Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Tudtok nekem írni egy...

Hívők! Tudtok nekem írni egy minden kétséget kizáró bizonyítékot arra hogy isten létezik, és hogy az az isten az amiben ti hisztek és nem egy másik?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 22:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

Bizonyítékot keresel? Kérdés, hogy te mit fogadsz el bizonyítéknak. Ha ma éjjel megjelenik neked Jézus akkor holnap reggel azt mondod majd: biztos álmodtam. Ha Isten a lelkiismereted hangján szól hozzád, akkor azt mondod, ez te voltál, a felettes éned. Ha a szíveden keresztül sugall neked, azt mondod, ez a te gondolatod. Ha egy hatalmas keresztet rajzolna az égre, azt mondanád, hogy UFO tevékenység, hologram, átverés.


Milyen bizonyítékot is akarsz?

2011. nov. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
ha lenne bizonyíték, nem hívnák HITnek.
2011. nov. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

Hit. Nem lehet, nem is kell „bizonyíték” , ez nem rendőrségi nyomozás, hazardírozás, ittazisten-holazisten?

A vallások papjai a szentkönyvek, szentiratok ismeretében a hívők felé ilyen „bizonyítékokat adnak, minden vallásra igaz ez. De hinni helyettük nem tudnak, a hívőnek is „dolgozni” kell..

Hasonlatos a művészi alkotáshoz: a művész megalkotja – de a befogadónak is dolgozni kell.. el kell menni, megnézni/hallgatni annak szellemi-akarati részesévé válnia. Ez a művészi hatáshoz elengedhetetlenül kell.

Van a Lukács evangéliumban egy rész, ami arról szól, hogy a pokol szenvedéséből kéri egy rossz lélek: küldjenek az égiek „bizonyítékot” a családjának, hogy legalább ők ne kerüljenek ide. A válasz elgondolkodtató:

„Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, ha a halottak közül támad fel valaki, annak sem hisznek."

*

A kérdés második része nagyon érdekes.

„és hogy az az isten az amiben ti hisztek és nem egy másik?”

*

Eszembe jutott, mikor azon problémáztunk, vitatkoztunk , hogy vajon te uo. színt látsz, amikor „zöld”-nek nevezed az adott tárgyat, mint én, meg ő?

Elég tanulságos vita kerekedett – és nem tudtuk lezárni. Valójában nem tudjuk, hogy az érzékelés eredménye, szubjektíve mit hoz számunkra? Nem tudjuk összehasonlítani.

*

De Istenre ez nem érvényes. Miért? Mert Isten a Lét. Az Egy. [Az ógörögben az EGY szinonimája volt Istennek. Azt jelentette egyes gondolkodóknál. A végtelen Isten]. Az egész. Tehát nem mondható: ilyen-olyan; itt-ott van. Semmit nem jelent, hogy vannak, akik azt mondják: nincs. Értelmetlen, azt mondják: nincs EGY, nincs végtelen. Lehet szidni, letagadni, szeretni, imádni, nem törődni vele.. de ettől ISTEN nem változik.

A mozdulatlan örökkévalóság. A középpont.

Tehát nem lehet eltéveszteni.. nem lehet a”másik”. Mert Egy. Van. Csak ennyit lehet mondani : VAN. Aki van. Így határozható meg. Tévedhetetlenül.

Tehát nem lehet”másik”.

Az, hogy a megismerési folyamatban, a gnózisban miként haladok, azt miként kommunikálom, kinek a szavaival érzek szolidaritást, az már egy másik kérdés.

De mindig az EGY élő igaz Istenről beszélnek a hívők. Más más szavakkal.

Érthető-e, kérdező, és segítettem-e? érdekel.

-anonimanna

2011. nov. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%

Hívőknek hívsz minket, és bizonyítékot akarsz?


A mi bizonyítékunk a magunk bizonyságai. Mindenki, aki megtért, olyan igazsághoz jutott hozzá, mely meg nem tért ember fel sem foghat. Ez szent nekünk, és ezek a mi gyöngyeink.


"Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket." Máté 7,6


"E gonosz és parázna nemzetség jelt kíván; és nem adatik néki jel, hanemha a Jónás prófétának jele." Mt 16,4


Üdv: L

2011. nov. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Tisztelt Kérdező!


