Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért született Jézus PONT a...

Miért született Jézus PONT a zsidók közé?

Figyelt kérdés

Vannak akik kétségbe vonják Mária zsidóságát. OK, tételezzük fel, hogy genetikailag Máriának semmi köze sincs Jézushoz, ezért eldönthetetlen, hogy Jézus zsidó volt vagy nem.

Az viszont kétségtelen, hogy a zsidók közé szuletett. Miért küldte Isten a fiát pont a zsidó nép közé?


2011. okt. 9. 06:53
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és de, gyilkolták. Asszem, pont Jézus rótta fel, hogy megölték a prófétákat. De ennek is utána kellene néznem, hogy is volt pontosan.
2011. okt. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
35%
A megígért magnak Ábrahám ágán kellett megszületnie IGY ISTEN választott népe a zsidó nép lett, s belőle született JÉZUS Mária és József ágán. Egyébként JÉZUS Palesztin zsidó volt.
2011. okt. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi az, hogy "Palesztin zsidó ".

A "palesztin" szó a filiszteus (plistim) szó latin változata. Jézus idejében filiszteusok MÁR nem voltak, mert beolvadtak a zsidók közé (Pont ezért változtatták a rómaiak az ország nevet Judeárol Palesztinre), a mai értelemben vett arab palesztinek meg MÉG nem voltak.

Egyébkent ha Jézus Ábraham leszármazottja kellett legyen, akkor születhetett volna az arabok közé is.

De nem oda küldte őt Isten. Miért?

2011. okt. 10. 06:52
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Mert az Ábrahámnak megígért gyermek Izsák volt, az ő leszármazottai a zsidók.

Izmáel, az arabok ősatyja _nem_ az ígéret gyermeke volt, csak egy emberi próbálkozás eredménye.

2011. okt. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sem hivő sem tagado. KERESEM az utamat.


Az utolsó válasz sajnos számomra zsákutca. Ugyanis egy muzulmán épp az ellenkezőjet válaszolná.

2011. okt. 10. 09:28
 16/33 anonim ***** válasza:
73%

Haver,vagy nagyon buta vagy nagyon kíváncsi,egyik sem jó jelzője az embernek.

Ha tudni szeretnéd a választ ,vedd fel a kapcslatot,magával Jézussal.Ő jobban tudja mint mi, halandó emberek.

2011. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező 09:28


Persze, hogy az ellenkezőjét válaszolná, azt is teszik.

Kérdés, hogy ki mire hivatkozik. Máris mondom:

A keresztények a Bibliára, melynek az Ószövetségi részei nem tudom pontosan, mikor keletkeztek, de kb. i. e. 2500 körül vagy még régebben; a muszlimok pedig a Koránra, amely - szintén nem pontos adat - kb. i. sz. 650 előtt nem keletkezhetett ugyebár.


A Biblia hitelességét, az írások változatlanságát kiválóan bizonyítják az 1948-ban megtalált Holt-tengeri tekercsek.


Ehhez képest a muszlimok azt állítják, hogy az ÓSZ egyes részeit a zsidók meghamisították, így pl. az ígéret gyermekére vonatkozó verseket is.


Akkor kérdezem én: Ha egy írást hamisítványnak tartanak, de ez ellen bizonyítékok vannak, akkor kinek helyes a hivatkozási alapja?


Am. mielőtt még tovább lépünk, a Bibliában sok helyen így szólítják meg Istent: "Ábrahám, Izsák és Jákob Istene".


Tehát nem elég az ígéret gyermekének, azaz Izsáknak a születésére vonatkozó részt tagadni, mert ha Izmáel lett volna a megígért gyermek, akkor miért hívnák Istent mégis Izsák Istenének?


Vagy még egy: Nem gondolnám, hogy Isten egy házasságon kívül született gyermeket előnyben részesítene a házasságon belül születettel szemben. Logikai ellentmondás lenne. Ezzel pedig nem oda akarok kilyukadni, hogy a házasságon kívül született gyermekek másodrendűek lennének, mert nem azok. De Ábrahám esetében a szolgálótól született gyermek megfoganása az emberi gondolkodásmód következménye volt.

2011. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Berta, kezdesz meggyőzni.
2011. okt. 10. 20:02
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a csudában tudsz ilyen gyorsan olvasni? :)

Úgy értem, 4 perc alatt el is olvastad és meg is értetted? Nem semmi...


Am. én nem vagyok egy nagy tudós sem a régészetben, sem az igehelyekben; de úgy látom, nem jár erre senki, aki pontosabb adatokat tudna mutatni pl. a régészetről.

Mondjuk rákereshetnék, mint ahogy a pontos igehelyeket is kikereshetném és bemásolhatnám, csak el vagyok úszva a privát dolgaimmal sajnos...

De ha türelmes vagy, akkor előbb-utóbb lehet róla szó. :)

Bár még jobb lenne, ha megkapnád a választ hamarabb.


