek a hülyék. Azok is maradnak.
2010. szept. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
43%
Nem lenne pénz,jaa meg mobil sem:-)
2010. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
80%
Ha van Isten, akkor EZ már eleve a legjobb világ, legfeljebb mi nem látjuk át az összes szempontot.
2010. szept. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem a vilaggal van a baj, hanem az emberi szerkezetnek az elmejevel, a gondolkodasaval!


Maga a termeszet nagyon szep. Az erdo, a mezo, a folyo, a tenger, a hegyek. gyonyoru.


Szerintem ez a fold igy nagyon szep es minden megtalalhato benne!

2010. szept. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a természet tökéletes, mindennek megvan az oka. Az emberek gondolkodásmódját változtatnám meg én is, ne tegyék tönkre még jobban a világot.
2010. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
A világ tökéletes, gyönyörű és jó. Az emberekkel van a baj, vagy a szabad akarat a túl sok, vagy a jó értékelésére való képesség túl kevés. Nem tudom, hogy pontosan hogyan hoznám helyre az egyensúlyt, de az biztos, hogy az embereken változtatnék.
2010. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
69%
Én nem hoznám létre az emberi fajt, mivel bármennyit is alakítanék rajta valahogy mindig eluralkodna rajtuk a gonoszság, irigység, a birtoklási és uralkodási vágy. Tehát inkább ne is legyenek, tökéletesen elégedett lennék, az állatfajok sokszínűségével.
2010. szept. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Ha van Isten, akkor EZ már eleve a legnagyobb baj, legfeljebb mi nem látjuk át az összes szempontot.
2010. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

A gonoszakat,bűnözőket,kizsákmányolókat eltüntetném.Csak a jók maradnának a világban.Nem uralkodhatna többé ember ember felett.Olyan világrendet teremtenék,amelyben egyenlően jutna a jóból mindenkinek,így elégedettek és boldogak lehetnének az emberek.Mindenki elsősorban a maga hasznára dolgozna,nem a cégvezetője hasznára.Mindenben segítenék egymást az emberek ,mint egy nagy család.Nem lenne betegség.

A Biblia is ezt ígéri,igazán teljesedhetne már!

2010. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!