Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mitől intelligens az 'Intellig...

Brain Storming kérdése:

Mitől intelligens az 'Intelligens Tervező'?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 02:13
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
29%
Hát nem tudom, én inkább csak azt látom, hogy az emberiséget rohadtul eltolta :D
2011. szept. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom, mert ha volt, akkor adja vissza a mérnöki diplomáját, mert egyet s mást igencsak elszúrt.
2011. szept. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
47%

Ismered az entrópia fogalmát? Rendezetlenséget jelent, kvázi káoszt. Önmagában ez lenne. A világ a részecskék kaotikus "rendszeréből" állna, vagyis pont, hogy nem lenne semmilyen rendszer, semmi mintázat vagy rendező elv, stb. Ahhoz, hogy a világ kialakulhasson a részecskék halmazából kell valami rendező elvnek lenni.

Ha fogsz egy vödörnyi homokot, és kiszórod a padlóra, abból önmagától (véletlenül) nem jön ki semmi értelmes (mintázat v rendszer). Ha viszont nekilátsz és építesz belőle egy homokvárat, akkor te vagy intelligens tervező.

Az Univerzum nem lehet a véletlen műve. "Magától" nem alakul ki semmi rendezettség. Ehhez kell egy olyan felsőbb intelligens hatalom, ami legalább az ahhoz szükséges fizikai törvényeket és rendező elveket megalkotta, h a világ működhessen. De szerintem ennél még sokkal többet is tett.


Egyébként akármilyen megkeseredett és kiábrándult is valaki (utóbbi válaszolók), azt azért be kell, hogy lássa, hogy a világ alapv

2011. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
36%
(folytatás, sorry) alapvetően egy fantasztikusan működő, rendkívül összetett rendszer. Az egyetlen nem tökéletes darabja talán csak az ember. De lehet, hogy pont ez az egész célja: hogy fejlődjünk, és mi is egyre magasabb szintre kerüljünk az antientrópiában.
2011. szept. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy, ha elég sokszor kiöntök egy vödör homokot a padlóra, végül találok benne rendszert és mintázatot.


Csak az ilyen megkeseredett, egoista emberek nem képes elképzelni a világot teremtő nélkül :)

2011. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
59%

Én nem vagyok megkeseredett, a világ pedig valóban csodálatos, de a gondolatmenetedben a hiba ott van, hogy valójában a világ entrópiája folyamatosan növekszik. Ha te, mint tervező, homokvárat építesz, egy rendszer rendezetlenségét (időlegesen és látszólag) valóban csökkented, de eredőben az így is növekszik.


Egy csillag, mint rendezett rendszer, szétsugározza az energiáját, majd megsemmisül, növelve önmaga rendezetlenségét. Egy ember, aki tápanyagokat vesz fel (rendezett energia), a testéből hőt sugároz ki (rendezetlen energia). De elemi szinten is igaz az. Az atomok rendezettek, de a spontán protonbomlás még ennek a rendszernek is lassan, de növeli rendezetlenségét. Tehát a rendezettség növekedése csak illúzió.

2011. szept. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
16%

Nem igaz, h növekszik a rendezetlenség. Akkor az evolúciót mivel magyarázod? Az entrópia igazából csak része a rendezettségnek, a rendszerek felbomlanak, hogy aztán a részeik új rendszereket hozhassanak létre.


utolsó előtti: És szerinted a kiöntött homok mintázatai mitől alakulnak ki? A gravitáció és az egyéb ráható erők miatt. És hogy lettek ezek az erők, maguktól?

2011. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
38%

14:26

Akárhányszor öntesz ki egy vödör homokot, sose lesz belőle magától homokvár. Ahhoz intelligens tervezőre van szükség.

2011. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
80%

"Nem igaz, h növekszik a rendezetlenség."


Méghozzá azért, mert...


"Akkor az evolúciót mivel magyarázod?"


Az egy egész más téma.

Miszerint értékeled a dolgok rendezetlenségét?

Mi határozza meg a rendezetlenséget?

Mennyivel rendezettebb egy macska, mint egy varánusz?


"Az entrópia igazából csak része a rendezettségnek, a rendszerek felbomlanak, hogy aztán a részeik új rendszereket hozhassanak létre."


Az entrópia az anyagi rendszerek rendezetlenségének, illetve termodinamikai valószínűségének mértéke.

Mit tudsz elmondani az új rendszerről?

Hogyan alakul az új rendszer rendezetlensége?

Miért alakul úgy az új rendszer rendezetlensége?


Én példákat hoztam, hogy miért növekszik az entrópia, te csak kijelentetted, hogy nincs így, de azt nem, hogy miért.

2011. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 Sághegyi Csaba ***** válasza:
37%

"Én nem vagyok megkeseredett, a világ pedig valóban csodálatos, de a gondolatmenetedben a hiba ott van, hogy valójában a világ entrópiája folyamatosan növekszik."


Pontosan ez mutat rá arra, hogy valami beavatkozott ebbe a világba, ami az entrópiát csökkentette. Különben minden energia megmaradt volna lekötött állapotban. Soha nem jöhetett volna ilyen eleven világegyetem, ha valami, vagy valaki, aki felette áll, nem adta meg neki a kezdő lökést.


"Nem igaz, h növekszik a rendezetlenség. Akkor az evolúciót mivel magyarázod?"


Pontosan ezért nem igaz. Az ugyan valóban igaz, hogy a Föld kívülről folyamatosan energiát kap a Naptól, de ha az energiaközlés nem irányítottan szelektált, akkor kizárólag romboló hatása van. Ebből következik, hogy az élővilág egyszerűen bizonyítja, hogy van teremtője.


Eddig ez fizika volt. A Biblia is mond erről valamit.


Róm 1,19

Mert ami megismerhető az Istenből, az nyilvánvaló előttük, mivel Isten nyilvánvalóvá tette számukra. 

Róm 1,20

Ami ugyanis nem látható belőle: az ő örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétől fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén meglátható. Ennélfogva nincs mentségük,

Róm 1,21

hiszen megismerték Istent, mégsem dicsőítették vagy áldották Istenként, hanem hiábavalóságokra jutottak gondolkodásukban, és értetlen szívük elsötétedett.

Róm 1,22

Akik azt állították magukról, hogy bölcsek, azok bolonddá lettek,

Róm 1,23

és a halhatatlan Isten dicsőségét felcserélték emberek és madarak, négylábúak és csúszómászók képével.

2011. szept. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!