Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért született Jézus PONT a...

Miért született Jézus PONT a zsidók közé?

Figyelt kérdés

Vannak akik kétségbe vonják Mária zsidóságát. OK, tételezzük fel, hogy genetikailag Máriának semmi köze sincs Jézushoz, ezért eldönthetetlen, hogy Jézus zsidó volt vagy nem.

Az viszont kétségtelen, hogy a zsidók közé szuletett. Miért küldte Isten a fiát pont a zsidó nép közé?


2011. okt. 9. 06:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%

mert a zsidók hittek az EGY Istenben. Minden más nép politeista volt. Ők voltak a kiválasztott nép.

ez ugrott be hirtelen...

2011. okt. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%
Akárhova küldte volna, most megkérdezhetnéd: dehát miért pont oda???
2011. okt. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

"OK, tételezzük fel, hogy genetikailag Máriának semmi köze sincs Jézushoz,"


Máriának már, hogy a fenébe ne lett volna köze genetikailag Jézushoz? Ő szülte, rémlik?

2011. okt. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Bocsesz, de nem Józsefnek nincs köze genetikailag Jézushoz? Ő valóban zsidó, de Jézus életében (a mai értelemben) inkább nevelőszülőként vett részt. Egyébként meg a zsidó vérvonal anyai ágról öröklődik, nem? Sehogy sem logikus ez.


Valamit el is titkolnak előlünk népeink kapcsolatáról, amire egyes történelmi iratokból és Dsida Jenő egyik verséből lehet következtetni (szándékosan nem írtam közelebbit). Nem jöttem még rá, de keresem a kapcsot.

2011. okt. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:45


Szerintem ott is túlzás, ami megy, nem tudom, a modik miért tűrik. De vitán felül zöldmancsos a válaszod. :)


Látom, valaki már be is jelentette a kérdést is...



De amíg le nem törlik, úgy veszem, hogy tényleg érdekes lehet rá a válasz, hát tessék: Azért küldte Isten a fiát pont a zsidó nép közé, mert a zsidó volt az Ő választott népe. Ennek - azaz a választásnak . az okait pedig megtalálod a Bibliában.


Ha mégsem törlik le a kérdésedet, akkor valaki remélhetőleg megadja a pontos igehelyet is.

2011. okt. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
52%

Csak én nem látok ebben a kérdésben semmi antiszemitát?

Vagy ha valaki leírja a zs betűs szót már annak minősül?

Érdekes elképzeléseitek vannak.

2011. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező!


Isten Fiának azért kellett a Zsidó nép közé születnie, mert Isten Ábrahámot hívta el az emberek közül. Mint tudjuk, a Zsidó nép Ábrahám leszármazottja, tehát így logikus, hogy Jézusnak is a Zsidó nép közé kellett születnie.


Innen visszavezetve, hogy Isten miért pont Ábrahámot hívta el a sok nép közül, arról nem beszél a Biblia. Tudjuk, hogy Ábrahám becsületes, engedelmes ember volt, de hogy milyen egyéb okai voltak az elhívásának, arról a Szentírás nem tájékoztat.

2011. okt. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
59%

Szeretnék idézni a Bibliából két idézetet, ha megengeditek:


"Tit 3,9 A balgatag vitatkozásokat azonban és a nemzetségekről való tudakozásokat, és a civakodást és a törvény felől való harczokat kerüld; mert haszontalanok és hiábavalók."


Máté: 21


"33. Más példázatot halljatok: Vala egy házigazda, a ki szőlőt plántála, és azt gyepűvel körülvevé, sajtót ása le benne, és tornyot építe, és kiadá azt munkásoknak, és elutazék.

34. Mikor pedig a gyümölcs ideje elérkezett vala, elküldé szolgáit a munkásokhoz, hogy vegyék át az ő gyümölcsét.

35. És a munkások megfogván az ő szolgáit, az egyiket megverék, a másikat megölék, a harmadikat pedig megkövezék.

36. Ismét külde más szolgákat, többet mint előbb; és azokkal is úgy cselekedének.

37. Utoljára pedig elküldé azokhoz a maga fiát, ezt mondván: A fiamat meg fogják becsülni.

38. De a munkások, meglátván a fiút, mondának magok közt: Ez az örökös; jertek, öljük meg őt, és foglaljuk el az ő örökségét.

39. És megfogván őt, kiveték a szőlőn kívül és megölék.

40. Mikor azért megjő a szőlőnek ura, mit cselekszik ezekkel a munkásokkal?

41. Mondának néki: Mint gonoszokat gonoszul elveszti őket; a szőlőt pedig kiadja más munkásoknak, a kik beadják majd néki a gyümölcsöt annak idejében."

2011. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Isten nem azért küldte Jézust, hogy "beszedje a gyümölcsöt", hanem hogy megváltsa az embereket.


De ha gyümölcsöt is kéne beszedni, akkor sem küldeném a fiamat gyilkosok kozé.

(Mellesleg a zsidók korábban nem gyilkolták Isten követeit)

2011. okt. 9. 21:11
 10/33 anonim ***** válasza:

Hahó, kérdező, végre előbukkantál. :)


Akkor felhomályosítanál, ha megkérlek, hogy tulajdonképpen mire vagy kíváncsi? Merthogy már meggyanúsítottunk, hogy csak zsidózni akarsz egyet. Csak a másik kommentet ( a 10:45-öst) már letörölték.


Ha gondolod, most már elő tudom keresni az igehelyeket, amelyekre utaltam.

Üdv.

2011. okt. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!