Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai világban hogy lehetnek...

A mai világban hogy lehetnek még fundamentalisták?

Figyelt kérdés
Hogy lehetnek a mai világban olyanok akik tagadják az evolúciót? Akik kitagadják az ateistákat , esetleg a más vallásúakat a közösségükből, csak mert nem hisznek istenben vagy más istenben hisznek? Akik mindennap egy -szerintem- nemlétező dologgal kelnek és fekszenek le, az életük középpontjává helyezve azt? A tudomány és a technika fejlődése mellett hogy lehetséges hogy ilyen emberek még léteznek viszonylag nayg számban?
2011. okt. 6. 20:18
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
89%
Hit.
2011. okt. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
58%

és te miért akarod elvenni annyira mástól a hitet? Miért jó ha a tudomány ráerőlteti mindenkire hogy ne higgyen semmiben?


YOU CAN'T KILL FAITH, YOU CAN'T KILL GOD!

2011. okt. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
66%
Az, hogy nem hisz egy felsőbb hatalom létezésében, nem jelenti, hogy nem hisz semmiben... jaj de utálom, amikor azt vágja a fejemhez a rokonaim vallásos része egy vita során, hogy persze, mert én nem hiszek semmiben... nem igaz, sok dologban hiszek, konkrétan az egyházban és Isten létében nem... fogadják már el, én is elfogadom, ha valaki hisz.
2011. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:
Ideje lenne megtanulni olvasni. Én nem azt mondtam hogy simán a vallás mért létezik még, hanem hogy a fundamentalizmus. A kettő közt elég sok a különbség.
2011. okt. 6. 20:34
 5/63 A kérdező kommentje:
Ez előző hsz-t nem a 3. hanem az első két hozzászólónak írtam (a félreértések elkerülése véget)
2011. okt. 6. 20:36
 6/63 anonim ***** válasza:
93%
egyszerű a magyarázat, mindannyian különbözünk, mindenkinek más a gondolkodásmódja, mindenki más családban nevelkedett, ahol máshogy tanították őket
2011. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
73%

Nézd, én nem vagyok fundamentalista, de nem értem, hogyan lehet kitagadni ateistákat és más vallásúakat a közösségből. Szerinted egy ateista vagy egy buddhista vagy egy zsidó komolyan ott akar ülni mondjuk a Jehova tanúi soraiban? Én kétlem.


Önmagában az hogy Istent helyezed az életed középpontjába, egy tökéletesen értelmes életforma. Nem sok olyan dolog van az életben, amit érdemes az életed középpontjába helyezni.


Utolsó kérdésedre a válasz: talán azért, mert van amit sem a tudomány,sem a technika nem tud neked megadni. És ez a valami ráadásul mindennél fontosabb. Ettől függetlenül én elfogadom az evolúciót (bár hiányos elméletnek tartom), az ősrobbanást pláne. A technikai vívmányokkal sincs bajom.


Bajom azzal van, hogy a hitetlen emberek a kütyüket, szerkezeteket teszik életük középpontjába, meg a pénzt és egyéb dolgokat. Hogy "istent" csinálnak a tudományból pedig az nem képes és nem is hivatott választ adni az élet minden kérdésére.


Nem vagyok fundamentalista, de zavar, hogyha valaki arra hivatkozva néz le egy hívőt, hogy nahát, ilyen van még a 21.században? Van. Szokj hozzá.

2011. okt. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, nagy részt egyetlrtek veled, abban az egy kijelentésedben nem, hogy istennek szentelni az életünket értelmes dolog. Én nem hiszek benne, ezért számomra nem az. Természetesen elfogadom, ha más igen (csak ő is fogadja el, hogy megint mások nem). A legfontosabb az, hogy a saját életedet boldoggá tedd, másét pedig ne nehezítsd, inkább könnyítsd. Ha te boldogalan vagy, az kihat a családodra, ha boldog, az is. Mindenki maga tehet a bodogságáért. És itt most nem a pénz hajszolásáról és tárgak beszerzéséről beszélek... észrevenni, felfedezni, megcsodálni, alkotni. A természetben, az emberekben, az életben a jót, a szépet. Nem szabad elveszíteni a hitet, hinni kell valamiben. Én hiszek magamban, a saját lelki erőmben, és az emberek alapvető jóságában és józan eszében, még ha ezek sokszor háttérbe szorulnak is. Más Istenben hisz, megint más az ezoterikus dolgokban. Lényegtelen a tárgy. A lényeg, hogy pozitív lelki energiát adjon.
2011. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
Elnézést a betűcserékért, kimaradásokért, este van már...
2011. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 Sághegyi Csaba ***** válasza:
44%

Jómagam fundamentalista vagyok, és nem vagyok kirekesztő. Sok fundamentalistának megvannak a tényszerű magyarázatai, nekem is. A tudományos felfedezéseket kutató fundamentalisták azt felfedezték, hogy az ú.n "tudomány" világát mindig is áthatották meggyőződések, amelyek szinte általánosan elfogadottak voltak, idővel mégis kiderült, hogy nem úgy vannak. Így van ez ma is, a darwinizmus egyre több sebből vérzik, mégis még mindig nagyon sokan hisznek benne. Jómagam fundamentalista hitével alig van pár dolog, amire nem tudom a magyarázatot (mint pl. féregnyúlvány). Sok dologra van tényszerű magyarázatunk, de az itteni tanulatlan nép hülyeségnek bélyegzi, a tudósok bigott rétege áltudománynak. Alig van olyan evolúcióhívő tudós, akik a fundik által hangoztatott tényeket észreveszik, ha egyszer ott van az orruk előtt. A magyarázatuk rá: nem tudjuk még. És ez így korrekt is szerintem.


Csak két példával szeretném illusztrálni az okos fundamentalista érvelést:

1. Több geológiai rétegen át futó megkövesedett fák vannak szerte a világban. Ez csak úgy lehetséges, ha gyorsan rakódtak le a fákat körülvevő rétegek.

2. A geológiai rétegek között nincs se humusz, se eróziónak semmi nyoma. Ez arra utal, hogy nem korszakok alatt rakódtak le, legalábbis nem akkor, amikor az élővilág már élt és virult.


Rengeteg ilyen tényszerű fundi érvelés van. Csak ide már nem szoktam járni válaszolgatni, mert itt szinte senkinek nem jár az agya, tisztelet a kivételnek. Ez a válasz is földig lesz pontozva, egyetlen tényszerű cáfolat nélkül. De már nem érdekel.

2011. okt. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!