Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elmagyaráznátok nekem mit...

Elmagyaráznátok nekem mit jelent az, hogy Jézus magára vette az emberek bűnét?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallásos, de szeretném ezt érteni.
2011. aug. 27. 21:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Azt, hogy Jézus megfizette az emberek bűneiért járó árat, hogy általa mindenki üdvözülhessen.
2011. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Sághegyi Csaba ***** válasza:
64%

Azt, hogy minden ember bűnéért elszenvedte az igazságos büntetést. Így megnyílt a teljesen szabad út Istenhez. Ezért volt az, hogy amikor az egyik vele megfeszített lator, aki egyébként valószínűleg egész életében bűnösen élt, ez amikor kérte Jézust, hogy amikor eljön az uralma, akkor gondoljon majd rá is, azonnal teljes bűnbocsánatot kapott.

Helyettes áldozat nélkül minden ember elveszett volna a bűnei miatt. De a keresztáldozat miatt mindenkinek szól a hívás, hogy jöjjenek Istenhez, mert nem kárhoztatni akar, hiszen azt a fiával megtette, hanem megmenteni, kegyelemből, teljesen ingyen.

2011. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%
Nem vette magára.ez egy félreértés a klasszikus keresztényi értelmezésben.Őbenne annyi szeretet volt,hogy még a megkínzói,és kivégzői felé is békét,szeretetet tudott sugározni.
2011. aug. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Szoktam olvasni a Vallás kategóriát, sokszor visszatérő mondat ez, azért is tettem fel a kérdésemet.
2011. aug. 27. 22:32
 5/25 anonim ***** válasza:
38%

Az egész életemet bűnben fogom élni, lopok, csalok, hazudok ahol tudok, paráználkodok és tisztességtelen életvitelt fogok folytatni, természetesen Istentől és az egész kereszténységtől elfordulva, és majd a halálos ágyamon megbánom az összes bűnömet, hívatok egy papot akinél meggyónhatok, felveszem a kereszténységet, Jézushoz imádkozok, és mivel őszintén megbántam a bűneimet, a Mennybe fogok kerülni, teljesen tiszta lélekkel.



problem, kereszténység?

2011. aug. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Ez az ára, rendben. De ki szabta ezt az árat? Ki alkotta azt a "szabályt", hogy az emberek bűntelenségének az ára Jézus kereszthalála? Csak Isten alkothatta, de éppen ezért számomra logikátlan ez a történet.

Szeretném legalább egy pillanatra átérezni, hogyan látja egy hittel élő ember ezt a fontos dolgot.

/ez az első 2 válaszolónak szólt/

Az pedig hogy ez félreértelmezés, azzal így hirtelen nem is tudok mit kezdeni,de azért igyekszem..../3. válaszoló/

2011. aug. 27. 22:49
 7/25 anonim ***** válasza:
78%

22:44!


Hát ha ezt így előre eltervezed már nem lesz őszinte a megbánásod.

Na meg megbánni az egész életet? Hogyan lehetne őszintén? Főleg ha csak egy ravasz terv része? Gondolod Isten nem lát a szíved mélyére, csak a felszínt kapargatja?


Nyilvánvalóan ez így nem történhet meg.


Biztos van eset, hogy valaki a halálos ágyán tér meg... de ez a ritkább. És biztosan nem veled fog megtörténni, szóval ne is reménykedj.

:D

2011. aug. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Na köszönöm,22:44-re már nem is kell reagálnom,kb ennyit akartam én is...:)
2011. aug. 27. 22:57
 9/25 anonim ***** válasza:
68%

22:54-es vagyok...


Kommentedre reagálva:

A bűnért az ár a kezdetektől a vér volt.

Talán azért, hogy az ember érezze a tettei súlyát. Lásd. zsidók véresáldozatai.


Aztán Isten látta, hogy az ember már nem látja a bűnei árát, csak fölösleges áldozatokat hoz, amik mögött nincs őszinte megbánás. "Ekkor" (de valójában ki tudja mikor) eldöntötte, hogy megmutatja milyen az igazi áldozat, Ez az áldozat több rétű volt. Egyrészt Ő mint Isten feláldozta egyetlen Fiát ezért a tervért. Végignézte szenvedését... majd feltámasztotta az emberiségért.


Másrészt Jézus mint Isten Fia, emberré lett, azaz lemondott minden királyi méltóságáról és egy lett közülünk. Felvállalva minden emberségünket, halandóságunkat, bűnünket... bár ő maga bűnös nem volt.


Harmadrészt szenvedett és meghalt a kereszten.


Ez az az áldozat, ami példaképp szolgál a bűneink súlyát illetően másrészt pedig helyettesíti a véresáldozatot. Jézust Báránynak is nevezi a Biblia. Nem kell több bárány vérét ontani mert a Legfőbb Bárány vére kiontatott.


Jézusban hinni, az áldozatát és kegyelmét elfogadni pedig tiszta szívet és teljes őszinteséget követel, mivel nem látod, nem érinted őt, csak HISZED. És ehhez kell a legtöbb erő és akarat.

2011. aug. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 eric_one ***** válasza:
86%

Isten nem adhat bűnbocsánatot az embernek úgy, hogy bűnei büntetlenül maradjanak, mert ez nem a megmentését eredményezné, hanem a bűnben való megkeményedését. Azt a csodálatos megoldást választotta ezért Isten, hogy az ember bűneit nem hagyja büntetlenül, de a büntetést maga veszi magára. Ő maga szenvedi el azt a vétkes ember helyett. Úgy marad igazságos, hogy közben ingyen bocsánatot is ad. Krisztusnak, aki mint Isten Fia,és az ember Teremtője, ezt a helyettesítést vállalta, olyan kínhalált kellett elszenvednie a földön, amely a legbűnösebb ember büntetésének is megfelel. Amely teljesen kielégíti a bűn igazságos megbüntetését kívánó jogosság követelményét. Így Isten megerősíti az igazság érvényességét, miközben kegyelmet gyakorol. Sokan azt kérdik ilyenkor -Miért nem bocsájtott meg rögtön és felejtette el az egészet?

-Azért mert Isten igaz bíró is, és ha így cselekedett volna akkor az angyalok azzal vádolhatták volna hogy nem igaz Isten. Másrészt a megbocsátásnak pedig ára van, de ezt az árat is kifizette helyettünk. Gondolj bele, ha Te egy másik embernek megbocsátasz, akkor elengeded annak az embernek a feléd való adósságát. Lehet hogy nem kért bocsánatot, lehet hogy nem adta meg adósságát, lehet hogy még ő haragszik rád stb. de Te eldöntötted (mert ez akarati kérdés)hogy elfelejted azt amit tett ellened és elszenveded azt a kárt amit okozott neked...

Remélem már teljesen világos számodra! Isten áldjon!

2011. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!