Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért félnek a haláltól a...

Miért félnek a haláltól a hithű keresztények?

Figyelt kérdés
Hisz nem arról szól az egész vallásotok, hogy, ha betartjátok a szabályokat akkor a mennybe juttok? Az csak jobb mint itt..:)
2011. okt. 23. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem fél mind, én ismerek párat. Pl. egy keresztény haverom mikor nagy tömegben egyszer kitört a pánik az emberek lögdösték egymást meg rohantak mosolyogva leült és várt :D

Amelyik meg igen az nem veszi teljesen komolyan a vallását. (Én amúgy nem vagyok az)

2011. okt. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Honnan veszed, hogy félnek a haláltól a hithű keresztények? Megkérdezted egyesével mindegyiket? Engem pl tuti nem kérdeztél.

Amúgy meg a hithű keresztények általában boldog életet élnek - a körülményektől függetlenül - hiszen az Úr velük van, tehát nem vágynak a halálra, mert a mennyország már földi életük alatt elérte őket.

Hogy félnének tőle az viszont túlzás, de persze ki nem fél a fájdalomtól? Ez emberi tulajdonság, testi dolog, nem pedig lelki. A halál pedig többnyire fájdalommal jár.

Én speciel attól félek, hogy úgy halok meg, hogy nem volt időm valakitől bocsánatot kérni, vagy valamit megtenni, amit akartam, vagy hogy a halálommal másnak fájdalmat okozok. De a halál a Bibliában sem egy "jó buli", viszont az Ige azt mondja, jobban féljünk a lelkünk "halálától", mint a testünkétől. Talán ez az ami inkább megrémiszti még a hithű keresztényeket is, hiszen sosem lehetünk teljesen biztosak affelől, hogy helyesen élünk, hiába törekszünk. De persze Isten kegyelmesebb, mint mi azt hisszük.

2011. okt. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Próbáltam mindenkit megkérdezni, de látszik néhányan kimaradtak.


Általánosságban beszélek persze. Természetesen amit írtam nem igaz mindenkire, de elég sok emberre aki kereszténynek tartja magát.

2011. okt. 23. 16:40
 4/17 Tyler913 ***** válasza:
68%
Az ember osztonosen felti az eletet,ez termeszetes.A halal akkora miszterium,hogy akar hivo valaki,akar nem,termeszetes,ha fel,hiszen hogy a halal utan mi lesz pontosan,azt senki nem tudja,meg a vallasosok sem.Mind kozul a legnagyobb felelmunk pedig az ismeretlentol valo felelem.
2011. okt. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
miért félnénk te ......
2011. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

A hithű keresztények egyálltalán nem félnek a haláltól!

(a sajátjuktól!) Persze egy szerttük elvesztése nekik is ugyan úgy fáj, de ők (én) nem úgy gondolok a halálra mint mondjuk egy ateista.


Nem kell kionnom talán a poharat? Egyszer ígyis- úgy is meghalok, legfeljebb azért "izgulhatok", hogy legyen időm jó gyümölcsöket teremni...


Aki keresztény, az várja Krisztus második eljövetelét, és tudja, hogy elötte meg kell halnia.



Aki keresztény, az egyszer hal meg, és kétszer születik. Aki ateista, az egyszer születik és kétszer hal meg...

2011. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én nem félek sem a testem, sem a lelkem halálától, mert hiszem, hogy hit által üdvözülünk és nem cselekedetek által.

Ez alatt nem azt értem, hogy nyugodtan bűnözzünk, elég ha hiszünk,mert ez a gondolkodásmód nem a hithű keresztényeké.

2011. okt. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


A kommentedben benne van a válasz. "A magukat kereszténynek valló" egyének félnek a haláltól. Akiket Krisztus megszabadított, azok valósággal szabadok lettek. Akikben teljessé lett a szeretet, azok nem félnek, mert a szeretetben nincsen félelem. Számos példát találhatsz a Szentírásban ilyen emberekre, a legismertebb példa István vértanú halála, melyről az Apostolok Cselekedetei című könyvben olvashatsz, de ha ókori egyháztörténetet olvasol találkozhatsz olyanokkal, akik azarénákban énekleve néztek szembe az éhes oroszlánokkal.


Üdv. Péter

2011. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Mert az evolúció így alakította az emberi természetet. Ez egy igen erős ösztön. Ha meghalsz nem tudsz szaporodni tovább, ez szelekciós hátrány azokkal szemben akik féltik az életüket, és életben maradnak valamint szaporodnak. Tehát így többségében maradtak azok akik féltek a haláltól. Ez nyilván nem az embernél alakult ki, hanem sokkal régebben. Amit írtam az csak egy hipotézis nem jártam utána, de igen valószínű, hogy így alakult.
2011. okt. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 oktober15 válasza:
Amikor az ember félni kezd a haláltól, akkor tanulja meg szeretni az életet!
2011. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!