Először is, mivel én Keresztény vagyok, ezért a Biblia Istenéről szeretnél bizonyságot tenni. Másodszor attól függ, hogy kinek mi a bizonyíték :-) Azt most előre megmondom, hogy beszéltem már erről a témáról emberekkel, és összességében azt vettem észre, hogy aki nem akar hinni Istenben az akkor sem fog ha megdönthetetlen bizonyítékokat teszek elé, mert mindig ki fog találni valamilyen kifogást, még olyat is, aminek tényleg semmilyen valóság alapja nincs.


Egyébként ha bizonyítékra van szükséged akkor nézd meg azt, hogy a Biblia mennyire más elveket képvisel mint az emberek, teljesen ellentéteset. Az emberek például gyakran próbálják ötvözni a politikát a vallással, amikor az állam beleszól a vallási ügyekbe, illetve amikor a vallási vezetők politizálnak. Ez semmi jóra nem vezet, már megtanulhattuk a történelemből...A Bibla pedig ezt egyáltalán nem helyesli. Jézus például egyértelműen mondta, hogy az Ő országa nem ebből a világból való (Jn 18,36), meg azt is mondta hogy adjuk meg a Császárnak ami a Császáré, és Istennek, ami az Istené (Mt 22,21) vagyis: Ne keverjük a kettőt...Ebből az egy példából is látszik hogy az Isten gondolatai mennyire különbözik a nagy emberi tömegek gondolataitól.


Egyébként meg több részben fel van téve az internetre Dr. Reisinger János irodalomtörténész előadása az internetre, ahol arról beszél, hogy milyen Bibliai jövendölések vannak a mi korunkra nézve például az Ökológiai válságról:


http://www.youtube.com/watch?v=g78uvAnC1AY


Illetve: Én amikor elfogulatlanul tanulmányoztam a Szentírást, és megismertem belőle a Biblia Istenét, akkor utána teljes joggal mondhattam azt, amit a 96. Zsoltár: "Mert a nemzeteknek minden istene bálvány, az Úr pedig egeket alkotott." (Zsolt 96,5)


Ezért Neked is azt tudom tanácsolni hogy elfogulatlanul közeledj a témához, és tiszta szívvel keresd az igazságot, akkor Isten elegendő bizonyítékot fog Neked adni, és választ a kérdéseidre, hiszen Ő maga ígére meg:


"És kerestek engem és megtaláltok, mert teljes szívetekből kerestek engem." (Jer 29,13)


Sok sikert!

2011. nov. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

Én is hívő vagyok, és ugyan nem tudom mit fogadsz el bizonyítéknak, de biztos nincs olyanom.


Isten áldjon!

2011. nov. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
Igen. Az, hogy te létezel, és kapsz levegőt, süt rád a nap.
2011. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 GharkadFA ***** válasza:
2011. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%

http://www.youtube.com/watch?v=LafvpON_2jA


ha van időd megnézni ezt a videót utána nem keresel több bizonyítékot hanem Istent fogod keresni.

A videó a Bibliát bizonyítja a Biblia pedig Istent. szoval ha igaz a Biblia Isten is igaz mert a Biblia Istenről szól.


Evolúció egy politikailag létrehozott és védett vallás rengeteg bizonyítékot eltüntettek (ami megcáfolná) és eltüntetnek persze van ami nem maradt nyomtalanul és hír nélkül de a videóban részletesen beszél ezekről is!


Maga Darwin állított egy dolgot amit ha a jövöben esetleg bebizonyítanak akkor az ő ELMÉLETE teljes mértékben hamis és megdőlt ezt Darwin írta a saját evoluciós könyvében és a tudomány már egy jo ideje elérkezett oda hogy be tudja többek között ezt is bizonyítani csak ebbe az a szomorú hogy a könyvekben még mindíg a majom papánkat tanítják meg egy darab disznófogra építették (ez késöbb derült ki róla) a legnagyobb hiányzó láncszemet és az evolúció bizonyítékát


Aki valaki ezek után is azt állítja hogy az Ő ősapja egy majom akkor lehet hogy tényleg igaza van :)

2011. nov. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%

Ha valaki a 21. szd. ban nem fogadja el az evolúciót, tehát az élőlények szelekción alapuló fejlődését, akkor annak még egy nagyon korai szakaszában leldzik.

Valószívűleg a leveledet sem írtad, hanem diktáltad valakinek aki nem analfabéta. Nagyon súlyos.

2011. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!