Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az itt kérdést feltevők közül...

Az itt kérdést feltevők közül hányan olvasnak/-tak Bibliát?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert elég gyakran találkozok itt olyan kérdésekkel amik idézeteket tartalmaznak.

Szerintem érdekes kérdés, hogy akik ide írnak azok olvassák a Bibliát vagy csak bemásolnak egy-két idézetet (esetleg komolyabb hozzáértés nélkül).


2011. nov. 2. 19:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a hívő válaszolók rendszeresen olvassák a Bibliát, sokan napi szinten. A nem hívők...na az más tészta. Sokszor én is eltűnődőm, hogy aki egész életében ateista volt az hogy a csudába tudja pontosan azokat a részeket idézni, amelyek megértéséhez kéne az egész mű és Isten ismerete. Tartok tőle, hogy ők mások gondolatait és idézeteit használják.
2011. nov. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
A Biblia ismerete és megértése nem feltétlenül vallás, sokkal inkább tájékozottság és műveltség kérdése, hiszen az európai kultúra egyik alapművéről van szó, aminek ismerete szükséges a művészet szinte minden ágának megértéséhez.
2011. nov. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Én nem is az általános ismeretről beszéltem.
2011. nov. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%
én olvastam,mert vallásos gyökereim vannak.mondjuk ez mára eléggé megváltozott.De ha valamiről kérdezek,akkor külön előtte utána nézek a Bibliában ha kell,mert így tartom korrektnek+plusz nem is járatom le magam.
2011. nov. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%

ateista vagyok, de 1x-2x felütöttem, mert nem akarok úgy kritizálni vmit, h nem is ismerem. a főbb sztorikat elolvastam belőle.


lehet, ha érdekes lett volna, akkor tovább olvason - olyan volt számomra, mint egy fantasy regény :D de tök unalmas volt, úgyhogy inkább hagytam...

2011. nov. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én elolvastam és jegyzeteltem is, mert amit nem ismerek arról nem tudok véleményt leírni.

Vannak kedvenc elképzeléseim és ahhoz összegyűjtöm mind az Ó,- mind az Újtestamentum verseit.

Egyik ilyen, hogy Isten hogyan jelent meg az embernek és hogyan beszélgetett vele, valamint adta az utasításokat.

Kiszámoltam a teremtés kezdetét (egy nap = egy nap) és a leghosszabb idő: 9100 év, átlagos: 5600 év (ellenőrizheted: Ádám nemzettsége).

Aki nem meri a saját véleményét leírni az nem vallásos, hanem fél Istentől - pedig nem kellene.

Ha érdekel valamilyen rész a Bibliából, saját véleményemet tudom neked tolmácsolni, gyülekezet, egyház és hit nélkül, pusztán az Isten által adott ész alapján.

Üdv.

2011. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
Akkor viszont mars a valláskritika szekcióból! Azt kritizálsz amihez értesz! Képzeld csak el, ha a filmkritikus előtte meg sem nézné a filmet, mennyire lehetne adni a véleményére!
2011. nov. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell hívőnek lenni ahhoz, hogy valaki ismerje és olvassa is a Bibliát. Én olvastam, hittanra is jártam, bérmálkoztam stb, de nem vagyok hívő, szimplán csak érdekesnek találom, mint egy regényt. A mélyen vallásosak is tudnak ám olyanokat írogatni, hogy én érzem magam kellemetlenül, mert én tudom ő meg nem.

De abban teljesen egyetértek, hogy egyesek csak kötözködés céljából bemásolnak egy idézetet , de semmit nem tudnak róla, hogy mit is takar az valójában, vagy mi volt annak az előzménye, esetleg következménye.

2011. nov. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Utolsó

Bérmálkoztál, de nem vagy hívő, ezt nem érzed egy kicsit furcsának?

2011. nov. 5. 16:47
 10/26 anonim ***** válasza:
Hát nem, mert mindig jártam hittanra, két okból egyrészt a tanár miatt, aki nagyon aranyos volt, másrészt érdekesen mesélt, szó szerint mesélt :) és mondta, hogy lehet bérmálkozni, aztán mondtam, hogy oké. Ha már jártam legalább van róla "papírom" :D meg lehet templomi esküvőm legalább, bár azt sosem szerettem volna. Meg 10 évvel ezelőtt nem nagyon foglalkoztam ezzel a hívő-nem hívő kérdéssel. És vicces, mert még csak nem is neveltek úgy, én szabad akaratomból jártam hittanra és bérmálkoztam, senki más nem bérmálkozott a familíában. Ja meg mikor jártam templomba nagyon jóban voltam az ottani nővérekkel, sőt volt, hogy misén én olvastam fel :) ezeket tökre szerettem csinálni. Magukkal a vallásokkal nincs semmi bajom, csak a sok háború meg hasonlók amiket okoznak, az zavar, plusz az egyház , amit csinál és ezért nem tartom magam hívőnek.
2011. nov. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!