Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért csinálják ezt a kereszté...

Miért csinálják ezt a keresztények?

Figyelt kérdés
Ha valamit igazolni akarnak, akkor azt írják "a Bibliában le van írva úgyhogy igaz. a Bibliát komolyan kell venni, szó szerint." ha pedig kritika éri az abban leírtakat, mert éppen tudományosan megcáfolták, vagy éppen semmivel sem bizonyítható akkor pedig ezt válaszolják: "attól még hogy a Bibliában le van írva, nem kell szó szerint értelmezni. Azok csak általános érvényű tanítások." Vagy például, gyakran védik hitüket nagynak ható szavakkal és gondolatmenetekkel, miközben ténylegesen semmi konkrétat nem mondanak. A tipikus "beszél, de nem mond semmit" esete. Vagy hogy mindent Bibliai idézetekkel próbálnak meg alátámasztani meg igazolni. Annyira unalmas és kiábrándító már...
2011. szept. 22. 14:58
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%

"A keresztények." Általánosítasz. Csak néhány milliárd embert veszel egy kalap alá, de ne is törődj vele.


Katolikusok számára a Biblia és az egyházban 2000 éve élő szent hagyomány együtt igazít el a vallásos életben.

2011. szept. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

""A keresztények." Általánosítasz. Csak néhány milliárd embert veszel egy kalap alá, de ne is törődj vele."


Igazad van ezt kifelejtettem. Ez is egy általános válasz.

2011. szept. 22. 15:10
 3/41 anonim ***** válasza:
58%

A Bibliának vannak tanító és elbeszélő részei. A kedves kérdező tudná ezt, ha járt volna hittanra.

Ha a szövegkörnyezetből kiragadunk pár mondatot akkor változhat a jelentése. (Nem vagyok híve ennek az indoklási módszernek)

2011. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Jártam hittanra, majdnem le is konfirmáltam. Szerencsére volt annyi eszem, hogy idejében ott hagyjam. Mára büszke ateista vagyok. :)
2011. szept. 22. 15:21
 5/41 anonim ***** válasza:
79%
Én azt nevezem szerencsének, ha véletlenül átmegyek a piros lámpán, és éppen nem jön keresztbe senki. Megúszni a konfirmálást... Ez nem szerencse, ez csak egy döntés. Semmi bajod nem történt volna, ha konfirmálsz.
2011. szept. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Azért neveztem szerencsének, mert akkor még nem tudatos döntés volt, hanem véletlenek sorozata amiknek ez lett a végeredménye. Utólag pedig örülök neki. Idő közben kiábrándultam a katolikus egyházból, és ha le lennék konfirmálva úgy érezném most, hogy bemocskoltam magam. Elnézést a szóhasználatért.
2011. szept. 22. 15:43
 7/41 anonim ***** válasza:
49%
Hoppá!Majdnem konfirmáltál!Szóval nem katolikus vagy (lettél-voltál)hanem református.Nem akarok senkit bántani,de a református egyháznak már a nevében benne van REFORM.Szóval az eredeti,Jézustól való katolikus (gyengébbek kedvéért:egyetemes) egyházat megreformáló tanítás szerint alkotsz képet a keresztényekről.A Bibliai magyarázatokat is megreformálták.
2011. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, sry. Nem egy ággal (katolikusok) nem vagyok kibékülve, hanem egyikkel sem. Nekem mindegy hogy katolikus, protestáns vagy éppen ortodox. A katolikus egyház helyett kereszténységet kellett volna írnom.
2011. szept. 22. 15:48
 9/41 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem azért csinálják ezt a keresztények mert a Biblia egyes részeit szó szerint kell venni (pl. Mózesi törvények) egyes részei pedig jelképesek (pl. Jelenések könyve).


Azt én se szeretem amikor valaki olyasmire mondja hogy csak szimbólikus ami nem az. (pl. a pokol)


A Bibliai idézeteket azért szeretik a keresztények mert ez az alap amit mindenki elfogad. Minden más egy kicsit bizonytalan vagy esetleg egyik-másik keresztény nem fogadja el.

2011. szept. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de kissé zagyva, amit írsz. Tudod egyáltalán, milyen vallás szerint nevelkedtél? A katolikusok bérmálkoznak, nem konfirmálnak.


És bemocskolásnak nevezni egy vallási szertartást... Ez még egy ateistától is kicsit erős.

2011. szept. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!