Ja, és bocsi, hogy gyanúsítgattalak, de tényleg sokan csak kötözködni vagy köpködni akarnak errefelé. Ha tényleg őszinte az érdeklődésed, akkor elnézést kérek.

2011. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én csak a Bibliát tudom eléd tenni, hogy megértsd, miért pont a zsidók közé született Jézus. Isten nem véletlenül küldte Jézust Izraelbe:


Apcs 3:22 Mert Mózes ezt mondotta az atyáknak: Prófétát támaszt néktek az Úr, a ti Istenetek a ti atyátokfiai közül, mint engem; azt hallgassátok mindenben, amit csak szólánd néktek.


Apcs 3:26 Az Isten az ő Fiát, Jézust első sorban néktek támasztván(Izrael férfiaihoz beszél Péter apostol), elküldé őt, hogy megáldjon titeket, mindegyikőtöket megtérítvén bűneitekből.


Ján 1:10 A világban volt és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt.

Ján 1:11 Az övéi közé jött, és az övéi nem fogadták be őt.


Jézus a sajátjai közé jött.

Ha elovasod az I. Mózes könyvében a Jákob tizenkét fiának történetét, akkor kapsz egy prófétikus képet arról hogy a tizenegy testvér miért gyűlölte Józsefet, akit kútba hajítottak, majd eladták rabszolgának Egyiptomba.

Hasonló eset történt Isten Fiával is a zsidók között, de Isten nem mondott le róluk, ugyanis amint József által megmentette a pusztulástól Jákob családját a gyűlölködő testvérekkel, ugyanezt fogja tenni Jézus Krisztus által a történelem végén a zsidókkal is. Mert sajnos sokkal nagyobb zsidóüldözések lesznek, mint amik eddig voltak a történelem során. Tragikusan tévedtek a zsidók amikor nem ismerték fel Jézusban a Krisztust, de az előttük levő gyötrelmek miatt oda fognak fordulni a Fiúhoz:


Hós 5:15 "Elmegyek, visszatérek helyemre, mígnem megismerik, hogy vétkeztek, és keresni fogják az én orcámat. Nyomorúságukban keresnek majd engem!"


A Fiú annak ellenére is nagyon szereti a test szerinti családját, amit tettek vele:


Ján 13:1 "A húsvét ünnepe előtt pedig, tudván Jézus, hogy eljött az ő órája, hogy átmenjen e világból az Atyához, mivelhogy szerette az övéit e világon, mindvégig(a "telosz" jelentése szó szerint: teljességig) szerette őket."


Amit még jó tudni Jézus Krisztusról, hogy nemcsak a zsidó testvéreit szereti, hanem Izrael földjét is, és e kettő elleni szorongattatás fogja az utolsó napokban kiváltani Isten ítéletét a nemzetekre:



Ez 36:6 Ez okáért prófétálj Izrael földjéről, és mondjad a hegyeknek és halmoknak, a mélységeknek és a völgyeknek: Így szól az Úr Isten: Íme, féltő szerelmemben és búsulásomban beszélek, mivelhogy a pogányok gyalázását viseltétek;

Ez 37:21 Szólj nekik: Ezt mondja az Úr Isten: Íme, én fölveszem Izrael fiait a pogányok közül, akik közé mentek, és egybegyűjtöm őket mindenfelől, és beviszem őket az ő földjükre.

Ez 39:23 És megtudják a pogányok, hogy az ő vétke miatt vitetett fogságra Izrael háza, mivelhogy elpártolt tőlem, s én elrejtettem orcámat tőle; azért adtam őt ellenségei kezébe, és hullottak el fegyver miatt mindnyájan.

Ez 39:25 Azért így szól az Úr Isten: Most már haza hozom Jákób foglyait, és megkegyelmezek Izrael egész házának, s féltő szerelemre gyulladok szent nevemért.


Isten mostmár kegyelemmel fordul a zsidók felé, és nem ítéletekkel, ezért Ő maga fog perelni azokkal, akik Izraelre fognak támadni:


Ézs 29:7 "Mint éjjeli álomlátás, olyan lesz minden pogányoknak sokasága, akik hadakoznak Áriel ellen(Áriel=Isten oroszlánja, Jeruzsálem szimbólikus neve), s akik hadakoznak ellene és vára ellen, és őt megszorítják.

Ézs 29:8 És lesz, mint mikor álmodik az éhező, és íme eszik, és midőn fölserken, üres a hasa, és mint mikor álmodik a szomjazó, és íme iszik, és midőn fölserken, íme szomjas és lelke eped: így lesz minden pogányoknak sokasága, akik hadakoznak Sion hegye ellen.


Abd 1:15 Mert közel van az Úrnak napja minden népek ellen. Amint cselekedtél, úgy cselekesznek veled; amit te fizettél, visszaszáll fejedre.

Abd 1:16 Mert amint ti ittatok szent hegyemen, úgy isznak szüntelen az összes népek; bizony isznak és hörpintgetnek, és olyanok lesznek, mintha nem lettek volna.

2011. okt. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!