Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan van ez a sok gyűlölet...

Honnan van ez a sok gyűlölet a világban, ha "Isten szeretet"?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Jó kérdés.. Szerintem Isten elment borért:)


Itt a fórumon olvastam már egy nagyon érdekes hozzászolást is. Bemásolom ide, remélem nem haragszik meg a szerzője:)


"Isten amkior szabad akaratot adott az embernek, nem csak szabad cselekvést és szabad gondolatot adott, hanem azt is vállalta, hogy nem szól bele abba mit is csinálunk. Ha megtenné, akkor nem lenne szabad az akaratunk.

Szerintem az élet úgy néz ki, hogy Isten teremtett egy játszóteret. Teremtett bele játékokat és veszélyeket, meg teremtett minket, a játékosokat. És természetesen teremtett játékszabályokat is. Ennek a játéknak azonban nem az a célja, hogy elérj valamit, hanem az, hogy be tudod-e tartani a szabályokat. Egyáltalán nem kötelező, sőt mi több, talán kicsit könnyebb is a játék (néha sokkal), ha nem tertod be a szabályokat. Maga a jéték szabadon folyik, a játékosok teljesen véletlenszerűen kapnak segítséget és feladatokat.

Aztán amikor vége van a játéknak (jön a végitélet) akkor Isten csak azt nézi, hogy ki mennyi szabályt szegett meg, vagy tartott be. Minden más lényegtelen. Szerintem még az is, hogy hitte-e Isten, a szabályok, a játék, vagy bármi létezését."


Gondolkodj el rajta! Szerintem ez van legközelebb az igazsághoz:)

2010. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
55%

Sok féle magyarázat létezik, de a remény hal meg utoljára.

Talán a szeretet mégis csak győzedelmeskedni fog.

Az biztosan "isteni" csoda lenne.

2010. ápr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az emberfaj sárkányfog-vetemény

Nincsen remény,nincsen remény

Vörösmarty Mihály

2010. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Onnan hogy a földet emberek népesítik be és nem "isten".
2010. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Isten szabad akaratot adott. Sajnos az emberek önzőek, és visszaélnek ezzel a szabad akarattal. Azért tartunk ott, ahol tartunk. Függetlenül attól, h Isten létezik-e vagy sem, egyetértve az első kommenttel, minekünk kell betartani a szabályokat.
2010. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
A világ szerintem már azóta nem isteni hely mióta az ember elkövette az első bűnt. Nos, az én meglátásom szerint most a sátán erői romba döntik a világot (média, divat stb.) amely elérkezik a végső naphoz amikor Isten serege eljön és akkor hasonlók leszünk hozzá mivel látni fogjuk őt és mindent megértünk. Most magyarul: az isteni szeretet a katolikusokban nyilvánul meg többnyire és mivel kevés van belőlük ezért a sok gyűlölet felszaporodott.
2010. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ha nem lenne egyáltalán semmilyen rossz tulajdonság, akkor nem tudnánk a jót mihez viszonyítani, nem tudnánk miből tanulni, hogy bölcsebbek és jobbak legyünk. egyébként a cél pedig az önmegvalósulás.

üdv

25/F

2010. ápr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ennek van három oka, az egyik, hogy a világ uralkodoja az Ördög: ,,az egész világ a gonosz hatalmában van"(1Jn.5.19). és mivel az Ördögnek mind rossz tulajdonságai vannak ezért egyértelmü, hogy a hatalma alatt álló világ az ö tulajdojnságait tükrözi vissza. Egy másik ok pedig, hogy az emberek tökéletlenek és bünösök. A harmadik pedig, hogy nem tudjuk, hogy mi lesz az elkövetkezendökben ezért baj érhet mert lehet, hogy roszkor vagyunk rosz helyen.
2010. máj. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy általáan pont a vallásosok azok akik ítélkrznrk mások feett és gyűlöletet szítanak.
2010. máj. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Jani Fater ***** válasza:
Mert rengeteg a fanatikus,aki meg sem akarja érteni a másikat,és nem érti meg,hogy minden ember a testvérünk,legyen az bármilyen vallású vagy bőrszinű,vigyáznunk kéne egymásra,mert csak ez az egy Földünk van.Sokszor én sem tudom összeegyeztetni a világ gonoszságát a gondviseléssel,de valahol csak igaznak tűnik számomra,hogy jött kétezer éve egy ember,aki meghalt értünk,hogy eltörölje mind azt a sok szennyet,ami sokszor mi vagyunk.A vallási fanatizmus rosszabb az ateizmusnál,hiszen egy legfelsőbb jó álarcában gyűlölködik.
2010. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!